طالبان هیئت مستقل انتخابات افغانستان را منحل کرد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت طالبان افغانستان، هیئت مستقل انتخابات را که در زمان نظام سابق تاسیس شده بود، منحل کرد، این بعد از آن است که تصمیمی مشابه در خصوص انحلال کمیته اعتراضات انتخاباتی و وزارتخانه‌های صلح و امور پارلمانی اتخاذ کرد

به گزارش ایسنا، بلال کریم، سخنگوی دولت طالبان به خبرگزاری فرانسه گفت، در حال حاضر نیازی به این دو وزارتخانه و نیز این هیئت‌ها نیست. در صورتیکه احساس نیاز کنیم، امارت اسلامی می‌تواند آنها را بازگرداند.

در این راستا، حلیم فدایی، مسؤول ارشد نظام سابق گفته است، این تصمیم نشان می‌دهد طالبان تغییری نکرده و به دموکراسی باور ندارد.هیئت مستقل انتخابات سال ۲۰۰۶ بعد از سقوط نظام سابق طالبان ایجاد شد و برنامه‌ریزی انتخابات و نظارت بر آن را متکفل بود. کارمندان این نهاد به شکل مستمر از سوی طالبان هدف قرار می‌گیرند.

طالبان از اوت بر افغانستان مسلط شده؛ اما جهان هنوز آن را به رسمیت نشناخته است زیرا از سابقه حقوق بشری این گروه رضایت ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افرادی که سگ دارند، در دوران کرونا کمتر افسرده شده‌اند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پژوهشگر آمریکایی که در ایران زندانی بود از دانشگاه پرینستون شکایت کردژیائو وانگ، پژوهشگر آمریکایی که پس از حبس در ایران از طریق تبادل زندانی آزاد شد می‌گوید دانشگاه پرینستون برای آزادی او تلاشی نکرده و به همین دلیل علیه این دانشگاه شکایت کرده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

سرود کریسمس؛ اسکروج واقعی که بود؟ - BBC News فارسیسرود کریسمس اثر چارلز دیکنز یکی از کتاب‌هایی است که معمولا در ایام کریسمس خوانده می‌شود. این کتاب یکی از به یادماندنی ترین شخصیت‌های جهان ادبیات را در خود دارد. ابنزر اسکروج. سلام دوستان. من و همسرم یه کانال یوتوب زدیم و قراره یه سورپرایز برای دوستداران گیم،فیلم، پادکست، داستان و... داشته باشیم. بیاین تو پیج خودتون ببینید. ممنون از حمایتاتون عجب، کریسمس هم دقیقا مثل هالووینتون مزخزفه
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس سازمان محیط‌زیست: آب نداریم که حقابه داشته باشیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

چطور می‌توان از افرادی که رشوه می‌گیرند، شکایت کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت پلیسی که سلاح و شوکر را یکی گرفت | DW | 24.12.2021دادگاه مینیاپولیس، کیم پاتر، پلیس سابق مینه‌سوتا را در 'قتل شبه‌عمد' دوانته رایت ۲۰ ساله مقصر شناخت. پاتر گفته که در جریان ایست به مقتول، به جای شوکر الکتریکی سلاح کمری به کار برده است. وکیل او گفت این اشتباه بود نه جرم. یاد داستان اون آقایی افتادم که وقتی درداخل مترو داشت میفتاد دست انداخت سینه یک خانمی را گرفت.بعد گفت ببخشید اشتباهی گرفتم. یک آقایی هم اونجا بود گفت دروغ میگه اگراشتباهه چرا معامله منو نگرفت !!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »