ضربه مهلک نیروهای ترکیه به پ.ک.ک در عملیات‌ «ارن زمستان»؛

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ضربه مهلک نیروهای ترکیه به پ.ک.ک در عملیات‌ «ارن زمستان»

نوزده تن از عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک از 17 نوامبر سال گذشته تاکنون طی عملیات‌ «ارن زمستان» نیروهای امنیتی ترکیه از پا درآمده‌اند.براساس داده‌های وزارت کشور ترکیه طی 14 عملیات‌ جداگانه نیروهای ژاندارمری و امنیتی کشور در چارچوب «عملیات ارن زمستان» علیه گروه تروریستی پ.ک.ک در داخل کشور 19 تروریست پ.ک.ک از پای درآمدند و یک نفر دیگر دستگیر شد.

نخستین عملیات در هفتم نوامبر سال گذشته میلادی آغاز شده و تاکنون 12 هزار 171 نیروی ژاندارمری حضور یافتند. در همین حال مقادیر زیادی سلاح، مهمات، مواد منفجره و امکانات مهم لجستیک متعلق به عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک در 339 غار، انبار و پناهگاه‌های آن‌ها کشف و ضبط شد. بنا به اعلام وزارت دفاع ملی ترکیه، 86 قبضه اسلحه از انواع مختلف، 160 نارنجک، 51 بمب دست‌ساز، 260 چاشنی انفجاری، 1 تن و 653 کیلوگرم مواد منفجره، 28 دوربین، 22 بی‌سم، 20 هزار و 754 عدد فشنگ و تعداد زیادی از امکانات مهم لجستیک در جریان این عملیات کشف شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

'ارن زمستان' معادل درستی برای 'Eren Kış' نیست. در واقع صفت و موصوف در فارسی برعکس تورکی استفاده می شود. یعنی 'زمستانِ...' باید ترجمه می شد. Eren در فارسی معادل دقیقی ندارد ولی 'زمستانِ رسیده' یا 'زمستانِ نزدیک' یا 'زمستانِ قریب الوقوع' به نظر درست تر می آید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ائتلاف عربی پس از اعلام آزادسازی شبوه از آغاز عملیات «آزادی یمن مبارک» خبر دادبا اعلام آزادسازی کامل استان شبوه در جنوب شرقی یمن و پاکسازی آن از شبه‌نظامیان حوثی با پشتیبانی ائتلاف عربی، سرتیپ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی اشتباه اعراب ، عدم اتحاد و هم‌پیمانی با اسرائیل است .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ی.پ.گ/پ.ک.ک بیش از 50 معترض را در شهر رقه سوریه ربودگروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک بیش از 50 معترض به گرانی در شهر رقه در شمال سوریه را ربود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاکید ترکیه بر ادامه مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.کتاکید ترکیه بر ادامه مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.ک وزیر دفاع ملی ترکیه گفت که مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ با شدت تمام ادامه خواهد داشت.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سقوط هواپیما روی راه‌آهن؛ خلبان پیش از برخورد قطار نجات داده شداداره پلیس لس آنجلس با انتشار تصاویر دوربین متصل به لباس ماموران خود در حین عملیات نجات در یک پست توئیتری از آن‌ها واکنش سریع و قهرمانانه تقدیر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ثبت بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا در ترکیهوزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد که 74 هزار و 266 تن دیگر طی 24 ساعت گذشته به کرونا مبتلا شدند که بالاترین رقم از ابتدای شیوع این ویروس در کشور محسوب می‌شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صادرات بیش از یک میلیارد دلاری از استان ترابزون در سال 2021میزان صادرات استان ترابزون ترکیه در سال گذشته میلادی به 1 میلیارد و 183 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »