ضرب و جرح برادران افکاری در زندان

16/06/1399 02:13:00 ب.ظ

در روزهای گذشته ماموران زندان شیراز، نوید، وحید و حبیب افکاری را به شدت مورد ضرب و جرح قرار داده‌اند.بنا بر گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، مسئولان زندان از پذیرش شکایت و اعزام آن‌ها به پزشکی قانونی خودداری می‌کنند. اخبار_ایران نوید_افکاری اعدام_نکنید

«نوید افکاری» به اتهام قتل یک مامور حفاظت «آبفای شیراز» در جریان اعتراض‌های مرداد ۱۳۹۷، یک بار در دادگاه کیفری به قصاص و بار دیگر در دادگاه انقلاب شیراز، با اتهام محاربه، به اعدام محکوم شده است.

برادران او نیز در همین پرونده به زندان‌های طولانی‌مدت محکوم شده‌اند.

برادران افکاری تمام اتهام‌ها را رد کرده‌اند و می‌گویند، زیر شکنجه وادار به اعتراف‌های دروغین علیه خود و یکدیگر شده‌اند. در پی رسانه‌ای شدن جزئیات این پرونده، شامگاه ۱۳شهریور۱۳۹۹ این برادران از بند عمومی به مکانی دیگر منتقل شدند.

روز شنبه ۱۵شهریور۱۳۹۹، صدا‌وسیمای جمهوری اسلامی، گزارشی درباره پرونده برادران افکاری پخش کرد که شامل بخشی از «اعترافات» آن‌ها بود. «سایت میزان»، خبرگزاری قوه قضاییه، پیش‌تر اتهام شکنجه را رد کرده و نوشته بود: «در همان روز، در زمان تحقیقات بنا بر تقاضای وکیل متهمان، دستور اعزام آن‌ها به پزشکی قانونی صادر شد تا چنان‌چه اگر اقرار تحت شکنجه بوده، مراتب مجددا مورد بررسی قرار گیرد؛ اما متهم (نوید افکاری) در اداره آگاهی و در حضور وکیل تعیینی خود اعلام کرده که شکنجه نشده‌ام و به پزشکی قانونی نمی‌روم.» headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

نادا صبوری، روزنامه‌نگار زندانی؛ جرم: اعتراض به ضرب و شتم زندانیان سیاسی

علت پخش اعترافات تلویزیونی نوید افکاری چیست؟ - BBC News فارسیهمزمان با انتقال برادران افکاری به مکانی نامعلوم، فیلم اعترافات تلویزیونی نوید افکاری پخش شده است.

برادران افکاری از زندان 'به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند' | DW | 05.09.2020وکیل برادران افکاری، محکومان اعتراضات سال مرداد ۹۷ از انتقال هر سه برادر از زندان عادل‌آباد شیراز به مکان‌هایی نامعلوم خبر داده است. این خبر به نگرانی‌ها در مورد احتمال اجرای حکم اعدام نوید افکاری دامن زده است.

انفجاری که امواجش سراسر دنیا را لرزاند - BBC News فارسیيك ماه از انفجار در بندر بيروت مى گذرد، انفجارى كه حدود ٢٠٠ كشته برجا گذاشت و بسيارى را نه فقط در لبنان، كه در گوشه و كنار جهان سوگوار كرد.

انتقال نوید افکاری به بند اعدامی‌های زندان عادل‌آباد

یک ماه آزار بهنام موسیوند در زندان؛ تعویض زندان با علائم مشکوک به کرونا