طالبان 1895 عضو خود را اخراج کرده است

03/10/1400 03:37 ب.ظ

طالبان 1895 عضو خود را اخراج کرده است معاون سخنگوی دولت موقت طالبان اعلام کرد که تاکنون 1895 عضو از این گروه اخراج شده‌اند.

معاون سخنگوی دولت موقت طالبان اعلام کرد که تاکنون 1895 عضو از این گروه اخراج شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی دولت موقت طالبان در افغانستان با انتشار پیامی در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که تاکنون 1895 عضو طالبان از این گروه اخراج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در میان آنها مسئولان ارشد طالبان در برخی از ولایت‌ها نیز وجود دارند، افزود: برخی از افراد اخراج شده در حال بازداشت هستند یا مراحل قانونی آنها در حال انجام است.

سمنگانی بیان کرد که این روند توسط کمیسیون تصفیه‌ انجام شده‌است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

مسافرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون گذرنامه معتبر واکسیناسیون ناممکن می‌شودکمیسیون اتحادیه اروپا قانونی را به اجرا در می آورد که بر اساس آن از اول ماه فوریه سال آینده میلادی تنها مسافرانی که گذرنامه معتبر واکسیناسیون دارند می‌توانند در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تردد کنند.

گفت‌و‌گوی بلینکن و دبیرکل ناتو درباره روسیه؛ رویترز: «مزدوران مسکو» در شرق اوکراین مستقر شده‌اندروسیه در هفته‌های اخیر ده‌ها هزار تن از نظامیان خود را به پست‌های نظامی نزدیک‌تر به اوکراین منتقل کرده است. کدام ناتو!وقتی اروپایی ها فاقد اَقتدار میباشند و از سَلاح های اتمی روسیه میترسند و حاضر نشده اند تا الان واردات گاز و نفت را از روسیه قطع و تحریم علیه روسیه را اجرا کُنند،ب قول ترامپ ناتو جز هزینه چ دارد و کارایی عملیاتی مقابل روسیه ندارد! بایدن و حزب او لَکه ننگی بر آمریکا است👎🏻

امیرعبداللهیان: در دور بعدی مذاکرات ایران و عربستان در بغداد شرکت می‌کنیموزیر امور خارجه در صفحه اینستاگرام خود گزارشی از ملاقات و رایزنی‌های اخیرش با فواد حسین - وزیر خارجه عراق - که به ایران سفر کرده است، منتشر کرد. هوی سرهنگ وحشی نشو کثافت نجس بفهم اون یک معلمه که ارزشش هزار برابر درجه های تخمی تو هست سرهنگ کثافت نجس تجمع معلمها مظلوم در شیراز همین دیروز بکوری چشم بدخواهان ارتشبد بازگشت تا.....

طالبان مانع از اقدام پاکستان به حصارکشی در مرز با افغانستان شدعنایت‌الله خوارزمی، سخنگوی وزارت دفاع طالبان تایید کرد که جنگجویان این گروه از حصارکشی ارتش پاکستان در مرز با افغانستان ممانعت کرده است.به گزارش خبرگزاری گپ مفت است جنگ روانی آی ایس آی می‌خواهد مردم را بطرف طالبان بکشاند.

غرق شدن قایق مهاجران در آب‌های ساحلی یونان؛ سه نفر کشته و ده‌ها نفر ناپدید شدندگارد ساحلی یونان امروز چهارشنبه ۲۲ دسامبر اعلام کرد که در پی غرق شدن قایق حامل مهاجران در آب‌های این کشور، جسد سه پناهجوی غرق شده را کشف کرده است.

سازمان ملل برای تأمین امنیت دفاتر خود به طالبان پول می‌پردازدسازمان ملل از طالبان خواست تا در مقابل دریافت پول امنیت دفاتر و کارمندان خود را تامین کند. - خبرگزاری آناتولی

معاون سخنگوی دولت موقت طالبان اعلام کرد که تاکنون 1895 عضو از این گروه اخراج شده‌اند.کابل/خبرگزاری آناتولی

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی دولت موقت طالبان در افغانستان با انتشار پیامی در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که تاکنون 1895 عضو طالبان از این گروه اخراج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در میان آنها مسئولان ارشد طالبان در برخی از ولایت‌ها نیز وجود دارند، افزود: برخی از افراد اخراج شده در حال بازداشت هستند یا مراحل قانونی آنها در حال انجام است.

سمنگانی بیان کرد که این روند توسط کمیسیون تصفیه‌ انجام شده‌است.

گفتنی است که طالبان پس از روی کار آمدن در افغانستان در هفتم سپتامبر سال جاری کمیسیون مذکور را به منظور مجازات افرادی که موجب بدنامی برای طالبان شده‌اند، راه‌اندازی کرد.