صنعت حمل و نقل در ایران؛ ضعف مدیریت و چالش‌های تمام‌ نشدنی

27/09/1400 07:58 ب.ظ

عمر بیش از ۹۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی به سن فرسودگی رسیده و در مترو بیش از ۶۰ درصد ناوگان به مرحله «اورهال» رسیده و نیاز به تعمیرات اساسی دارند.

عمر بیش از ۹۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی به سن فرسودگی رسیده و در مترو بیش از ۶۰ درصد ناوگان به مرحله «اورهال» رسیده و نیاز به تعمیرات اساسی دارند. مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران نیز در سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: «وضعیت حمل و نقل شهر تهران خراب است.» وی ابراز امیدواری کرده که در بودجه سال ۱۴۰۱ برای حوزه حمل و نقل بودجه مناسب در نظر گرفته شود.

وی افزود: «بی‌تردید نباید تصور کنیم اعتباراتی که برای حوزه حمل و نقل در نظر می‌گیرند اضافی است چرا که این امر از میزان مرگ و میر و مخارج بیمارستانی که خیلی بالاست می‌کاهد.» حمل و نقل هوایی روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان «۹چالش صنعت هوایی» به بررسی مشکلات حمل و نقل هوایی پرداخته و نوشته است: «بررسی‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر جدی‌ترین چالش حمل و نقل هوایی کشور، که با برطرف کردن آن بسیاری از چالش‌های دیگر از جمله ایمنی نیز حل می‌شود، بالا بودن میانگین عمر ناوگان هوایی کشور است.» در بخش دیگر، از جمله مشکلات به قیمت‌گذاری بلیط اشاره کرده و سپس اضافه کرده است: «با توجه به قیمت بالای بلیط در کشور، کیفیت خدمات خطوط هوایی متفاوت در ایران با خطوط هوایی در جهان قابل مقایسه نیست.»

علیرضا خیری، رئیس انجمن توسعه و ترویج ایمنی هوانوردی به ایسنا گفته بود: «پایه‌ای‌ترین اشکالی که در صنعت هوانوردی وجود دارد، مسائل مدیریتی این صنعت است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شمار بالای مبتلایان به اومیکرون در بریتانیا و فرانسه؛ گونه جدید کرونا در جهان گسترش می‌یابدهشدار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد شیوع گسترده گونه اومیکرون در این کشور در حالی است که پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که این سویه ویروس کرونا به سویه غالب در جهان تبدیل شده است. الرؤى المباركة لمحمد قاسم بن عبد الكريم مهمة للمسلمين والإسلام. وقد رأى الناس في جميع أنحاء العالم رؤى تخبرهم أن رؤى محمد قاسم حقيقة. ويعتقد الكثيرون أنه هو الإمام المهدي, تعرف على الحقيقة هنا

تغییر به نفع جوانان در ساختار ورزش و جوانان در راه استوزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: به دنبال طرحی در راستای تغییر ساختار ورزش و جوانان هستیم که با رایزنی با مجلس شورای اسلامی و درایت نمایندگان در صورت محقق شدن این طرح، رئیس سازمان جوانان با جایگاه معاونت وزیر ایجاد خواهد شد که رئیس جمهور محترم نیز بر ارتقاء این وزارت خانه تاکید دارند. محمد قاسم الرجل ذو الأحلام المباركة للإسلام وباكستان. يقدمه أتباعه على أنه الإمام المهدي. ما هي الرسالة في أحلامه؟ لقد أثرت الأحلام الحقيقية في الإسلام على مجرى التاريخ.

اتخاذ رویکرد گام به گام، تنها راه احیای برجام است/ اعتماد در مذاکرات وین در حال کاهش است/ توافق در چند قدم اول، رسیدن به توافق‌های بعدی را آسان‌تر می‌کند

نفس‌ها در افغانستان به شماره افتاده؛ کارکنان شفاخانه اثاثیه منزل‌شان را می‌فروشند تا خرج خانه کنندکارمندان ماه‌هاست که بدون دستمزد به زندگی ادامه می‌دهند و همچنان سر کار حاضر می‌شوند. الان موقع کمکه. هر چه جهل ‌و خرافه بیشتر ... درد و غم و رنج بیشتر ... الان موقع کمکه.

تصویب قطعنامه محکومیت نقض حقوق بشر در ایران در سازمان ملل | DW | 17.12.2021مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه محکومیت نقض حقوق بشر در ایران را تصویب کرد. این قطعنامه که توسط کانادا ارائه شد به بازداشت‌های خودسرانه، اعدام، شکنجه و بسیاری موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته است. واقعا کانادا پرویی تمام کرده خودشون این همه کودک بومی شهرکانادا رو زنده بگور کردن حالا برای ایران قطعنامه صادرمی کنه مادر اون کانادایی رو گائیدم که یک مرد ۸۰ ساله رو تحویل رژیم آخوندی میده بعد برای ما رژیم آخوندی رو محکوم میکنه؟!! ننه بر و بچ دویچه وله رو نیز گائیدم ناراحت سهمیه تون پیش من نداشته باشید. اشک تمساح ... ودیگرهیچ

قطعنامه حقوق بشری علیه ایران؛ چه کشورهایی در سازمان ملل به نفع ایران رای دادند؟واکنش قوه قضائیه به قعنامه سازمان ملل: «موضوع ممنوعیت اعدام، یک پدیده غربی است. آیا اگر مجازات اعدام در قوانین کشورهای غربی لغو شده، باید به تمامی کشورها تسری پیدا کند و یک استاندارد جهان‌شمول شود؟» واکنش نماینده‌ی ایران رو هوندم حالم به هم خورد، چقدر وقیحانه دروغ میگه و بدتر از اون فرافکنی میکنه حرامزاده یمن جزموافقان قطعنامه بوده.یاللعجب سازمان لجن و حقوق حشر. یکجانبه گرایی و دو رویی رو میشه محسوسسسس دید.