صنعت گردشگری و هتل‌داری ایران در مرز ورشکستگی کامل

20/11/1400 05:06:00 ب.ظ

«جمشید حمزه‌زاده» رئیس جامعه هتل‌داران ایران، در گفتگو با خبرگزاری‌های ایران گفت: «کرونا در ایران، 22 هزار میلیارد تومان به صنعت هتل‌داری خسارت زده است.» او همچنین از عدم همکاری نهادهای دولتی برای کاهش این زیان انتقاد کرد. صنعت_گردشگری کرونا_در_ایران

او همچنین از عدم همکاری نهادهای دولتی و حاکمیتی برای کاهش این زیان و افزایش نرخ حامل‌های انرژی در این مدت به شدت انتقاد کرد.

او با بیان اینکه هتل‌ها در برخی ایام سال با توجه به کاهش موج کرونا و رفع محدودیت‌ها، با اعمال تخفیفات 60 درصدی هم نتوانست مورد استقبال مسافران قرار بگیرد، گفت افزایش قیمت حامل‌های انرژی موجب گرانی هزینه اقامت شد و بسیاری از هتدل‌داران حتی توان پرداخت هزینه‌های خود را ندارند.

او افزود: «به عنوان نمونه تعرفه گاز تا شش برابر شده است و میزان هزینه برق نیز دو تا سه برابر شده است و این در حالی است که عملاً هتل‌ها با رکود ناشی از همه‌گیری کرونا مواجه‌ هستند. « این فعال بخش خصوصی گردشگری با اشاره به انجام پیگیری‌های زیاد اظهار کرد: علاوه بر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موضوع با وزارت نفت و وزارت نیرو و حتی مجلس نیز مطرح شده و تاکنون عملاً شاهد هیچ اقدامی مؤثری نبوده‌ایم و بسیاری از فعالین حوزه گردشگری ورشکسته شده‌اند.

با این اوصاف به نظر می‌رسد عدم مدیریت کرونا توسط مسئولین جمهوری اسلامی، صنعت هتل‌داری و گردشگری در ایران را به مرز ورشکستگی کامل کشانده است .

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

«۱۱۴ مرگ» دیگر در آمار رسمی کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: ۹۰ درصد بستری‌شدگان واکسن نزده‌اندهمزمان با اعلام وزارت بهداشت مبنی بر شناسایی ۳۸۷۵۷ مبتلای جدید به ویروس کرونا در ایران، علی خامنه‌ای نیز بر ضرورت استفاده از ماسک و تزریق دوز سوم واکسن کرونا تاکید کرد.

عربستان در سودای تسخیر بازارهای برق و گاز منطقه/ ایران باید از صفر شروع کند؟یک کارشناس حوزه انرژی گفت: اکنون ما کشوری هستیم که بابت عدم تامین گاز صنایع و پتروشیمی‌ها میلیون‌ها دلار ضرر می ‌کنیم، درحالی که در بازار پرتقاضای گاز برای تامین داخل هم چالش داریم و ممکن است یک تازه وارد مثل عربستان براحتی بتواند به بازارهایی که روزی ما در فکر ورود به آنها بودیم وارد شود. اگر در این عرصه رقابتی همچنان غفلت کنیم، باید دوباره از صفر شروع کنیم تا بازارهایمان را بازگردانیم.

امیکرون در ایران؛ آمار فوتی‌ها دوباره ۳ رقمی شد

آیا کنسول‌گری‌های ایران می‌توانند در مورد نام نوزادان اظهارنظر کنند؟

بانک‌ها در ایران برای پرداخت وام ازدواج پول ندارندیک مقام بانکی در ایران اعلام کرد بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج ۱۲۰ میلیون تومانی پول ندارند و خیلی از افراد از سال ۱۳۹۷ به بعد هنوز در صف دریافت وام ۷۰ میلیونی ازدواج هستند. ازدواجی که وام شروع شود آخرش معلوم است. ملت کوسکشی اسلام زده بیهویتی که بامشت گره کرده به دمبال اسلام ناب محمدکوسکش قاتل بودن بادودست بازدراوج فقرو نابودی ایران وایرانی گدای حق خودشون ازیک مشت ملای کوسکش تنلش مسلمون خونخوار متعفن لاشخوردزدقاتل کون پاره ناموس جنده تخم صیقه هستن توپ تانک فشفشه ملت خاموش سوپر کسکشه با این اوضاع خراب اقتصادی از مردم انتظار افزایش جمعیت دارند؟!

وزارت خارجه آمریکا: کنگره را کماکان در جریان مذاکرات هسته‌ای با ایران قرار می‌‌دهیمجالینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری تلفنی سه‌شنبه ۱۹ بهمن، تأکید کرد که رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران و مذاکره کننده ارشد ایالات متحده در گفتگوهای وین، اعضای کنگره را کماکان در جریان روند مذاکرات قرار می‌دهد. عَواقب برجام را خواهند دید آنانی ک در آن سَهیم باشند. از جمله تَشدید جنگ های عَقیدتی نیابتی و رَقابت تَسلیحاتی‌. جهان با برجام ننگین اَمن نَخواهد شُد 👎🏻 I.R.‘s chief negotiator is Rob_Malley