ضربه روحی یا تروما چگونه موروثی می‌‌شود؟ | DW | 29.09.2019

07/07/1398 07:53 ب.ظ

ضربه روحی یا ترومای یک فرد به فرزندان او منتقل می‌شوند. آلون شن‌، مدیر بخش تحقیقات روانپزشکی موسسه ماکس پلانک می‌گوید این ضربه روحی موجب تغییرات 'اپی‌ ژنتیک' می‌شوند و این تغییرات به نسل بعد منتقل ‌‌شوند.

ضربه روحی یا ترومای یک فرد به فرزندان او منتقل می‌شوند. آلون شن‌، مدیر بخش تحقیقات روانپزشکی موسسه ماکس پلانک می‌گوید این ضربه روحی موجب تغییرات"اپی‌ ژنتیک" می‌شوند و این تغییرات به نسل بعد منتقل ‌‌شوند.

آلون شن‌، مدیر بخش تحقیقات روانپزشکی موسسه ماکس پلانک در گفتگو با دویچه‌وله توضیح داده است که تغییرات اپی ژنتیک چه زمانی پدید می‌آیند و چگونه موروثی می‌شود.استرس انواع مختلفی دارد. استرس می‌تواند یک فشار روحی خفیف باشد و به صورت مزمن درآید. مثلأ وقتی ما هر روز سر کار عصبانی می‌شویم یا هر روز در ترافیک می‌مایم.

اگر فردی که چنین تجربه‌ای داشته و پس از چند هفته یا چند ماه به زندگی عادی برگشته، یک ماه پس از بازگشت به حالت طبیعی بازهم دچار استرس شود، آن‌وقت می‌توان گفت که از PTBS رنج می‌برد. من افرادی را می‌شناسم که چهل سال پس از تروما هنوز از پیامدهای آن رنج می‌برند.مثلأ بی‌خوابی یا دیدن کابوس. فردی که دچار این اختلالات است، دچار ترس مداوم است و نمی‌تواند تمرکز کند. headtopics.com

دستکم تا اینجا، ما می‌دانیم که این نشانه‌‌ها می‌تواند تا سه نسل بعد هم منتقل شوند. مثلأ در نسل سوم قربانیان جهان جهانی دوم که اردوگاه‌های مرگ نا‌زی‌ها را تجربه کردند یا نوه سربازانی که جنگ جهانی دوم را دیدند، هنوز ردی از ترومای آنها پیدا می‌شود. افرادی که تروما را به ارث بردند، ترس بیشتری دارند و بیشتر به بیماری‌های ناشی از استرس دچار می‌شوند .

ادامه مطلب:
dw_persian »

نادر نوری‌کهن: برای شکستنم، یک شب ۸۰۰ ضربه شلاق به من زدندYasmin4freedom ShahedAlavi حرومزاده تر ودزدتر ،فاسدتر و جنایتکارتر از رژیم آخوندی جمهوری عسلامی وجودنداره!!!!! وای بربی غیرتی ما ملت ایران که چهل سال نشستیم این ملاهای حرومزاده عرب برما حکومت کنند!!مرگ براسلام!! BloodLustRegimeMustGo بی_تفاوت_نباشیم iranianvoices مرگ_بر_جمهوری_عسلامی_و_رهبر_کثیفش ShahedAlavi چقدر حکایت وحشتناکیست😱 حرومزاده های سادیسمی و جانی و کثیف‼️😡 لعنت ب عسلامتون‼️ لعنت ب خدایتان‼️ لعنت ب آفریننده تان‼️ بر اون پدر و مخصوصاً مادری ک شما حرومیها را زاییده، لعنت‼️ کثافتهای بی شرف، سناریو درست میکنید با شکنجه ؟ 🤨 باس ریز ریزتون کرد‼️🔪⚰️😡 ShahedAlavi بسیار دردناک! امیدوارم روزی در دادگاههای مردمی اعمال ضدبشری جمهوری اسلامی و مقاماتش محاکمه‌ و به ثبت تاریخ برسد! این حجم از جنایت فقط از اسلام_شیعی برمیاد

حوثی‌های یمن: صدها نظامی عربستان را اسیر کردیم | DW | 29.09.2019شبه‌نظامیان حوثی ادعا می‌کنند در جریان یک حمله گسترده به مرزهای جنوبی عربستان تعداد زیادی نظامی را به اسارت گرفته‌اند. تا کنون هیچ منبع مستقلی این خبر را تائید نکرده و عربستان نیز درباره آن سکوت کرده است.

انتخابات زودهنگام پارلمانی اتریش آغاز شد | DW | 29.09.2019در پی سقوط دولت ائتلافی اتریش مردم این کشور برای شرکت در انتخابات پارلمانی زودهنگام به پای صندوق‌های رأی رفتند. انتظار می‌رود که صدراعظم پیشین که مجبور به تشکیل یک دولت ائتلافی دیگر است، برنده این انتخابات باشد.

خشم و پاتک ویدئویی دونالد ترامپ علیه 'تحقیقات استیضاح' | DW | 29.09.2019دونالد ترامپ در یک پیام ویدئویی به نمایندگان حزب دموکرات که تحقیق درباره استیضاح او را به جریان انداخته‌اند به شدت حمله کرد. او نمایندگان اپوزیسیون در مجلس را به تلاش برای سلب آزادی و حقوق شهروندان آمریکا متهم می‌کند.

ارعاب، اختلال و نارضایتی؛ مشارکت اندک در انتخابات افغانستان | DW | 29.09.2019مطابق آمار کمیسیون مستقل انتخابات، میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بیشتر نبوده است. تهدید و ارعاب اسلامگرایان طالبان و نارضایتی و بی‌اعتمادی مردم به دولت از عوامل این وضعیت عنوان می‌شود.

شورای مدیریت گذار: مذاکره با همسایگان ایران را شروع می‌کنیم | DW | 29.09.2019شورای مدیریت گذار، یک تشکل سیاسی جدید مخالف جمهوری اسلامی در نشست دو روزه اعلام موجودیت خود در لندن اعلام کرد که به‌زودی مذاکرات خود با همسایگان ایران برای ایجاد خاورمیانه‌ای امن و عاری از رقابت‌های مخرب شروع خواهد کرد.