صنعت انرژی عراق محل رقابت آمریکا، روسیه و چین - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صنعت انرژی عراق محل رقابت آمریکا، روسیه و چین

بر اساس تازه‌ترین آمار اوپک در عراق ۱۴۷ میلیارد بشکه ذخیره نفت و ۳۷۴۴ میلیارد متر مکعب ذخیره گاز طبیعی وجود دارد

بر اساس تازه‌ترین آمار اوپک در عراق ۱۴۷ میلیارد بشکه ذخیره نفت و ۳۷۴۴ میلیارد متر مکعب ذخیره گاز طبیعی وجود دارد. این کشور با منابع عظیم نفت همواره مورد توجه قدرت‌های بزرگ بوده است. هزینه اندک تولید نفت در این کشور مشوق خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی بوده است.

بعضی تحلیلگران مسایل عراق بر این باورند که صنعت انرژی عراق بیشترین بهره را از سفر کاظمی به عراق برد. در این سفر، قراردادهای متعددی که ارزش آنها ۸ میلیارد دلار برآورد شده با شرکتهای آمریکایی بسته شد؛ با اجرایی شدن این قراردادها زمینه برای حضور شرکت‌هایی نظیر "هانی ول اینترنشنال، بیکرهیوز، جنرال الکتریک، استرلار انرژی و شورون" در عراق قراهم خواهد شد.

واردات گاز و برق از ایران بارها با اعتراض آمریکا مواجه شده است اما مقامهای عراقی با استناد به این که در کوتاه مدت یافتن جایگزینی برای وارات برق و گاز از ایران ندارند، خواستار تداوم معافیت عراق از تحریم واردات انرژی از ایران شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واردات نفت چین از ایران ۸۲ درصد کاهش و از آمریکا ۳۱ درصد افزایش یافتگزارش آماری گمرک چین از کاهش ۸۲ درصدی واردات رسمی نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی در مقابلِ رشد ۳۱ درصدی صادرات نفت آمریکا به این کشور حکایت دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد - BBC News فارسیمراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تاکنون هیج گونه حمله و انفجار در این مراسم در سراسر افغانستان گزارش نشده است. شماری از شهروندان غرب کابل در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده و در تامین امنیت عاشورا همکاری کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان آنرا الگو دانسته و خواستار اجرایی شدن آن در سراسر کشور شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

یک کشته همزمان با درگیری طرفداران ترامپ و حامیان حقوق سیاه‌پوستان در پورتلند - BBC News فارسیدر شهر پورتلند آمریکا یک نفر بر اثر تیراندازی کشته شده و طرفداران دونالد ترامپ با فعالان حقوق سیاه‌پوستان نیز با یکدیگر درگیر شده‌‌اند. خیابان‌های شهر پورتلند در هفته‌های گذشته شاهد برگزاری اعتراضات متعددی بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

زندگی در طولانی‌ترین و سخت‌ترین قرنطینه دنیا؛ 'دیگر خسته شده‌ایم' - BBC News فارسیپس از بیش از پنج ماه قرنطینه سخت‌گیرانه، عوارض اجتماعی، اقتصادی و آسیب به سلامت جسمی و روانی مردم آرژانتین هر چه بیشتر بارز شده است. منتقدان می‌گویند قرنطینه بیش از حد طولانی و سخت‌گیرانه بوده اما دولت می‌گوید این قرنطینه جان هزاران تفر را نجات داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد ترامپ و بایدن از یکدیگر به خاطر ناآرامی های پورتلند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها از یکدیگر به خاطر تظاهرات خشونت آمیز در شهر پورتلند در ایالت اورگان انتقاد کرده اند. آقای ترامپ همچنین از تد ویلر، شهردار دموکرات پورتلند به خاطر این که امکان نابودی و تخریب در این شهر را فراهم کرده است، انتقاد کرد. آقای بایدن هم در مقابل آقای ترامپ را متهم کرد که مشوق خشونت است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »