کرونا در آمریکا

کرونا در آمریکا

ضعف و زبونی نیرومندترین کشور جهان در چنگال اپیدمی کرونا | DW | 10.04.2020

کرونا در ایالات متحده بیرحمانه گسترش می‌یابد. شمار مبتلایان تنها در نیویورک از هر کشوری بالاتر رفته است. بحران کرونا نشان داد نیرومندترین کشور جهان در عرصه مقابله با بحران و فاجعه از بسیاری کشورها عقب‌تر است.

10/04/2020 12:15:00 ب.ظ

کرونا در ایالات متحده بیرحمانه گسترش می‌یابد. شمار مبتلایان تنها در نیویورک از هر کشوری بالاتر رفته است. بحران کرونا نشان داد نیرومندترین کشور جهان در عرصه مقابله با بحران و فاجعه از بسیاری کشورها عقب‌تر است.

کرونا در ایالات متحده بیرحمانه گسترش می‌یابد. شمار مبتلایان تنها در نیویورک از هر کشوری بالاتر رفته است. بحران کرونا نشان داد نیرومندترین کشور جهان در عرصه مقابله با بحران و فاجعه از بسیاری کشورها عقب‌تر است.

تنها در ایالت نیویورک حدود ۱۶۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، که از هر کشوری در جهان بیشتر است.ضعف‌های کشور قویدونالد ترامپ دوست دارد مدام به جهانیان یادآوری کند که ایالات متحده بهترین و قوی‌ترین و مهمترین کشور جهان است؛ در اقتصاد سرآمد است، در علم و صنعت بالاترین است و در نیروی نظامی قوی‌ترین.

حسین درخشان: از همکاری با سپاه تا دعوت به هاروارد واکنش‌‌ها به قتل رومینا اشرفی؛ خشم کاربران از ضعف قوانین حمایت از کودکان پرزیدنت ترامپ: این هفته به اقدام چین علیه هنگ کنگ پاسخ محکمی می‌دهیم

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدرئیس جمهور آمریکا اصولا علاقه‌ای وافر به صفت‌های عالی دارد: آمریکا باید در همه چیز اولین و بهترین و برترین باشد و منافع آن نیز طبعا مقدم بر تمام کشورهای جهان. طرفداران او نیز که بیشترشان مردان آراسته و"خوش‌بخت" سفیدپوست هستند، کشور خود را"سرزمین امکانات نامحدود" می‌دانند. طنز تلخ روزگار است که در دوران زمامداری ترامپ ضعف‌های پنهان این ابرقدرت بیش از پیش نمایان شده است.

نابسامانی تأمین اجتماعی بخش بزرگی از جامعه آمریکا از بیمه درمانی محروم است. بنا به گزارشی که در نوامبر گذشته منتشر شد در سال ۲۰۱۸ حدود ۵/ ۲۷ میلیون آمریکایی بیمه درمانی نداشتند، یعنی حدود ۵/ ۸ درصد جامعه. اکنون میلیون‌ها نفری که با گسترش کرونا کار خود را از دست داده‌اند، به این جمعیت افزوده می‌شوند.

بدین ترتیب عده زیادی که بیمه درمانی ندارند، ترجیح می‌دهند به پزشک مراجعه نکنند و تست کرونا ندهند؛ زیرا باید هزینه آن را از جیب خالی خود بپردازند.دولت وعده داده که هیچکس به خاطر بی‌بضاعتی از درمان محروم نخواهد ماند، اما برنامه و تدبیر مشخصی ارائه نداده است.

سرنوشت افراد"غیرقانونی"تخمین زده می‌شود که در آمریکا حدود ۱۲ میلیون نفر بدون اوراق اقامت معتبر زندگی می‌کنند. سیاست مهاجرتی سختگیرانه ترامپ باعث شده که عده زیادی در ترس و وحشت همیشگی از دستگیری و اخراج زندگی کنند.در شرایط گسترش کرونا، عده زیادی از مهاجران"غیرقانونی" از بیم تعقیب پلیس و"دیپورت" شدن، از مراجعه به هر اداره عمومی یا مرکز بهداشتی خودداری می‌کنند. چنین افرادی در صورت ابتلا به کووید۱۹ چه بسا ترجیح می‌دهند آن را پنهان کنند و به درمان نپردازند.

دولت نگفته است که چگونه قصد دارد نگرانی این افراد را برطرف کند و به آنها خدمات درمانی عرضه کند.هزینه کمرشکن بهداشت و درمانهزینه درمانی در ایالات متحده از بسیاری کشورهای دیگر بالاتر است: مراجعه به پزشک، بستری شدن در بیمارستان و تأمین دارو به قدری گران تمام می‌شود که تنها افراد ثروتمند از پس آن بر می‌آیند.

اگر کسی بیمه نباشد و بخواهد هزینه درمان کرونا را خود بپردازد، بی‌تردید با عواقب مالی سنگینی روبرو خواهد شد.آمریکا از نظر تجهیزات درمانی نیز به شدت ضعیف است. درمانگاه و بیمارستان کم است و با امکانات محدود. به همین دلیل در روزهای گذشته، بسیاری از شهرها از جمله نیویورک به تأسیس بیمارستان‌های موقت روی آورده‌اند.

کنایه کیانوش عیاری به قتل دختر جوان: این اتفاقات در ایران رخ نمی‌دهد! گاف میرسلیم در گفتگو با تریبون تر‌‌وریسم؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim محمد عزیزی، نماینده سابق مجلس بازداشت شد

مضحک و در عین حال غم‌انگیز است که در مهد قوی‌ترین قدرت اقتصادی جهان تجهیزات پزشکی مانند دستگاه تنفس اندک است و ماسک به اندازه کافی وجود ندارد، حتی برای کارکنان بیمارستان‌ها.زندگی دست به دهاندرآمد بسیاری از شهروندان آمریکایی ناچیز است و بنابرین سطح زندگی هم به شکل شگفت‌انگیزی پایین. بسیاری از خانوارهای آمریکایی پس‌اندازی ندارند تا بتوانند مخارجی غیرمترقبه و اضافی مانند درمان کرونا را بپردازند.

بنا به گزارشی که بانک مرکزی آمریکا پارسال منتشر کرد، حدود ۴۰ درصد مردم آمریکا از پرداخت هزینه‌ای بالای مخارج روزمره به میزان ۴۰۰ دلار (حدود ۳۵۰ یورو) ناتوان هستند. به عبارت دیگر تعمیر یک ماشین لباسشویی یا یک خودرو حساب مالی آنها را به هم می‌ریزد.

اکنون که با گسترش ویروس کرونا جامعه با بیکاری گسترده روبرو شده، معلوم نیست میلیون‌ها آمریکایی که درآمد و پس‌اندازی ندارند چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد.ضعف بیمه‌های اجتماعیدر پی بحران کرونا تنها در سه هفته گذشته بیش از ۱۶ میلیون آمریکایی شغل خود را از دست دادند. در ایالات متحده اخراج کارکنان و کارگران امری عادی و بسیار آسان‌تر از کشورهای اروپایی مانند آلمان است. در بسیاری از مشاغل، چنانچه کارمند یا کارگر بیکار شود، از حقوق بیکاری یا درمانی خبری نیست.

دولت توصیه کرده است که برای جلوگیری از گسترش پاندمی، افراد در صورت مشاهده کمترین علایم کرونا، در خانه بمانند؛ اما این امر برای میلیون‌ها نفر که با حقوق و دستمزد همان روز زندگی می‌کنند، غیرممکن است. بی‌عدالتی و نابرابریبنا به آمارهای رسمی بیشترین قربانیان اپیدمی در آمریکا از شهروندان سیاه‌پوست هستند؛ علت آن است که این افراد بیش از دیگران به بیماری‌ها و نارسایی‌های جسمی دچار هستند و در نتیجه در مقابله با ویروس کووید۱۹ ناتوان هستند.

نظام بهداشت و تندرستی در ایالات متحده سرشتی کاملا طبقاتی دارد. لایه‌های محروم و کم‌درآمد، از الزامات بهداشت و سلامت، مانند تغذیه خوب و استراحت و ورزش بهره چندانی ندارند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر آمریکا میلیون‌ها کودک از خانواده‌های محروم به برنامه غذاخوری در مدرسه وابسته هستند. بنا به گزارش‌ها برای بیش از ۶ میلیون دانش‌آموز صرف ناهار در مدرسه وعده غذایی اصلی محسوب می‌شود.

طبق قانونی که به تازگی در کنگره به تصویب رسید، خورد و خوراک ۲۲ میلیون دانش‌آموزی که در مدرسه به غذای رایگان یا ارزان دسترس دارند، همچنان تأمین خواهد شد.هیچ تضمینی وجود ندارد چنانچه تعطیلی مدارس برای چند ماه ادامه یابد، این برنامه به شکلی منظم و جدی به اجرا گذاشته شود.

زلزله‌ای در مقیاس ۴ تهران را لرزاند دومین نفتکش ایرانی در سواحل ونزوئلا پهلو گرفت جو بایدن: ترامپ یک احمق تمام عیار است ادامه مطلب: DW فارسی »

امریکا رو دموکراتها آسیب پذیر کردند وقتي جنگ سوريه و يمن را درست كردند و از تمام كشورها براي داعش نيرو و سلاح ميفرستادند و سر ميبريدند و مردم بيچاره سوريه و عراق و يمن را ب خاك و خون كشيدند خداوند هم اين ويروس را بدست همون شياطين فرستاد تا كني حكام و شيوخ عرب بفهمند خون ريخته شده بيگناهان بايد تقاص پس بدهند

اره چون جوری مادرتو گاییده که نمیتونی فراموشش کنی😂😂😂😂 خودتون از این بی اعتبار تر نکنین ، تعداد و هزینه تست ، جمعیت ، ساختار حمل و نقل و شفافیت آمار و ارقام و خیلی موارد دیگه رو باید تو مقایست لحاظ کنی همیشه بدبختی مردم ازسردمداران وحکومتی هاست امارآمریکااگرزیاداست برمیگرددبه باورنداشتن خطرکروناازطرف ترامپ که بانیشخندجواب سوالهای کرونایی رامیداد هرکشوری بنوعی ورودکروناراانکاریاماست مالی میکردند

امريكا هيچ غلطي نميتواند بكند واقعا درست گفت امام خميني لا اقل براي مردم خودشون دل نميسوزونن فضولي تو كار ايران ميكنه فقط ظاهرا شما هم گزارش های دروغ بعضی‌ها رو باور کردید یا عمدا خودتون رو به کوچه ی علی چپ‌زدید! انشاالله که ترمپ رامیگیرد و صادق ترین کشور جهان با آمار درست اقا این امریکا خبیث امار غلط میده اینجا هم اول باشه.... مثل اقتصادش که اول......

شما میدانستید ایالات متحده جمعیتی حدودا ۳۵۰ میلیون نفر دارد! یعنی باندازه کل ابر قدرت های اروپا 😷 اون خراب شده یه سردبیر نداره که نویسنده هر جفنگی رو نسبت به هر کسی میتونه بنویسه؟!!!!! البته که شما پروپاگاندای ج.ا هستین چون منافع اروپایی‌ها با حکومت ظالم ایران در بک راستا هست. من عاشق امریکا نیستم، چون بنظرم اگر منافع اونها هم در ایران تامین بشه دیگه گور پدر همه مردم.

تاکید میکنم بهترین ماسک دنیا ماسک بینی به جای ماسک سنتی دهانی برای پیشگیری از ویروس کرونا و یا سمپاشی است . YouTube - New Corona Mask را حتما به دقت و کارشناسانه ملاحظه بفرمائید. هر لحظه تاخیر هزینه گزافی دارد . ترومپت کجاست؟ همین امریکا به کشور المان بعد از جنگ جهانی دوم وام نمیداد یا المان رو از زیر چکمه‌های کمونست نجات نمیداد الان همه مردم المان اخر نام خانوادگیشون یک پسوند روسی داشتند و میبایست در روسیه دنبال پدرانشون میگشتند.

ایت الله پفیوز گوز وله اگه یکروز از کون امریکا نخوره روزش شب نمیشه.رذالت رو به اوج رسوندید, اخه پفیوزها چین و روسیه که امارها رومخفی میکنند اما فیلم های دراز شدن مردمشون تو خیابانها دست‌به دست میچرخه خوب هستند؟ از وقتی ترامپ ریده به هیکل سازمان بهداشت جهانی شما مزدورها بد سوختید بنظرم آمریکا باید ريس مرکز آمار. وزیر بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت رو از یکی کشورهای روسیه. چین یا ایران انتخاب کنه.

شما اگر سرتونو از تو كوّن امريكا در مياورديد و يه سري به كون خون الود خودتون مينداختين،عالي ميشد هر چي مخالف امريكاست ،تنها راهش همينه كه فقط عنخور اين كشور قوي باشن- فعلا كه اقاتونه این همون بیمارستان هایی هست که قبلا میرفتی سه سوت بستریت میکردن. حالا این آقای مقاله نویس کشور خودشو ول کرده به امریکا چسبیده . مطمئن باشین یکم دیگه وضعیت حاد بشه مریض هارو میبرن در کلیسا . دوست عزیز لطفا یه خبرنگار بفرستین در بیمارستان‌ها تا این حرفهای من ثابت بشه .

