طالبان: با مسئولین ایران در تهران دیدار کردیم

06/09/1398 09:31 ق.ظ

طالبان اعلام کرد «ملابرادر» رئیس و برخی اعضای دفتر سیاسی این گروه با وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کرده است. 27.11.

27.11.2019 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان بامداد امروز چهارشنبه در توئیتر خود اعلام کرد: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در تهران با ملا عبدالغنی برادر و سایر اعضای دفتر سیاسی طالبان دیدار کرده است.

وی افزود: «طرفین در این دیدار در مورد راه‌های حل مسالمت‌آمیز معضل افغانستان و روند جاری به تفصیل صحبت کرده‌اند». در همین راستا سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته که هیأتی از این گروه طالبان به ریاست ملا برادر آخند، معاون و رئیس دفتر آن این کشور به تهران سفر کرده است.

در این دیدار روند صلح و مشکلات مهاجرین افغان مقیم ایران بررسی شده است. مقام‌های ایرانی برای حفظ روابط بهتر با مردم افغانستان ابرازامیدواری کرده اند. به گزارش خبرگزاری ایرنا، وزیر امور خارجه ایران در این دیدار بر آمادگی تهران"برای مساعدت به شکل‌گیری و تقویت گفت‌و‌گوهای بین الافغانی با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی" تاکید کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

وزیر خارجه ایران در مورد مشکلات مهاجرین افغان با اعضای طالبان گفت‌وگو می‌کند؟ملا عبدالغنی برادر مسئول دفتر سیاسى گروه طالبان در قطر با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در تهران ادم قحط بود 😐 طالبان جنایت کار وطن فروش با آخوندها کافر که صد ها هزار سنی را تا حال گشتن در گشور های اسلامی و اسلام را از داخل نابود کردن در مذاکره استن دنبال اوردنشون براي سركوب

رئیس جمهور ایران با استعفای وزیر جهاد کشاورزی موافقت کرد

گستردگی فساد در فدراسیون فوتبال؛ فروش حق پخش فوتبال ایران با شرکتی که وجود نداردلامصبا هرجا بوی کمی پول میاد بو میکشن مثل کفتار ها بهش حمله میکنن و شرکت واسطه درست میکنن

سخنگوی هیات رئیسه مجلس: رئیس‌جمهور با استعفای حجتی موافقت کرد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimموافقت روحانی با استعفای وزیر جهادکشاورزی رئیس جمهور با صدور حکمی مهندس عباس_کشاورز را به عنوان سرپرست 'وزارت جهاد کشاورزی' منصوب کرد 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂آفرین بلاخره فهمید که باید برای وزارت کشاورزی یه کشاورز نام لازمه😂😂

چهره اعتراضات عراق؛‌ جوان کشته شده با گوله گاز اشک‌آورتا کنون بیش از سیصد نفر در اعتراضات عراق کشته شده‌اند. در میان آن‌ها افرادی هستند که بر اثر اصابت گلوله گاز اشک‌آور به سرشان، دچار جراحت شدید و مرگ شده‌اند.

تروریست‌ها با حمله به روستای تل حلف سوریه 17 غیرنظامی را کشتندتروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ با حمله به روستای تل_حلف سوریه 17 غیرنظامی را کشتند.

طالبان اعلام کرد «ملابرادر» رئیس و برخی اعضای دفتر سیاسی این گروه با وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کرده است.

27.11.2019

استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان بامداد امروز چهارشنبه در توئیتر خود اعلام کرد: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در تهران با ملا عبدالغنی برادر و سایر اعضای دفتر سیاسی طالبان دیدار کرده است.

وی افزود: «طرفین در این دیدار در مورد راه‌های حل مسالمت‌آمیز معضل افغانستان و روند جاری به تفصیل صحبت کرده‌اند».

در همین راستا سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته که هیأتی از این گروه طالبان به ریاست ملا برادر آخند، معاون و رئیس دفتر آن این کشور به تهران سفر کرده است.

در این دیدار روند صلح و مشکلات مهاجرین افغان مقیم ایران بررسی شده است. مقام‌های ایرانی برای حفظ روابط بهتر با مردم افغانستان ابرازامیدواری کرده اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، وزیر امور خارجه ایران در این دیدار بر آمادگی تهران"برای مساعدت به شکل‌گیری و تقویت گفت‌و‌گوهای بین الافغانی با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی" تاکید کرد.

گفتنی است این دومین سفر اعضای دفتر سیاسی طالبان به تهران، پایتخت ایران پس از توقف مذاکرات صلح میان این گروه و ایالات متحده آمریکاست.