ضربه سنگین اپیدمی کرونا به صادرات آلمان | DW | 09.06.2020

20/03/1399 04:34:00 ب.ظ

اپیدمی کرونا ضربه سنگینی به صادرات آلمان وارد کرده است که عوارض آن به تدریج آشکار می‌شود. تقاضا برای کالاها و فرآورده‌های صنعتی آلمان به شکلی بی‌سابقه کاهش یافته است. دورنمای آینده همچنان ناروشن است.

اپیدمی کرونا ضربه سنگینی به صادرات آلمان وارد کرده است که عوارض آن به تدریج آشکار می‌شود. تقاضا برای کالاها و فرآورده‌های صنعتی آلمان به شکلی بی‌سابقه کاهش یافته است. دورنمای آینده همچنان ناروشن است. بنا به اطلاعیه اداره آمار دولت فدرال، حجم صادرات خارجی در ماه آوریل به میزان بیش از ۳۱ درصد فروکش کرده و تا ۷۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو پایین آمده است. حجم صادرات در مقایسه با مارس ۲۰۲۰ حدود ۲۴درصد کمتر شده است.

واردات آلمان نیز کاهش یافته و تا سطح سال بحرانی ۲۰۰۹ پایین آمده است. حجم واردات در ماه آوریل با افت بیش از ۲۱ درصد و نیم نسبت به همان ماه در سال قبل به حدود ۷۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو سقوط کرده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

کسادی و رکود سراسری کسادی و رکود ناشی از پاندمی کرونا کمابیش در همه طرف‌های معاملات تجارتی آلمان دیده می‌شود. علل آن نیز آشکار است: بسته بودن مرزها حتی در داخل قلمرو اروپا، محدودیت‌های مسافرت و ترابری و اختلال گسترده در ارتباطات هوایی و دریایی. headtopics.com

میزان افت صادراتی با کشورهای گوناگون، متفاوت بود، برای نمونه صادرات به چین در آوریل ۲۰۲۰ با ۶ / ۱۲درصد کاستی تا ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو پایین آمد. کاهش صادرات طبعا به کشورهایی که از بحران کرونا آسیب بیشتری دیدند، شدیدتر بود: صادرات به فرانسه تا بیش از ۴۸ درصد، به ایتالیا بیش از ۴۰ درصد و به آمریکا تا نزدیک ۳۶ درصد پایین آمد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

موسوی: سفیر آلمان به ایران بازگشته است/ امیدواریم فریاد تظلم خواهی مردم آمریکا نتیجه بدهدسخنگوی وزارت خارجه درباره خروج سفیر آلمان از ایران گفت: وی دیروز با مقامات وزارت خارجه دیدار داشته و مراحل اداری برای انتخاب جایگزینش در حال انجام است.

کمک 'خصوصی' دو برادر ایرانی به بیماران مبتلا به کرونا در آلمان - BBC News فارسیدو برادر ایرانی در آلمان مالک یک شرکت بزرگ آمبولانس خصوصی هستند. آنها هر روز عده زیادی را بین خانه و بیمارستان جابجا می‌کنند.

اسرائیل از سفر وزیر خارجه آلمان به فلسطین ممانعت کرددولت اسرائیل از سفر هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان به فلسطین به بهانه تدابیر مبارزه با ویروس کرونا ممانعت کرد. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان کرونا در فرانسه رو به کاهش است

سازمان جهانی هواشناسی: تغییرات اقلیمی به بالاترین سطح خود رسیده‌ است

نخست‌وزیر ارمنستان از ابتلای به کووید۱۹ بهبود یافته استنخست‌وزیر ارمنستان از ابتلای به کووید۱۹ بهبود یافته است پاشینیان گفت هفته پیش مبتلا شده بود و افزود احتمالا ویروس از پیشخدمتی به او انتقال یافته که بدون دستکش برای او یک لیوان آب آورده بود و بعدتر نتیجه آزمایش ابتلایش به ویروس_کرونا مثبت درآمد.