صنعت نفت با سیاست ما گره خورده است/ اگر شیر نفت و گاز بسته شود همه فعالیت‌ها متوقف می‌شود/ برجام کار بسیار بزرگی برای احقاق حقوق مردم بود

11/12/1399 11:47 ق.ظ

روحانی در آئین بهره‌برداری طرح‌های ملی: صنعت نفت با سیاست ما گره خورده است/ اگر شیر نفت و گاز بسته شود همه فعالیت‌ها متوقف می‌شود

رئیس‌جمهور تاکید کرد: صنعت نفت در تاریخ ما از یک سو با سیاست و اقتصاد و از سوی دیگر با بودجه گره خورده است. رئیس جمهور تاکید کرد: صنعت نفت درکنار صنعت پتروشیمی برای ما بسیار حائز اهمیت، البته صنعت نفت در تاریخ ما از یک سو با سیاست و اقتصاد و از سوی دیگر با بودجه گره خورده است.

وی با اشاره به این که بار بودجه در سال‌های قبل بر دوش صنعت نفت بوده است، عنوان کرد: در سال‌های اخیر مخصوصا در سالی که گذشت ما تقریبا اتکایی به نفت نداشتیم و کشور با کمترین اتکا به نفت اداره شد.البته در سال ۹۸ و ۹۷ کشور با اتکای بسیار کم به نفت اداره شد در واقع بودجه کشور که به طور متوسط در دولت قبل ۷۰ یا ۸۰ میلیارد در برخی سال‌ها بالای ۱۰۰ میلیارد به نفت متکی بود در این دولت با کمترین اتکا به بودجه نفت مخصوصا در سه سال اخیر کشور را اداره کردیم.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: بخش اعظمی از بودجه ما از زمانی که نفت کشف شده است یعنی بیش از یک قرن است بر دوش صنعت نفت بوده است و فعالیت اقتصادی کشور و بسیاری از پروژه های عمرانی به نفت متکی بوده است. وی با بیان این که نفت یک صنعت مهم و عظیم است، گفت: همین امروز اگر خدای نکرده شیر نفت و گاز بسته شود همه فعالیت‌ها متوقف می‌شود و از حمل و نقل گرفته تا سایر صنایع کل برق کشور و سیاری از فعالیت‌ها و خدمات متکی به نفت و گاز و میعانات است.

ادامه مطلب:
ilnanews »