دوست عزیز شما فکر میکنید المان خیلی بهتره؟ المان هنوز به اون شدت نرسیده بیمارستان‌ها پور شده . دوست من دیروز با موتور تصادف کرد قبل این ماجرا ها به عرض ده دقیقه آمبولانس میومد پلیس اومده آمبولانس رو کفتن فعلا نداریم پلیس میبردش بیمارستان اینجوری بگم چهار تا بیمارستان جوابش کردن. وحشتناكترين شرايط در ايران آخوندزده وجود داره. خامنه ايي و رژيم جنايتكارش بدتر از هر ويروسي ايران و ايراني رو تحت بدترين شرايط قابل تصور قرار داده. مردم ايران بدليل وجود حكومت آخوندي در مقابل ويروس كرونا كاملا بيدفاع هستند.ايران بالاترين كشته و مبتلا رو دارا هست

نيرومند از لحاظ هاليودي است نه حقيقي خیر نبینی ای کرونا! که کشورهای غربی را وادار به دلّه‌دزدی از همدیگر کردی و نشان دادی که چقدر پَست‌اند! و از پس مصائب خودشان هم بر نمی آیند و نشان دادی که چطور سالمندان و عقب ماندگان ذهنی شان را از خدمات درمان کرونا محروم میکنند تا بمیرند! و از انسانیت در دولتهاشان خبری نیست!

شما اروپایی ها خیلی کثیف شدین.ترامپ هم این موضوع رو خوب میدونه و شما از همین میترسین... خعلی کثافتی جمشید برزگر حالم ازتون به هم میخوره لاشخورهای اصلاح طلب صادراتی یه عده یه طوری طرفدار آمریکا هستند که انگار متولد اونجان!!!!😐😐 می شه نسبت پایین مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران را به تعداد بالای مصرف کنندگان مواد دفیونی (تفریحی و اجباری) ربط داد!

هر انچه فکر کنیم نزد خداست. از او بخواهیم او می دهد یا امروز یا بعد از مرگ دویچه وله این خبر را تا کنون چندین بار تویت کردید!!! خبر دیگه ای ندارید! مزخرفاتتون روز به روز بيشتر ميشه. آنفالو! بايد ريد به اين رسانه با اين ديدگاه تخميش از امان چپ عوضي كه مديا دستش بيفته. آمریکا پرستان چه آتیشی گرفتن بسوزید آب هم بریزید اونجا که میسوزه

این سبک گزارش شما را مخالفین نظام ایران احتمالا' نخواهند پسندید،چون برای خودشان از امریکا و اروپا قدرتی مافوق بشری در ذهنشان ساخته اند و پذیرش نارسایی اروپا_امریکا یعنی قبول اینکه هر کشوری می تواند مشکلات ایران و یا بدتر را داشته باشد و این در تعارض باورهایشان است پاپ اعظم دعا کنند حل می شود . وقتی میخوای گوز ر به شقیقه وصل کنی میشه این تیتر. دوچله وله،چپولهای عقده ای، باز هم میگم شما رو شومبول آمریکایید، وظیفتون شق نگه داشتنشه،غیر اون باشه قبل از آمریکا نابودمیشید. حالا این مزخرفات که بیشتر مصرف انتخاباتی داره و مشخصه این چندسال ازکجا بیشتر سوختید. تادسته توشه😂😂😂

اگه کشورهای جهان متحد باشند امریکا نابود شدنیه طبق معمول آیت_الله_دویچه_وله زر زیادی زد چرا تیتر عوض کردید حالا 😅😅😅😅 چقدر گوه خوره امریکا ریخته زیر این توییت 😂😂💩💩 چون تو انار درست دادن حرف اول و میزنه پس یعنی تو کنترل بیماری خراب کرده؟ شما یه گزارش از اون ۲۰ میلیون کاهش کاربر موبایل چین نوشتی؟ اینکه المان و کشورهای دیگه دروغ به خورد مردم میدن هم بی تاثیر نیست درست برعکس قویترین کشور دنیا

بستگی دارد که نیرومندی را از چه نظر حساب کنیم! از نظر اقتصادی و نظامی و جلب گردشگر؟ یا از نظر سلامت! آخرش امریکا سربلند میاد بیرون و شما اروپاییا میرید زیرش مثل همیشه خیال کردی کومونیست عزیز. آمریکا آمارش بالاست چون همه رو رایگان تست میکنه و آمار مبتلایان رو هم دستکاری نمیکنه وجود داشته باش اسم نویسنده چرندیات رو هم بنویس خرخودتی

خط مشترک وابستگان به جریان چپ و حزب دموکرات: «مرگ و میر نیویورک همه اش تقصیر دونالد ترامپ بوده و فرماندار دموکرات اون ایالت خیلی هم خوب به وظایفش عمل کرده» آمریکا طبق برنامه کارهاشو انجام میده ، تا مرز صددهزارتا جا داره ، یهویی واکسن کرونا رو میکنند . آمریکا به دنبال سود جویی هست ، حرف مفت نزن به مخاطبت احترام بزار فکر نکن همه مثل خودت خر هستن توکف ایران با هرکی صحبت می کنی میگه امریکا داره تست میگیره و اعلام میکنه پس معلومه همه دنیا یا دروغ می گن یا تست نگرفتن چین چنصد هزار کشته داده اعلام نکرده ادم زنده سوزوندن اسکرین می گیریم تا بعد خر خودتی

زنده باد رفیق مائو💀زنده باد رفیق استالین.☠️ درس های کرونا به اندازه خودش بزرگ است فقط چیزی که برای من سواله که چرا کشورها حتی کشورهای اروپایی آمار تستشونو در کنار امار مبتلایان ارائه نمی دن چند درصد مثلا در آلمان روزانه تست شدن یا در انگلیس تنها مشکل آمریکا این سیستم شفافی داره توی بحث امار دهی مثل ایران چین نیست مخفی کاری کنن

DW خیلی وله اسهال طلبان همه جا هستن خیلی زر مسخره ای زدید.دیگه فالوتون نمی کنم آره آقا آمریکا ریده. چین و روسیه خوبن. حالا نویسنده گزارش بهتره دکمه سیکتیرشو بزنه به مقصد همون دو تا کشور خوب بقیه کشورها آمار واقعی بدن ببینیم ریدن یا ن

کرونا در آمریکا؛ شمار قربانیان ویروس کرونا به 14 هزار و 808 نفر رسید کرونا در آمریکا ؛ شمار قربانیان ویروس کرونا به 14 هزار و 808 نفر رسید

تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴ هزار و ۱۱۰ نفر رسیداطلاع‌رسانی کرونا | از دیروز تا ۲۱ فروردین 🔸 ۱۶۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده و در مجموع بیماران کووید ۱۹ به ۶۶۲۲۰ نفر رسیده است 🔸در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ بیمار جان خود را از دست داده‌اند 🔸خوشبختانه ۳۲۳۰۹ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند اطلاع‌رسانی کرونا | از دیروز تا ۲۲ فروردین: 🔸۱۹۷۲ بیمار جدید کرونا در کشور شناسایی و مجموع بیماران کووید-۱۹ در ایران به ۶۸۱۹۲ نفر رسید 🔸از روز گذشته ۱۲۲ بیمار جان خود را از دست داده و تاکنون ۴۲۳۲ نفر از بیماران، فوت کرده‌اند

شناسایی ۱۶۳۴ بیمار جدید کرونا در کشور/ کاهش موارد ابتلا و فوتی این بیماریسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۶۳۴ مورد جدید کرونا در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: روند مرگ و میر کووید - ۱۹ نیز خوشبختانه در روزهای اخیر روند کاهشی داشته و امیدواریم در روزهای آینده این روند استمرار یابد. خداروشکر تونستیم یه نمودار نزولی درست کنیم تا ۳۰ فروردین هم احتمالا هم سطحش میکنیم تا ماه رمضان هم کلا کنترلش میکنیم مهندسی آمار واقعا باید خندید. رسما دارید به مردم التماس میکنید باورتون نکنند. مرحبا مرحبا نمودار نزول نکشین، مردمو گول نزنید گناه داریم، شما چرا حیوان هستید؟!

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در چند کشور عربی

کرونا جان ۱۲۱ نفر دیگر را در کشور گرفتتهران- ایرنا- رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶۴ هزار و ۵۸۶نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۱ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۹۹۳ نفر رسید.

استعفای یک مقام عالیرتبه اتحادیه اروپا در انتقاد به ناکارآمدی این نهاد در مبارزه علیه کروناروزنامه فایننشنال تایمز ادعا می کند رئیس بخش پژوهش های شورای اروپایی بدلیل ناکارآمدی اتحادیه اروپا در مبارزه علیه ویروس کرونا استعفاداده است. حق داره کشورهای پیشرفته اروپای حتی قادر نیستند خودشون ماسک و دستکش و سایر لوازم مورد احتیاجشون را تهیه کنند و از چین که عامل شیوع این ویروس تو اروپا و سایر کشورهای دنیا بوده معامله می‌کنند