طالبان حملات پاکستان به افغانستان را محکوم کرد

28/01/1401 04:45 ب.ظ

طالبان حملات پاکستان به افغانستان را محکوم کرد ذبیح الله مجاهد، سخنگوی دولت موقت طالبان با انتشار پیامی حملات دیروز ارتش پاکستان به خاک افغانستان را محکوم کرد.

دولت موقت طالبان حملات دیروز ارتش پاکستان به خاک افغانستان را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی 17.04.2022 کابل/خبرگزاری آناتولی ذبیح الله مجاهد، سخنگوی دولت موقت طالبان با انتشار پیامی حملات دیروز ارتش پاکستان به خاک افغانستان را محکوم کرد. مجاهد حملات ارتش پاکستان به ولایات خوست و کنر افغانستان را حملاتی «بی رحمانه» معرفی کرده است.

17.04.2022 کابل/خبرگزاری آناتولی ذبیح الله مجاهد، سخنگوی دولت موقت طالبان با انتشار پیامی حملات دیروز ارتش پاکستان به خاک افغانستان را محکوم کرد. مجاهد حملات ارتش پاکستان به ولایات خوست و کنر افغانستان را حملاتی «بی رحمانه» معرفی کرده است.

وی همچنین گفته که دولت طالبان نسبت به تکرار چنین حملاتی به پاکستان هشدار داده است. از سوی دیگر حامد کرزی رئیس جمهور اسبق افغانستان نیز با انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی حملات پاکستان به نوب افغانستان را مغایر با اصول بین المللی عنوان کرده است.

ماموریت سازمان ملل برای کمک به افغانستان نیز نسبت به تلفات غیرنظامی طی حملات پاکستان به ولایات خوست و کنر ابراز نگرانی کرده است. گفتنی است، مستغفر گربز، سخنگوی پلیس طالبان در ایالت خوست افغانستان دیروز در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که نیروهای پاکستانی حملات هوایی و زمینی را در ولایتهای خوست و کنر انجام داده‌اند. headtopics.com

به گفته وی نیروهای هوایی پاکستان در چهار روستا در شهر سپیره ولایت خوست حملات هوایی انجام داده‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

طالبان سفیر پاکستان را در اعتراض به حملات هوایی به خوست و کنر احضار کردافغانستان سفیر اسلام‌آباد در کابل را در واکنش به حملات هوایی پاکستان به خاک این کشور که باعث کشته شدن 36 نفر شده است، احظار کرد.وزارت خارجه طالبان شنبه، 16

آژانس پناهندگان سازمان ملل، طرح بریتانیا برای اعزام پناهجویان به روآندا را محکوم کردآژانس پناهندگان سازمان ملل می‌گوید پیشنهاد دولت بریتانیا برای اعزام پناهجویان غیرقانونی این کشور به روآندا، «غیرقابل قبول» و «ناقض قوانین بین‌المللی» است. دولت بوریس جانسون... چگونه می خواهند بفرستند روآندا؟ احتمالا با هواپیما و درب هواپیما را روی جنگل‌های روآندا باز می کنند و همه را با چتر پایین می اندازند و شیر ها و پلنگان و سوسمارهای گرسنه منتظر آنها هستند و پارتی می گیرند. خواهش می کنیم پیش پرواز غذاهای خوب بهشون دهيد.😋😋😋😂😂😂

اتحادیه جهان اسلام حمله نظامیان اسرائیلی به مسجدالاقصی را محکوم کرددبیرکل اتحادیه جهان اسلام با انتشار بیانیه‌ای، حمله نظامیان اسرائیلی به مسجدالاقصی را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

روسیه حملات موشکی به کی‌یف و شهرهای اوکراین را از سرگرفت | DW | 16.04.2022روسیه در جدیدترین اقدامات نظامی خود علیه اوکراین نقاطی را در کی‌یف، خارکیف و لویو هدف حملات موشکی قرار داد. ویتالی کلیچکو شهردار کی‌یف از مردم پایتخت خواست کە هشدارهای نظامیان را جدی بگیرند و بە شهر بازنگردند.

واکنش کشورهای عربی به حملات اسرائیل به مسجدالاقصیکشورهای عربستان سعودی، یمن، امارات متحده عربی، عراق و لیبی حملات اسرائیل به فلسطینیان در مسجدالاقصی در قدس اشغالی را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا هکرهای وابسته به کره شمالی را به «سرقت سایبری ۶۰۰ میلیون دلاری» متهم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا مجموعه‌ای از هکرهای مستقر در کره شمالی موسوم به «گروه لازاروس» را در فهرست تحریم‌ها قرار داده و تلویحا اعلام کرده که این گروه در سرقت سایبری ۶۰۰ میلیون...

دولت موقت طالبان حملات دیروز ارتش پاکستان به خاک افغانستان را محکوم کرد.

17.04.2022

کابل/خبرگزاری آناتولی

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی دولت موقت طالبان با انتشار پیامی حملات دیروز ارتش پاکستان به خاک افغانستان را محکوم کرد.

مجاهد حملات ارتش پاکستان به ولایات خوست و کنر افغانستان را حملاتی «بی رحمانه» معرفی کرده است.

وی همچنین گفته که دولت طالبان نسبت به تکرار چنین حملاتی به پاکستان هشدار داده است.

از سوی دیگر حامد کرزی رئیس جمهور اسبق افغانستان نیز با انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی حملات پاکستان به نوب افغانستان را مغایر با اصول بین المللی عنوان کرده است.

ماموریت سازمان ملل برای کمک به افغانستان نیز نسبت به تلفات غیرنظامی طی حملات پاکستان به ولایات خوست و کنر ابراز نگرانی کرده است.

گفتنی است، مستغفر گربز، سخنگوی پلیس طالبان در ایالت خوست افغانستان دیروز در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که نیروهای پاکستانی حملات هوایی و زمینی را در ولایتهای خوست و کنر انجام داده‌اند.

به گفته وی نیروهای هوایی پاکستان در چهار روستا در شهر سپیره ولایت خوست حملات هوایی انجام داده‌اند.

گربز با بیان اینکه در این حملات غیرنظامیان نیز آسیب دیده‌اند اعلام کرد که این روستاها در نزدیکی مرز پاکستان قرار دارند. شاهدان عینی نیز ادعا کرده‌اند که تعداد کشته ها و مجروحان این حمله به بیش از 15 نفر رسیده است.

نجیب‌الله حنیف، سخنگوی والی کنر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سربازان مرزی پاکستان حمله خمپاره ای را به روستای گرنی در شهر شلتان ترتیب داده‌اند.

وزارت امور خارجه دولت طالبان نیز سفیر پاکستان در کابل را به این وزارت احضار و خواستار توضیح در این باره شده بود.