صندوق بین‌المللی پول:‌ با رکود اقتصادی بدتر مواجه خواهیم شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد که جهان با رکود اقتصادی بدتر از سال‌های 1929-1930 مواجه خواهد شد.

کریستالینا گئورگیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول در حاشیه همایش بهاری 2020 اظهار داشت: اقتصاد جهانی امسال با رشد منفی مواجه خواهد شد.

وی افزود: رکود اقتصادی بدتر و بزرگ‌تر از آنچه از سال 1929 تا 1930 با آن مواجه شدیم را پیش‌یینی می‌کنیم. او ضمن نگرانی از همه‌گیری بی‌سابقه کووید-19 بر اقتصاد جهانی گفت: میزان رشد اقتصاد جهانی در سال جاری از همین الآن مشخص و قطعا منفی خواهد شد. از رکود بزرگ تاکنون با بدترین رکود اقتصادی مواجه خواهیم شد.

گئورگیوا خاطر نشان کرد: میزان درآمد سرانه در بیش از 160 کشور تنها در سه ماه اخیر که انتظار می‌رفت امسال مثبت شود، وارونه شده است. میزان درآمد ملی سرانه بیش از 170 کشور امسال نیز کاهش خواهد یافت. رئیس صندوق بین‌المللی پول در پایان تاکید کرد: کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه‌یافته در آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا بیشتر تحت ریسک قرار دارند. سال 2020 بسیار سخت خواهد گذشت. فعالیت‌های اقتصادی در صورت کاهش پاندمی در نیمه دوم سال جاری و کاهش تدابیر فرنطینه از سر گرفته شود، اقتصاد جهانی در سال 2021 به صورت جزئی بهبود خواهد یافت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض روحانی به صندوق بین‌المللی پول: میان کشورها تبعیض قائل نشویدرئیس جمهوری ایران امروز در جلسه هیات دولت در اعتراض به صندوق بین‌المللی پول گفت تبعیض بین کشورها قابل قبول نیست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام از صندوق بین‌المللی پولتلاش آمریکا برای ممانعت از درخواست ایران برای دریافت وام ازصندوق بین‌المللی پول درادامه رویکرد خصمانه آمریکا درقبال ایران،برخی رسانه‌ها گزارش دادند که واشنگتن قصد دارد مانع از درخواست ایران ازصندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام بمنظور مقابله با کرونا شود درود بر امریکا همون خداروشكر. كه نميدن وگرنه همش ميره تو جيب حسن مفتخور و حشدو اسد زرافه و يمن و عراق این چه عکس بی ربطیه؟ما بی پولیم پرچم آمریکا رو پاره پوره نشون میدین؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: صندوق بین‌المللی پول بدون تبعیض با درخواست ایران برخورد کند | DW | 08.04.2020رئیس جمهوری ایران از صندوق بین‌المللی پول خواست که با درخواست وام پنج میلیارد دلاری ایران موافقت کند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که کشورش با این درخواست مخالف است و کمک به ایران به دست مردم نمی‌رسد. موافقت نکنید. یه قرونش خرج ما نمی‌شه. خر نشید یه موقع. به عنوان یک ایرانی متاسفانه ، باید اعتراف کنم که به حرفهای سخنگوی وزارت خارجه امریکا بیشتر اعتماد دارم ، تا به گفته های رئیس جمهور انتصابی ولایت حقیر . امریکایی های دزد نزدیک ۵ میلیارد سرمایه ما در بانک است حداقل پول خودمون را پس بدید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

صندوق بین‌المللی پول میان کشورها تبعیض قائل نشود/از مردم چیزی را پنهان نکردیمروحانی: *به عنوان دولت از ۳۰ بهمن متوجه ورود کرونا شدیم و در همان جلسه اعلام شد که خبر را به مردم بدهیم *آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند *ما از همان روز اول چیزی را از مردم عزیزمان پنهان نکردیم مامان آدم دروغ گو چطوره؟ با زبان سرخه ای لاکن تکذیب می شود لذا کذب محض است این حکومت در و تختش با هم جوره خامه عنی یادتون‌نیست قبل ۲۲ بهمن چه زرایی زد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تکذیب شد: رد درخواست ایران برای دریافت وام از صندوق بین‌المللی پولتهران- ایرنا- درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول برای مقابله با شیوع کرونا سبب شد برخی شبکه‌های اجتماعی گروه‌های معاند مدعی شوند این درخواست رد شده اما مسوولان آن را تکذیب کرده و می گویند این درخواست مراحل خود را می گذراند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

روحانی صندوق جهانی پول را به دادن وام 5 میلیارد دلاری به ایران ترغیب کردحسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران روز چهارشنبه 8 آوریل،از صندوق بین‌المللی پول خواست تا وام 5 میلیارد 😕 اندر توهمات بی بی سی فارسی: میلیون ها شخصیت سیاسی و فرهنگی در کل دنیا کار وزندگی خود را تعطیل کرده و به دولت ترامپ فشار آورده خواستار توقف تحریم ها علیه ج ا شدند. از جمله بهمن کالباسی، سیاوش اردلان، نگار مرتضوی، تریتا پارسی، عطاالله مهاجرانی، مسعود بهنود، حسن شر الله و سایر علما! مشکل فقط با پول نیست 🙄🕊
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »