ضرورت آموزش پیشگیری از اعتیاد در پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک‌

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر آموزش پیشگیری از اعتیاد در کودکان گفت: باید برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک‌ با توجه به پذیرش و فهم کودکان تولید و اجرا شود همچنین لازم است کانون یاریگران زندگی در مدارس فعال شوند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، کاظمی صبح امروز در نشست تخصصی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور که با عنوان «نظام آموزشی و نقش آن در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اعتیاد، راهبردها و راهکارها» برگزار شد، اظهار کرد: تشکیل شوراهای هماهنگی در استان‌ها و کمیته‌های ذیل این شوراها، ساماندهی معتادان متجاهر و فعالیت‌های پیشگیری از اعتیاد و بهره مندی از ظرفیت‌های دستگاه از مهمترین برنامه‌هایی است که از سوی ستاد دنبال می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: مطالبه‌گری از دستگاه‌های اجرایی و عمق نفوذ برنامه ها در شهرستان‌ها یکی از راهبردهای ستاد است که به زودی شاهد اجرای برنامه‌های امر مبارزه با موادمخدر در شهرستانها خواهیم بود. کاظمی ادامه داد: ما در آموزش و پرورش چندین نقطه کانونی داریم و باید با دانشگاه فرهنگیان، انجمن اولیاء و مربیان و مدارس ارتباط بگیریم و برای هر کدام از آن‌ها برنامه‌ریزیهای مدونی انجام دهیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تشکیل انجمن اسلامی معلمان ضرورت فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش استمدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: تشکیل انجمن اسلامی معلمان ضرورت فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت اسلامی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سردار مومنی: درمان اعتیاد بسیار سخت و پر هزینه استدبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر توجه به پیشگیری از اعتیاد با تکیه بر آموزش و آگاهی‌بخشی را بسیار مهم خواند و گفت: توجه به دانشگاه‌ها و مدارس در حوزه پیشگیری از اعتیاد دانشجویان و دانش‌آموزان بسیار حائز اهمیت است و اینگونه مراکز آموزشی نقش بسیار مهمی در این امر دارند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ضرورت آسیب‌شناسی توسط نظام حقوقی درباره حقوق کودکبه مناسبت هفته‌ی ملی کودک در ایران که این هفته فرصت مناسبی برای توجه بیشتر به کودکان بخصوص کودکان نسل آلفا و تبیین حقوق آنان به عنوان شهروندان فردا است که هفته‌ی ملی کودک در سال ۱۴۰۲ با شعار کودکی بهتر، زندگی بهتر همزمان با ۱۶ مهر (روز جهانی کودک) آغاز می‌شود و تا جمعه ۲۲ مهر ادامه می‌یابد. بنابر داده‌های سازمان جهانی کار در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میلادی میلیون‌ها کودک کماکان در جای جای جهان درگیر کار اجباری هستند و از حقوق اولیه‌ی خود اعم از آموزش و پرورش، بهداشت، تغذیه مکفی، مسکن، تفریحات مناسب و غیر
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ضرورت آسیب‌شناسیِ نظام حقوقی درباره حقوق کودکبه مناسبت هفته‌ی ملی کودک در ایران که این هفته فرصت مناسبی برای توجه بیشتر به کودکان بخصوص کودکان نسل آلفا و تبیین حقوق آنان به عنوان شهروندان فردا است که هفته‌ی ملی کودک در سال ۱۴۰۲ با شعار کودکی بهتر، زندگی بهتر همزمان با ۱۶ مهر (روز جهانی کودک) آغاز می‌شود و تا جمعه ۲۲ مهر ادامه می‌یابد. بنابر داده‌های سازمان جهانی کار در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میلادی میلیون‌ها کودک کماکان در جای جای جهان درگیر کار اجباری هستند و از حقوق اولیه‌ی خود اعم از آموزش و پرورش، بهداشت، تغذیه مکفی، مسکن، تفریحات مناسب و غیر
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیشترین آمار تصادفات فوتی مربوط به عابرین پیاده و موتورسیکلت‌سواران استرئیس اداره پایش و پیشگیری از تصادفات سازمان ترافیک شهرداری مشهد گفت: چیزی در حدود ۸۰ درصد فوتی‌های تصادفات ما در سال ۱۴۰۱ مربوط به عابرین پیاده و موتور سیکلت‌سواران بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پذیرش بیش از ۲۸۰۰ دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای خوزستانمعاون آموزش و پژوهش دانشگاه فنی و حرفه‌ای خوزستان با اشاره به آغاز ثبت‌نام نودانشجویان این دانشگاه، از پذیرش بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ دانشجو در سال تحصیلی جدید خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »