صندوق خیریه رادیو تلویزیون افغانستان چهار ماه پس از ایجاد منحل شد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صندوق خیریه رادیو تلویزیون افغانستان چهار ماه پس از ایجاد منحل شد

منابعی در ارگ ریاست جمهوری به بی‌بی‌سی گفته اند که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، صندوق ملی مالی افغانستان، نهاد خیریه رادیو تلویزیون ملی را منحل کرده است.

چهار ماه پیش این صندوق به عنوان نهاد خیریه رادیو تلویزیون افغانستان، به منظور جلب کمک‌های داخلی و خارجی و توزیع این کمک‌ها به نیازمندان ایجاد شد. اسماعیل میاخیل، رئیس رادیو تلویزیون ملی افغانستان، فردی به اسم پامیر پتنگ را به عنوان رئیس این نهاد انتصاب کرد.بر اساس گزارش تلویزیون ملی افغانستان در زمان تاسیس صندوق ملی مالی، نهاد منحل شده ۱۱ عضو داشت و به رئیس جمهوری گزارش می‌داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خبر مهم برای بازار سرمایه/تصویب تخصیص 1 درصد منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت از بورس- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimتخصیص منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت از بورس بر اساس جزییات آخرین جلسه اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی، موضوع سپرده‌گذاری یک درصد از منابع صندوق برای حمایت از بازار سرمایه مورد تاکید قرار گرفت
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا چهار هواپیمای جنگی A_۲۹ به ارتش افغانستان داد - BBC News فارسیآمریکا ۴ فروند هواپیمای جنگیA_۲۹ را به افغانستان تحویل داد. سرپرست وزارت دفاع این کمک را نشان دهنده تعهد دوامدار کمک‌های جهانی به نیروهای امنیتی خواند. او با اشاره به مذاکرات صلح گفت جنگ این روزها از سوی مخالفان مسلح شدت گرفته و خطاب به طالبان گفت 'با زور هیچ چیزی به دست نمی‌آورید.'
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مذاکرات صلح افغانستان؛ دستورالعمل‌ها با بحث درباره عدم دخالت 'فرد خارجی' ادامه دارد - BBC News فارسیدر ششمین روز مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه، سخنگویان هر دو هیات گفتند که گفتگوهای تیم‌های تماس درباره تدوین طرزالعمل‌ها هنوز ادامه دارد. گفته می‌شود یکی از دلایل تاخیر، بحث بر یک سری از اصول مانند 'هیچ فرد خارجی' در گفتگوها دخالت نداشته باشد، است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

خشونت‌ها در شمال افغانستان؛ '۹ نظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند' - BBC News فارسیمقام‌های محلی ولایت قندوز از حمله جنگجویان طالبان به پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی دشت ارچی خبر دادند. به گفته منابع در این حمله ۹ نظامی کشته و یک غیرنظامی زخمی شدند. در رویدادی دیگر مقام‌های محلی در ولایت تخار می‌گویند که در نتیجه آتش‌سوزی پس از انفجار مین در ولسوالی کلفگان این ولایت دو غیرنظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توفند باعث 'سیل بی‌سابقه' در جنوب آمریکا شد - BBC News فارسیتوفند سالی با ورود به جنوب آمریکا باعث باران های سیل آسا و خیزش امواج دریا شده، قایق ها را در هم کوبیده و پل ها را شکسته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد - BBC News فارسیمحققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب است بقایای سالم یک خرس عصر یخ را کشف کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »