طالبان پخش سریال‌های خارجی را ممنوع کرد

07/10/1400 03:22:00 ب.ظ

طالبان پخش سریال‌های خارجی را ممنوع کرد دولت طالبان پخش سریال‌های خارجی، به تصویر کشیدن زنان بدون حجاب و پخش هر گونه موسیقی که در تعارض با شریعت اسلامی باشد را در رسانه ملی افغانستان ممنوع کرد.

دولت طالبان پخش سریال‌های خارجی، به تصویر کشیدن زنان بدون حجاب و پخش هر گونه موسیقی که در تعارض با شریعت اسلامی باشد را در رسانه ملی افغانستان ممنوع کرد. علاوه بر این طالبان پخش هر گونه موسیقی را در رسانه ملی ممنوع اعلام کرده است.

این کمیته روشن ساخت، رسانه‌های داخلی باید اخبار"متوازن" را ارائه دهند که فقط بر اساس شنیده‌ها و شایعات نباشد و همچنین رسانه‌های خارجی را ملزم به رعایت استانداردهای تعیین شده از جانب مقامات دولت طالبان ساخت، در غیر این صورت با محدودیت و ممنوعیت روبه‌رو خواهند شد.

نمایندگان رسانه‌های افغان می‌گویند که برخی از رسانه‌ها به دلیل این ممنوعیت‌ها ومحدودیت‌های اعمال شده باید تعطیل شوند. یک منبع مطلع در این رابطه گفت که محدودیت‌های اعمال شده از سوی طالبان کار رسانه‌ها را پیچیده می‌کند و پخش اخبار به اصطلاح"متوازن" طبق دستور طالبان، خود دارای ابهاماتی است و نیازمند شفاف سازی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حتی ایرانی!

طالبان: رانندگان زنان 'بدحجاب' را سوار نکنند و موسیقی نشنوند | DW | 27.12.2021بیش از چهار ماه از به قدرت رسیدن دوباره طالبان در افغانستان می‌گذرد و آزادی‌های فردی و اجتماعی هر روز محدودتر می‌شود. در جدیدترین دستورالعمل از رانندگان خواسته شده تا زنان 'بدحجاب' را سوار نکنند و موسیقی نشنوند. ۲۲ دی ماه در دادگاه انقلاب شاهین‌شهر اصفهان 40 سال در سوئد هرگونه آزادی بخواهی هست بغیر از آزادی اسلام، مدرسۀ مسلمانان، اذان جمعه، نگارش مسلمانان و... 30 ساله که من میدانم خانۀ زنان فریب خورده به فحشا خانه تبدیل شده که از آبدارچی تا قاضی به زنان 'دردمند' تجاوز میکنند. SR_Farsi_Dari Etilaatroz svt درگیر مسائل اولیه باشید تا کشورهای غربی بتونن غارت کنن . حامیان جمهوری اسلامی و طالبان کشورهای استعمارگر هستن . یکیش همین آلمان که آخوندهای قاتل رو برای معالجه میپذیره

طالبان: آمریکا هنوز در حوزه سیاسی و اقتصادی با افغانستان می‌جنگدمعاون وزیر خارجه دولت موقت طالبان اعلام کرد که آمریکا علی‌رغم شکست نظامی خود همچنان در عرصه سیاسی و اقتصادی در حال جنگ با افغانستان است. - خبرگزاری آناتولی

مذاکرات طالبان با ترکیه و قطر بر سر مدیریت پنج فرودگاه بزرگ افغانستان | DW | 26.12.2021مقامات طالبان گفته‌اند با یک هیئت مشترک از قطر و ترکیه بر سر مدیریت فعالیت‌های فرودگاه بین‌المللی کابل و چهار فرودگاه بزرگ افغانستان در حال مذاکره هستند. گفته می‌شود میان طرف‌های مذاکره توافقی اولیه حاصل شده است. نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای..

اومیکرون باعث لغو بیش از هزار پرواز در آمریکا طی کمتر از یک روز شدآمارها حاکی است که خطوط هوایی تجاری ایالات متحده ۱۰۰۱ مورد پرواز داخلی و خارجی را تا اواسط بعدازظهر یکشنبه لغو کردند.

رئیس جمهور سومالی نخست‌وزیر این کشور را از کار معلق کردرئیس جمهور سومالی با انتشار فرمانی، نخست وزیر این کشور را از سمت خود معلق کرد. - خبرگزاری آناتولی