ضربات سهمگین به مواضع شبه‌نظامیان حفتر در ترهونه لیبی

19/04/2020 10:03:00 ق.ظ

#ضربات سهمگین به مواضع شبه‌نظامیان #حفتر در ترهونه #لیبی

ضربات, حفتر

ضربات سهمگین به مواضع شبه‌نظامیان حفتر در ترهونه لیبی

نیروهای ارتش لیبی در ادامه عملیات آزادسازی ترهونه 17 بار مواضع شبه‌نظامیان خلیفه حفتر در این شهر را بمباران کردند. - خبرگزاری آناتولی

19.04.2020وليد عبدالله /خبرگزاری آناتولیمرکز اطلاع‌رسانی دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد: نیروی هوایی از دیروز تاکنون در چارچوب عملیات آزادسازی ترهونه 17 بار مواضع شبه نظامیان خلیفه حفتر را در این شهر هدف قرار دادند.یکصد و دو تن از این شبه نظامیان خلیفه حفتر اسیر و همچنین 4 تانک و 4 خودروی نظامی آنها نیز به غنیمت گرفته شده است.

محمد قنونو، سخنگوی دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل متحد به‌رسمیت شناخته می‌شود اعلام کرده است: نیروهای ارتش ما مرکز این شهر ترهونه نزدیک شده اند.ارتش لیبی طی هفته جاری شهرهای صرمان و صبراته و چند روستای دیگر در غرب طرابلس را آزاد کرد. شبه نظامیان حفتر در مقابل مناطق مسکونی طرابلس را با موشک و راکت هدف قرار می‌دهند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

حمله مرگبار شبه‌نظامیان حفتر به اردوگاه آوارگان در لیبییک نفر بر اثر اصابت راکت خمپاره شبه‌نظامیان خلیفه حفتر در یکی از اردوگاه‌های آوارگان لیبی کشته و 2 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

در حمله شبه‌نظامیان حفتر به شرق طرابلس 10 نفر مجروح شدنددر حمله شبه نظامیان خلیفه حفتر با موشک گراد 10 نفر از جمله 4 کودک در منطقه عراده در شرق طرابلس مجروح شدند. - خبرگزاری آناتولی كيييرم دهنه اردوغان خررر

رئیسی: جلوه‎های غرورآفرین ارتش را در این روزها در مقابله با کرونا شاهد بودیمرئیس قوه قضائیه در پیامی به فرمانده کل ارتش روز ارتش را به خانواده بزرگ ارتش جمهوری اسلامی، فرماندهان ، کادر و سربازان این ارتش سرافراز تبریک گفت. وقتی طرف رویای رهبری دارد به حمایت ارتش و سپاه نیاز مند است!

بازداشت سه جوان در بجنورد به خاطر شرکت در چالش جراتبجنورد؟؟ شط دهاتی بازی

بی‌عدالتی در پیله پروانه/حجم بالای خطا در توزیع کارت‌های هدیه بین دستفروشانیک پیرزن را می شناسم که سرپرست خانوار است و با چرخ دستی رفت و آمد می کند، به او کارت هدیه تعلق نگرفته، به مسئول غرفه دارها می گویم، چرا به فلانی کارت داده نشده، می گوید او را نمی شناسم!

رشد ۱۰ درصدی تردد در معابر پایتخت در هفته چهارم فروردین۹۹رییس مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از افزایش ۱۰ درصدی ترددهای درون‌شهری پایتخت در هفته چهارم فروردین نسبت به هفته سوم خبر داد.

نیروهای ارتش لیبی در ادامه عملیات آزادسازی ترهونه 17 بار مواضع شبه‌نظامیان خلیفه حفتر در این شهر را بمباران کردند.یک نفر بر اثر اصابت راکت خمپاره شبه‌نظامیان خلیفه حفتر در یکی از اردوگاه‌های آوارگان لیبی کشته و 2 تن دیگر زخمی شدند.در حمله شبه نظامیان خلیفه حفتر با موشک گراد 10 نفر از جمله 4 کودک در منطقه عراده در شرق طرابلس مجروح شدند.به گزارش ایسنا، متن پیام آیت‌الله ابراهیم رئیسی خطاب به فرمانده کل ارتش بدین شرح است: إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذینَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُم بُنیانٌ مَرصوصٌ امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تاریخ پرشکوه ایران اسلامی همواره شاهد حضور مردان و زنانی بوده که برای دفاع از این آب و خاک و باورهایش خود را فدا کرده‎اند تا این کشور و ملت روز به روز قوی‎تر و مستقل تر از گذشته به سمت قله‎های تعالی حرکت کند و ارتش یکی از نمادهای پر افتخار این تلاش و فداکاری است.

19.04.04.2020 وليد عبدالله /خبرگزاری آناتولی مرکز اطلاع‌رسانی دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد: نیروی هوایی از دیروز تاکنون در چارچوب عملیات آزادسازی ترهونه 17 بار مواضع شبه نظامیان خلیفه حفتر را در این شهر هدف قرار دادند.2020 طرابلس/خبرگزاری آناتولی دفتر مرکزی عملیات «برکان الغضب» دولت وفاق ملی لیبی که از سوی سازمان ملل متحد به‌رسمیت شناخته می‌شود اعلام کرد: در حمله شبه نظامیان خلیفه حفتر کودتاگر با موشک گراد در منطقه عراده در شرق طرابلس، 10 نفر از جمله 4 کودک مجروح شدند. یکصد و دو تن از این شبه نظامیان خلیفه حفتر اسیر و همچنین 4 تانک و 4 خودروی نظامی آنها نیز به غنیمت گرفته شده است. وی افزود: در این حمله یکی از شهروندان لیبی کشته و 2 نفر نگهبانان این اردوگاه نیز زخمی شده‌اند. محمد قنونو، سخنگوی دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل متحد به‌رسمیت شناخته می‌شود اعلام کرده است: نیروهای ارتش ما مرکز این شهر ترهونه نزدیک شده اند. 29 فروردین که با نظر مبارک حضرت امام (ره) بعنوان روز ارتش نامگذاری شده،  بهانه‎ای است برای قدردانی از  این روحیه فداکاری و مسئولیت پذیری و اینجانب نیز روز ارتش را به خانواده بزرگ ارتش جمهوری اسلامی، فرماندهان عزیز، کادر و سربازان این ارتش سرافراز تبریک می گویم و برای ارتش جمهوری اسلامی توفیق اطاعت از فرامین مقام فرماندهی معظم کل قوا ،خدمت به مردم و سرافرازی و سر بلندی روز افزون را خواستارم.

ارتش لیبی طی هفته جاری شهرهای صرمان و صبراته و چند روستای دیگر در غرب طرابلس را آزاد کرد. آنها دیروز مجددا مناطق مسکونی در طرابلس را با راکت گراد هدف قرار دادند. محمد قنونو، سخنگوی دولت وفاق ملی لیبی در حساب فیس بوک خود اعلام کرد: جنگنده های ارتش یک زره‌پوش وابسته به امارات متحده عربی و یک خودروی نظامی شبه‌نظامیان حفتر را در شهر ترهونه منهدم کردند. شبه نظامیان حفتر در مقابل مناطق مسکونی طرابلس را با موشک و راکت هدف قرار می‌دهند. شبه نظامیان حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن حمایت می‌شوند، از 4 آوریل 2019 حملات خود به طرابلس را آغاز و از 12 دسامبر گذشته به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کردند. این شبه نظامیان در مقابل مناطق مسکونی طرابلس را مورد حملات راکتی و خمپاره‌ای قرار می‌دهند. یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی نیز که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند. بر این اساس، نیروهای دولتی همچنین 4 تانک و 4 خودروی نظامی وابسته به این شبه نظامیان را به غنیمت گرفته اند. . یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی نیز که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند.