کرونا در آمریکا

کرونا در آمریکا

ضعف‌های نیرومندترین کشور جهان در رویایی با بحران کرونا | DW | 10.04.2020

کرونا در ایالات متحده بیرحمانه گسترش می‌یابد. شمار مبتلایان تنها در نیویورک از هر کشوری بالاتر رفته است. بحران کرونا نشان داد نیرومندترین کشور جهان در عرصه مقابله با بحران و فاجعه از بسیاری کشورها عقب‌تر است.

10/04/2020 03:27:00 ب.ظ

کرونا در ایالات متحده بیرحمانه گسترش می‌یابد. شمار مبتلایان تنها در نیویورک از هر کشوری بالاتر رفته است. بحران کرونا نشان داد نیرومندترین کشور جهان در عرصه مقابله با بحران و فاجعه از بسیاری کشورها عقب‌تر است.

کرونا در ایالات متحده بیرحمانه گسترش می‌یابد. شمار مبتلایان تنها در نیویورک از هر کشوری بالاتر رفته است. بحران کرونا نشان داد نیرومندترین کشور جهان در عرصه مقابله با بحران و فاجعه از بسیاری کشورها عقب‌تر است.

تنها در ایالت نیویورک حدود ۱۶۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، که از هر کشوری در جهان بیشتر است.ضعف‌های کشور قویخبرگزاری آلمان در گزارشی می‌نویسند دونالد ترامپ دوست دارد مدام به جهانیان یادآوری کند که ایالات متحده بهترین و قوی‌ترین و مهمترین کشور جهان است؛ در اقتصاد سرآمد است، در علم و صنعت بالاترین است و در نیروی نظامی قوی‌ترین.

حسین درخشان: از همکاری با سپاه تا دعوت به هاروارد واکنش‌‌ها به قتل رومینا اشرفی؛ خشم کاربران از ضعف قوانین حمایت از کودکان پرزیدنت ترامپ: این هفته به اقدام چین علیه هنگ کنگ پاسخ محکمی می‌دهیم

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدرئیس جمهور آمریکا اصولا علاقه‌ای وافر به صفت‌های عالی دارد: آمریکا باید در همه چیز اولین و بهترین و برترین باشد و منافع آن نیز طبعا مقدم بر تمام کشورهای جهان. طرفداران او نیز که بیشترشان مردان آراسته و"خوش‌بخت" سفیدپوست هستند، کشور خود را"سرزمین امکانات نامحدود" می‌دانند. طنز تلخ روزگار است که در دوران زمامداری ترامپ ضعف‌های پنهان این ابرقدرت بیش از پیش نمایان شده است.

نابسامانی تأمین اجتماعی بخش بزرگی از جامعه آمریکا از بیمه درمانی محروم است. بنا به گزارشی که در نوامبر گذشته منتشر شد در سال ۲۰۱۸ حدود ۵/ ۲۷ میلیون آمریکایی بیمه درمانی نداشتند، یعنی حدود ۵/ ۸ درصد جامعه. اکنون میلیون‌ها نفری که با گسترش کرونا کار خود را از دست داده‌اند، به این جمعیت افزوده می‌شوند.

بدین ترتیب عده زیادی که بیمه درمانی ندارند، ترجیح می‌دهند به پزشک مراجعه نکنند و تست کرونا ندهند؛ زیرا باید هزینه آن را از جیب خالی خود بپردازند.دولت وعده داده که هیچکس به خاطر بی‌بضاعتی از درمان محروم نخواهد ماند، اما برنامه و تدبیر مشخصی ارائه نداده است.

سرنوشت افراد"غیرقانونی"تخمین زده می‌شود که در آمریکا حدود ۱۲ میلیون نفر بدون اوراق اقامت معتبر زندگی می‌کنند. سیاست مهاجرتی سختگیرانه ترامپ باعث شده که عده زیادی در ترس و وحشت همیشگی از دستگیری و اخراج زندگی کنند.خبرگزاری آلمان در ادامه گزارش خود می‌نویسد، در شرایط گسترش کرونا، عده زیادی از مهاجران"غیرقانونی" از بیم تعقیب پلیس و"دیپورت" شدن، از مراجعه به هر اداره عمومی یا مرکز بهداشتی خودداری می‌کنند. چنین افرادی در صورت ابتلا به کووید۱۹ چه بسا ترجیح می‌دهند آن را پنهان کنند و به درمان نپردازند.

دولت نگفته است که چگونه قصد دارد نگرانی این افراد را برطرف کند و به آنها خدمات درمانی عرضه کند.هزینه کمرشکن بهداشت و درمانهزینه درمانی در ایالات متحده از بسیاری کشورهای دیگر بالاتر است: مراجعه به پزشک، بستری شدن در بیمارستان و تأمین دارو به قدری گران تمام می‌شود که تنها افراد ثروتمند از پس آن بر می‌آیند.

اگر کسی بیمه نباشد و بخواهد هزینه درمان کرونا را خود بپردازد، بی‌تردید با عواقب مالی سنگینی روبرو خواهد شد.آمریکا از نظر تجهیزات درمانی نیز به شدت ضعیف است. درمانگاه و بیمارستان کم است و با امکانات محدود. به همین دلیل در روزهای گذشته، بسیاری از شهرها از جمله نیویورک به تأسیس بیمارستان‌های موقت روی آورده‌اند.

کنایه کیانوش عیاری به قتل دختر جوان: این اتفاقات در ایران رخ نمی‌دهد! گاف میرسلیم در گفتگو با تریبون تر‌‌وریسم؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim محمد عزیزی، نماینده سابق مجلس بازداشت شد

مضحک و در عین حال غم‌انگیز است که در مهد قوی‌ترین قدرت اقتصادی جهان تجهیزات پزشکی مانند دستگاه تنفس اندک است و ماسک به اندازه کافی وجود ندارد، حتی برای کارکنان بیمارستان‌ها.زندگی دست به دهاندرآمد بسیاری از شهروندان آمریکایی ناچیز است و بنابرین سطح زندگی هم به شکل شگفت‌انگیزی پایین. بسیاری از خانوارهای آمریکایی پس‌اندازی ندارند تا بتوانند مخارجی غیرمترقبه و اضافی مانند درمان کرونا را بپردازند.

بنا به گزارشی که بانک مرکزی آمریکا پارسال منتشر کرد، حدود ۴۰ درصد مردم آمریکا از پرداخت هزینه‌ای بالای مخارج روزمره به میزان ۴۰۰ دلار (حدود ۳۵۰ یورو) ناتوان هستند. به عبارت دیگر تعمیر یک ماشین لباسشویی یا یک خودرو حساب مالی آنها را به هم می‌ریزد.

اکنون که با گسترش ویروس کرونا جامعه با بیکاری گسترده روبرو شده، معلوم نیست میلیون‌ها آمریکایی که درآمد و پس‌اندازی ندارند چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد.ضعف بیمه‌های اجتماعیبه گزارش خبرگزای آلمان، در پی بحران کرونا تنها در سه هفته گذشته بیش از ۱۶ میلیون آمریکایی شغل خود را از دست دادند. در ایالات متحده اخراج کارکنان و کارگران امری عادی و بسیار آسان‌تر از کشورهای اروپایی مانند آلمان است. در بسیاری از مشاغل، چنانچه کارمند یا کارگر بیکار شود، از حقوق بیکاری یا درمانی خبری نیست.

دولت توصیه کرده است که برای جلوگیری از گسترش پاندمی، افراد در صورت مشاهده کمترین علایم کرونا، در خانه بمانند؛ اما این امر برای میلیون‌ها نفر که با حقوق و دستمزد همان روز زندگی می‌کنند، غیرممکن است. بی‌عدالتی و نابرابریبنا به آمارهای رسمی بیشترین قربانیان اپیدمی در آمریکا از شهروندان سیاه‌پوست هستند؛ علت آن است که این افراد بیش از دیگران به بیماری‌ها و نارسایی‌های جسمی دچار هستند و در نتیجه در مقابله با ویروس کووید۱۹ ناتوان هستند.

نظام بهداشت و تندرستی در ایالات متحده سرشتی کاملا طبقاتی دارد. لایه‌های محروم و کم‌درآمد، از الزامات بهداشت و سلامت، مانند تغذیه خوب و استراحت و ورزش بهره چندانی ندارند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر آمریکا میلیون‌ها کودک از خانواده‌های محروم به برنامه غذاخوری در مدرسه وابسته هستند. بنا به گزارش‌ها برای بیش از ۶ میلیون دانش‌آموز صرف ناهار در مدرسه وعده غذایی اصلی محسوب می‌شود.

طبق قانونی که به تازگی در کنگره به تصویب رسید، خورد و خوراک ۲۲ میلیون دانش‌آموزی که در مدرسه به غذای رایگان یا ارزان دسترس دارند، همچنان تأمین خواهد شد. خبرگزای آلمان می‌گوید هیچ تضمینی وجود ندارد چنانچه تعطیلی مدارس برای چند ماه ادامه یابد، این برنامه به شکلی منظم و جدی به اجرا گذاشته شود.

صنعت دخانیات؛ از خصوصی‌سازی تا جولان قاچاقچیان در بازار زلزله‌ای در مقیاس ۴ تهران را لرزاند دومین نفتکش ایرانی در سواحل ونزوئلا پهلو گرفت ادامه مطلب: DW فارسی »

خوبه که صادق اند اینجا بود میگفتند فلان جا هم همینطور است اي عزيز خاك بر سر بايد نتيجه ميگرفتي امريكا از همه صادقتر است! واقعا خاككككككك چقدر بیطرفید واقعا!!! در این حد نمیفهمید که شمار مبتلاها تابعی از جمعیت، زمان ورود ویروس به کشور و تعداد تست های انجام شده هست (به ویژه وقتی که اکثر مبتلاها هیچ علایمی ندارند یا علایم خفیفی دارند). تعداد تست ها تنها در نیویورک از کل فرانسه، انگلیس، اسپانیا یا کانادا بالاتر هست.

آقای دوبچه وله یه خبرنگار بفرست بیمارستان های المان تا بهت ثابت بشه اینجادر چه وضعی هست .تصادف کنی کمش ۲ ساعت باید منتظر باشی تا آمبولانس بیاد بیمارستان ها هم هیچ تختی ندارن که مصدوم بستری کنن خانم‌ها اقایون وضعیت بیمارستان‌های المان از آفریقا هم خراب‌تره اینجا هنوز وضعیت زرده. چرا ملت شهید پرور آنقدر غیرتی میشن کسی از آمریکا بد میگه؟ شاید هنوز فکر میکنن میاد نجاتشون میده 😅

البته آتش سوزی ده روزه جنگل های کالیفورنیا هم ناکارامدی أمريكا یی ها را نشان داد و ۵۰ نفر کشته شدند منتها این بار اوج ناکارامدی را نشان داد دلايل اصرار ترامپ براي پنهان كاري و إنكار كرونا و شيوع فاجعه چه بود ؟ خخخخخخخخ معلومه یکی پشت این رسانه دویچه وله نشسته که به مادر و خواهرش توسط ترامپ تجاوز شده و پولش رو هم نداده. انصافا ببینید همین توئیت رو چند بار تو‌یک روز منتشر کردند

عه تیترتون رو چرا عوض کردید پس؟ آنقدر بزرگ نیست که شما بزرگ فکر میکردین. گه دونی بی بی سی ، دویچه وله ... پفیوزا به نسبت جمعیتش و ورود توریست و مسافراش و بخاطر شفاف ترین امار و بیشترین تست امارش اینه ، وگرنه خود گوسالتون هم‌ میدونید وضعیتش خیلی هم خوبه به نسبت کشورای دیگه شما خوبید پس لابد. فاجعه ویروسی اسمش روشه،براش هیچکارزیادی نمیشه کرد،جزاینکه ازمبدا شیوع اقدام بشه،شماچپولهاباید یقه چین ر بگیرید که باقدرت تمام کل جهان راآلوده کرد. این تیترهاچیزیو تغییرنمیده و ترامپ ۴سال دیگه هم تو کونتون میزاره باز 😂😂😂

امیدوارم واکسن این ویروس لعنتی هر چه زودتر کشف بشه صادق ترین ، بروزترین و بهترین اطلاع رسانی مربوط است به ایالات متحده امریکا. بهترین عملکرد را مقامات نشان داده اند و قرنطینه به بهترین شیوه در نیویورک و دیگر ایالت ها اعمال می شود. تازه نیوروک ۲۰ میلیون جمعیت داره! عقب تر است؟ خاک تو اون سرت .. با توجه به اینکه ایران و چین یک صدم حقیقتی رو که اتفاق افتاده رو نگفتن, حداقل شما میتونید لال بشید... انگار آیت الله بی بی سی مرجع تقلید شمام هست...

بی‌ناموس واسه اینه که دروغ نمیگن و اخبار واقعی پخش میکنن

امرالله صالح: اولویت دولت جلوگیری از قحطی در جریان بحران کرونا استامرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان میگوید اولویت دولت در حال حاضر جلوگیری از گرسنگی عمومی ناشی از کمبود و گرانی مواد غذایی (قحطی) در جریان بحران کرونا است. او گفت که برنامه رساندن غذا به ۱۲۵هزار خانواده ای را در کابل که به دلیل ممنوعیت ناشی از شیوع کرونا درآمد روزانه خود را از دست داده اند.

بحران کرونا؛ ابتلاء ۱/۵ میلیون نفر در جهان و بی‌صبری ترامپ | DW | 09.04.2020شیوع ویروس جدید کرونا در جهان همچنان ادامه دارد. طبق آخرین آمار حدود ۵ / ۱ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیرغم شیوع کرونا بی‌صبرانه در انتظار پایان بحران است. درود بر ترامپ . ما اقای ترامپ شجاع ، قدرتمند ، وطن دوست ، مستقل را دوست داریم ، زنده باد ترامپ دلیر

نگرانی از شیوع کرونا در زندان‌های اروپا؛ کدام کشورها بیشتر در معرض خطرند؟برخی از زندان‌ها در کشورهای اروپایی به دلیل ظرفیت محدود، تراکم جمعیتی بالایی دارند، شیوع ویروس کرونا موجب نگرانی‌ها مقامات کشورها و گروه‌های حقوق بشری از انتشار سریع و گسترده بیماری کووید ۱۹ در میان زندانیان شده است. به زندانی های ما هم توجه کنید خصوصا زندانی های سیاسی.چرا همیشه سکوت سیاسی شما بر اساس منفعت طلبی است.

کرونا در جهان؛ نزدیک به ۴ هزار نفر طی دو روز در آمریکا جان باختندبیماری همه گیر کووید ۱۹ تاکنون جان بیش از ۹۵ هزار نفر را در جهان را گرفته و بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نیز تا صبح روز جمعه ۱۰ آوریل ۲۰۲۰/ بیست و دو فروردین ۱۳۹۰ به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. شمار مبتلایان به ویروس مرگبار در مجارستان با جهشی بزرگ از ۲۱۰ نفر به ۱۱۹۰ نفر رسید ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽 در ایران امار مخدوش است هر روز 100بین تا 150 نفر امریکا به بگایی نزدیک است

کرونا در نیویورک؛ شماری از جان‌باختگان در گور دسته جمعی دفن شدندافزایش شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا باعث شده است که مقامات شهر نیویورک دوره نگهداری اجساد در سردخانه‌ها را کاهش دهند. 🥺🥺🥺 gharbgeda تو اکانت انگلیسیاتونم اینارو میزنید؟ 🤔 چه خوفه....

کرونا در ایران بیش از ۴ و در جهان بیش از ۹۶ هزار قربانی گرفته استبیماری همه گیر کووید ۱۹ تاکنون جان بیش از ۹۶ هزار نفر را در جهان را گرفته و بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نیز تا صبح روز جمعه ۱۰ آوریل ۲۰۲۰/ بیست و دو فروردین ۱۳۹۰ به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. حکومت های اسلامی با این دیدگاه در داخل و خارج از کشورهای شان میتوان همیشه با دنیا تعامل داشت.