طالبان طی یک هفته 23 غیرنظامی را در افغانستان کشت

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد طی یک هفته اخیر 23 غیرنظامی توسط گروه طالبان در نقاط مختلف این کشور کشته شده‌اند.

شورای امنیت ملی افغانستان امروز شنبه 11 جولای 2020 طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: گروه طالبان هفته گذشته 23 غیرنظامی از جمله زنان و کودکان را در مناطق مختلف کشور کشته است.

بر اساس این اطلاعیه، در حملات طالبان به 16 ولایت افغانستان 45 غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند. این اتفاق برای غیرنظامیان بیشتر بر اثر انفجار مین‌های کنار جاده‌ای و درگیری‌ها افتاده است. در بخش دیگر این اطلاعیه همچنین آمده است که دولت افغانستان همواره بر توقف خشونت‌ها تأکید می کند اما گروه طالبان خواست تمام طرف‌ها و مردم افغانستان را نادیده گرفته و به کشتار غیرنظامیان ادامه می‌دهند.

این در حالی است که افغانستان در آستانه آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی است. طالبان برای اینکه در میز مذاکرات امتیاز بیشتر بگیرد، حملات خود علیه نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را افزایش داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در برزیل، مکزیک و هند طی یک روز 2425 قربانی گرفتطی شبانه روز گذشته در برزیل 1220 نفر، در مکزیک 730 و در هندوستان 475 تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا طی یک روز در برزیل، مکزیک و هند 2398 قربانی گرفتطی شبانه روز گذشته در برزیل 1214 نفر، در مکزیک 665 و در هندوستان 519 تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت 142 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 142 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دولت افغانستان: حدود ۶۰۰ زندانی طالبان به دلیل 'اتهام‌های سنگین' آزاد نمی‌شوندشورای امنیت ملی افغانستان می‌گوید ۵۹۲ زندانی گروه طالبان را به دلیل داشتن 'اتهام‌های سنگین' رها نمی‌کند و از گروه طالبان خواسته است تا فهرست جدیدی از زندانیان خود را به دولت افغانستان بدهد. گروه طالبان تا حالا واکنش جدیدی در این باره ارایه نکرده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

غنی: گروه طالبان می‌تواند از طریق انتخابات به اهداف سیاسی خود برسد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دولت افغانستان ۵۹۲ زندانی طالبان را که مرتکب جرایم سنگین شده‌اند، آزاد نمی‌کندجاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان گفت که طالبان باید فهرست جدیدی از افرادی که خواهان آزادی آنهاست ارائه دهد. زیرا این ۵۹۲ نفر جرایمی چون آدم‌ربایی، تجاوز جنسی، سنگسار، قاچاق مواد مخدر و ترور در کارنامه خود دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »