صلیب سرخ: جهان در بحران انسانی بی‌سابقه‌ای قرار دارد | DW | 16.09.2021

25/06/1400 10:35:00 ب.ظ

بیش از ۱۳۹میلیون نفر در سراسر جهان از زمان شروع بحران کرونا تحت تأثیر شدید حوادث جوی و تغییرات اقلیمی قرار گرفته‌اند. صلیب سرخ اعلام کرد ترکیب کرونا و تغییرات اقلیمی بحران انسانی بی‌سابقه‌ای پدید آورده است.

صلیب سرخ, هلال احمر

بیش از ۱۳۹میلیون نفر در سراسر جهان از زمان شروع بحران کرونا تحت تأثیر شدید حوادث جوی و تغییرات اقلیمی قرار گرفته‌اند. صلیب سرخ اعلام کرد ترکیب کرونا و تغییرات اقلیمی بحران انسانی بی‌سابقه‌ای پدید آورده است.

بیش از ۱۳۹میلیون نفر در سراسر جهان از زمان شروع بحران کرونا تحت تأثیر شدید حوادث جوی و تغییرات اقلیمی قرار گرفته‌اند. صلیب سرخ اعلام کرد ترکیب کرونا و تغییرات اقلیمی بحران انسانی بی‌سابقه‌ای پدید آورده است.

فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر (IFRC) مستقر در ژنو می‌گوید جهان در یک بحران انسانی بی‌سابقه قرار دارد.دود ناشی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در ایالات متحده آمریکا باعث تحریک ریه‌ها شد که در افزایش کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن تاثیر داشته است.

او می‌افزاید، مبالغ هنگفتی که برای مبارزه با همه‌‌گیری ویروس کرونا هزینه شده است نشان داد که دولت‌ها چگونه سریع و شدید می‌توانند در مواجهه با تهدیدهای جهانی اقدام کنند.اولین عکس دسته‌جمعی سران قدرت‌های صنعتی پس از سپری شدن همایش‌های مجازی، بدون ماسک و حضوری ملموس در کنار یکدیگر. یک اجلاس واقعی پس از دو سال و عکسی که در عین حال عدم توازن جنسیتی در مناصب عالی را هم یادآوری می‌کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

کنعانی: ایران از موضع نیاز مذاکره نمی‌کند / تنفر از رژیم صهیونیستی بیشتر شده است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

انتقال شاکیان از سوءمدیریت کرونا به بند عمومی ‌زندان اوین | DW | 15.09.2021بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری می‌گوید مهدی محمودیان، آرش کیخسروی و مصطفی نیلی از بند انفرادی خارج شده‌اند. این سه نفر به همراه چند وکیل دادگستری می‌خواستند علیه عدم واردات واکسن کرونا از مقام‌های مسئول شکایت کنند. سوئد این مقاله در مورد این است که خبرنگاران با وجدان باید بعضی مسائل را 'سرپوشی' کنند. Erik_Helmerson dagensnyheter البته باوجدانهای سوئد ی و آلمان ی مسائل خود را سرپوشی و مسائل مسلمانان را جار میزنند، چیزی که بیسوادان !تحصیل!کردۀ ایرانی 'نمیفهمند'.

چهار عاملی که خطر ابتلا به کرونا را بعد از واکسیناسیون افزایش می‌دهداعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: چهار عاملی که خطر ابتلا به کرونا را بعد از واکسیناسیون افزایش می‌دهد ▫️ نوع واکسن ▫️ مدت‌زمان پس از تزریق واکسن ▫️ سویه‌های ویروس کرونا ▫️ کاهش ایمنی بدن این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

واکسیناسیون کرونا در اروپا؛ کدام کشورها پیشتاز و کدام کشورها از قافله عقبند؟سخنگوی کمیسیون اروپا: «مسئولیت ما تحویل دُزهای واکسن است و این کاری است که با موفقیت انجام شده. اما دولت‌های عضو اتحادیه خودشان مسئول راه‌اندازی و هدایت طرح‌های واکسیناسیون در کشور خودشان هستند.» خو ما پس تازیم اونا پیشتاز دیگه

شمار مبتلایان به کرونا در ایران به بیش از 5 میلیون و 360 هزار نفر رسید

از هر 500 آمریکایی یک نفر بر اثر کرونا جان باختاوههه

۴۵۳ فوتی جدید کرونا در شبانه‌روز گذشته/ مجموع جانباختگان از ۱۱۶هزار نفر فراتر رفت۴۵۳ فوتی و ۱۸۰۲۱ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۸۰۲۱ نفر *جانباختگان جدید: ۴۵۳ نفر *مجموع مبتلایان: ۵۳۷۸۴۰۸ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۴۶۸۲۷۰۴ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۱۶۰۷۲ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۴۰۳۰۲۱۷۵ من اون امام زمان کونیتون را گایدم با مادر اون سید علی بیناموس تریاکی پوفیوزها

صلیب سرخ هشدار می‌دهد که ترکیب کرونا و بحران آب و هوا تأثیرات عمیقی بر معیشت مردم جهان خواهد گذاشت.مهدی محمودیان همراه با دو وکیل و فعال حقوق بشری دیگر همچنان در زندان انفرادی است  بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری شامگاه چهارشنبه ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) در حساب توییتر خود نوشت: «ساعاتی پیش مهدی محمودیان ، آرش کیخسروی و مصطفی نيلی از بند انفرادی خارج شدند و هم اکنون در بند عمومی هستند.اعتمادآنلاین| 2 هفته پس از تزریق دز دوم واکسن کووید-19، آثار واکسن به بالاترین حد خود می‌رسد و در این مرحله شما به طور کامل واکسینه شده‌اید.فرانسه ۲۰۰ هزار دوز واکسن کرونا به ارمنستان می‌فرستد مالت اکنون با آمار پایین ابتلا و فوتی و تجربه خوب واکسیناسیون، به مکانی ایده‌آل برای سفر گردشگران واکسینه تبدیل شده است.

صدها میلیون نفر تحت تاثیر کرونا و تغییرات اقلیمی رنج می‌برند. تغییرات شدید اقلیمی باعث مرگ بیش از ۱۷ هزار و ۲۰۰ نفر بعد از  شیوع پاندمی کرونا شده است.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید این وکیل دادگستری پیش از این در گفتگو با وبسایت"امتداد" با اشاره به اینکه این افراد  در انفرادی به سر می‌برند گفته بود با مراجعه به شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مظلوم در پرونده مهدی محمودیان اعلام وکالت کرده است. به گفته صلیب سرخ بیش از ۱۳۹ میلیون نفر از زمان وقوع بحران کرونا تحت تأثیر حوادث شدید جوی قرار گرفته‌اند. برخی از این علائم در افرادی که هنوز واکسینه نشده‌اند نیز بروز می‌کند که شایع‌ترین آنها سردرد، گلودرد، آبریزش بینی و در بعضی موارد تب و سرفه مداوم است.  دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر (IFRC) مستقر در ژنو می‌گوید جهان در یک بحران انسانی بی‌سابقه قرار دارد.  وکیل مهدی محمودیان تصریح کرده بود هیچ ملاقاتی با موکلش نداشته و نتوانسته‌ با او صحبت کند. روکا روز پنجشنبه ۲۵ شهریور (۱۶ سپتامبر) اظهار داشت ترکیبی از کرونا و بحران آب و هوا تأثیر عمیقی بر معیشت مردم خواهد داشت. رومانی، روسیه، کرواسی و لتونی نیز در رتبه‌بندی واکسیناسیون اروپایی در انتهای سیاهه قرار گرفته‌اند، اما بلغارستان تا این زمان هنوز به طور قابل توجهی از سایر کشورها عقب است.

او افزود ۶۵۸ میلیون نفر بالای ۶۵ سال یا زیر پنج سال از گرمای شدید رنج می‌برند. پاک‌نیا خاطرنشان کرد"سلول انفرادی برای زندانی، مصداق بارز شکنجه است".2 درصد از جمعیت (یک نفر از هر 500 نفر) پس از تزریق کامل واکسن به کرونا مبتلا شده‌اند. بیش از شش هزار نفر تنها در اروپا در نتیجه موج گرما در سال ۲۰۲۰ جان خود را از دست دادند. اما فقط تغییرات شدید جوی سبب هلاکت انسان‌ها نشده بلکه پاندمی کرونا هم بلای جان به ویژه ساکنان مناطق محروم شده است. این افراد بر آن بودند تا علیه مقامات مسئول جمهوری اسلامی در ارتباط با سوءمدیریت و عدم اقدام به موقع برای واردات واکسن کرونا و مهار بحران برخاسته از آن شکایت کنند. دود ناشی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در ایالات متحده آمریکا باعث تحریک ریه‌ها شد که در افزایش کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن تاثیر داشته است.   آزمایش‌های بالینی نشان می‌دهد واکسن مدرنا خطر ابتلا به کووید-19 را در افراد تا 94 درصد و واکسن فایزر تا 95 درصد کاهش می‌دهد. فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر می‌گوید جامعه بین‌الملل باید در اجلاس جهانی تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در نوامبر سال جاری با تمام  توان و نیروی خود برای مقابله با بحران آب و هوا تصمیم بگیرد و اقدام کند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سایت"امتداد" روز پنجشنبه ۱۸ شهریور (نهم سپتامبر) با انتشار گزارشی نامه سرگشاده خانواده‌های"وکیلان دادخواه" را بازتاب داد. تنها در ۱۸ ماه گذشته در این کشور ۱۹ هزار و ۶۶۱ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید او می‌افزاید، مبالغ هنگفتی که برای مبارزه با همه‌‌گیری ویروس کرونا هزینه شده است نشان داد که دولت‌ها چگونه سریع و شدید می‌توانند در مواجهه با تهدیدهای جهانی اقدام کنند. روکا با توجه به تجربه مقابله جهانیان با پاندمی کرونا تاکید کرد اکنون زمان تبدیل حرف به عمل برای مقابله با تغییرات اقلیمی هم فرا رسیده است. وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینند گیتی پورفاضل، وکیل دادگستری، از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه‌ای است که مرداد ۹۸ منتشر شد. تحقیقات اولیه نشان می‌دهد ایمنی واکسن فایزر 6 ماه پس از واکسیناسیون کاهش می‌یابد. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ اولین عکس دسته‌جمعی سران قدرت‌های صنعتی پس از سپری شدن همایش‌های مجازی، بدون ماسک و حضوری ملموس در کنار یکدیگر. یک اجلاس واقعی پس از دو سال و عکسی که در عین حال عدم توازن جنسیتی در مناصب عالی را هم یادآوری می‌کند. دادگاه انقلاب او را به چهار سال و دو ماه حبس محکوم کرد که در مرحله تجدیدنظر به ۲۷ ماه تقلیل یافت. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ معترضان تغییرات اقلیمی اما تصور دیگری از رهبران جی‌هفت دارند و صحنه‌‌ای تخیلی برای عکس دسته‌جمعی آنها درست کرده‌اند. تزریق واکسن تا حد زیادی خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد. ولی متأسفانه این طرح نیز کمی بعد به دلیل کمبود واکسن کنار گذاشته شد.

چیدمانی در حوالی هتل محل اقامت رهبران دولت‌ها در اعتراض به فرآیند انقراضی زمین و نشان دادن بی‌خیالی یا خشنودی کشورهای صنعتی از این روند. وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینند محمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر بارها با اتهامات مختلف احضار و زندانی شده است. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ موضوع اصلی اجلاس سه روزه در جنوب غربی بریتانیا، تغییرات اقلیمی، چشم‌انداز اوضاع بعد از پاندمی کرونا و ایجاد یک نظام بهداشتی مستحکم در سراسر جهان عنوان شده است. حامیان محیط زیست وعده‌های کشورهای صنعتی را توخالی و منفعت‌‌طلبانه می‌دانند. در بهمن سال ۹۸ و در تازه‌ترین محاکمه، او را به دلیل سخنرانی در خانه مادر ستار بهشتی به شش ماه حبس محکوم کردند.   4- کاهش ایمنی بدن   قدرت دفاعی بدن معمولاً با افزایش سن کاهش می‌یابد. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ خلاقیت گروه‌های معترض به"سبزشویی" در هشدار به رفتار متظاهرانه رهبران کشورهای صنعتی که خود را دوستدار محیط زیست می‌‌دانند اما حق تقدم را به منافع مالی و اقتصادی می‌دهند: آی آدم‌ها که در ساحل نشسته شاد و خندانید.. او ۲۹ آبان ۹۷ و پس از تفتیش دفتر کار و خانه‌‌اش دستگیر شد.

. احتمال دارد تزریق واکسن در این افراد کمترین میزان ایمنی را در برابر کووید-19 ایجاد کند یا ایمنی بدن‌شان سریع‌تر از دیگران کاهش یابد. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ بوریس جانسون و دیگر مهمانان اجلاس قول داده‌اند که انتشار مونوکسید کربن را کاهش دهند اما یک دیپلمات ارشد آمریکایی که دست‌اندر کار مهیا کردن نشست بوده، مهم‌ترین هدف این اجلاس را تقویت دمکراسی در برابر خودکامگی در جهان عنوان کرده است. وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینند پیام درفشان، وکیل مدافع تعدادی از زندانیان عقیدتی و سیاسی، در بهمن ۹۸ به اتهام"اهانت به مقام رهبری" از سوی دادگاه انقلاب اسلامی کرج به دوسال زندان و محرومیت از اشتغال به حرفه‌ وکالت محکوم شد. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ میزبانی اجلاس را بوریس جانسون بر عهده دارد. او و همسرش، جیل و جو بایدن را که زودتر از سایرین وارد کورن‌وال شده بودند، به گردش در ساحل مقابل هتل بردند. او در یک پرونده دیگر به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده است. تنها نگرانی‌ای که وجود دارد پیشروی ویروس و به تعویق انداختن تزریق واکسن است. به موازات این هواخوری، گروه‌های زیست محیطی لاقیدی کشورهای ثروتمند در حفظ اقلیم را به چالش کشیدند.

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ در ساحل روستای"سنت ایوز" گروه‌های حامی محیط زیست بر طبل می‌کوبیدند و مسئولیت کشورهای صنعتی در فجایع آب و هوایی را گوشزد می‌کردند. علت تجمع، اعتراض به نظارت استصوابی و کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر بود. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ بازیگران جوان تئاتر نیز در قالب کلاغ سیاه و ملک‌الموت، ندای مرگ اقلیم را سر دادند. افرادی که واکسن نمی‌زنند باید بدانند خودداری از تزریق واکسن فقط به خودشان مربوط نمی‌شود. آنها خود را به شکل عزراییل در آوردند تا نابودی طبیعت، گرمایش زمین و گازهای گلخانه‌ای را بازآفرینی کنند. وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینند زینب طاهری، وکیل محمد ثلاث، یک روز پس از اعدام موکل‌اش بازداشت شد. برنامه‌ای برای حضور زیر بالکن هتل رهبران و مسدود شدن راه با حضور پلیس. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ آب و هوای خوب بهاری فرصتی برای خوش‌وبش مقامات اروپایی در هوای آزاد بود. دستگاه قضایی جمهوری اسلامی علت بازداشت طاهری را"راه‌های غیرقانونی" برای دفاع از موکل‌اش و توسل به شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد..

جمع دوستانه نخست‌وزیر ایتالیا، صدراعظم آلمان، رئیس شورای اروپا، رئیس جمهور فرانسه و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در تراس هتل و قبل از شروع رسمی اجلاس. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ یک نقطه عطف در اجلاس، حضور ملکه الیزابت و پرنس چارلز در جمع رهبران جی‌هفت و اولین ملاقات جو و جیل بایدن با خانواده سلطنتی. وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینند هدی عمید، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان (نفر اول سمت چپ) در شهریور ۹۷ در خانه‌اش دستگیر شد. بوریس جانسون بیش از همه مفتخر و سربلند به نظر می‌رسد. ملکه در باره نظام سلامت و بهداشت صحبت کرد. هدی عمید و نجمه واحدی (سمت راست)، کارگاه‌های آموزشی در زمینه شروط ضمن عقد برای زنان برگزار می‌کردند. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ مغازه‌داران روستای خلوت"سنت ایوز" نیز فرصتی یافته‌اند تا خلاقیت‌های خود را محک بزنند.

پای سیب با مارک جی‌هفت. وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینند مصطفی دانشجو، وکیل دادگستری، از فعالان حقوق دراویش گنابادی، ۱۷ تیر ۹۷ با هجوم ماموران مسلح به خانه‌اش دستگیر شد. برو و بیا، هیاهوی طبل معترضان و حضور ماموران انتظامی در شهرستان‌های اطراف، نظم معمول زندگی سکنه را بر هم زده است. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ این چیدمانی ملهم از حکاکی‌‌های روسای جمهور آمریکا در کوه ناشمور است و البته در ریشخند رهبران کشورهای صنعتی. او به دلیل وضعیت جسمی نامناسب و از کار افتادگی نیمی از ریه، با قرار وثیقه آزاد شده اما پروانه وکالتش به دلیل دفاع از دراویش گنابادی لغو شده است. آنها از دل خاک سر برآورده‌اند و از پسماند اقلام الکتریکی ساخته شده‌اند. اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ سازمان ملل می‌گوید سالانه ۵۳ میلیون تن وسایل برقی دور ریخته می‌شوند و تا سال ۲۰۵۰ این میزان دو برابر می‌شود. او اسفند ۱۳۹۰ به ۱۸ سال حبس در تبعید و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد که بعدا به ۱۰ سال تقلیل یافت.

ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ آیا سران هفت کشور صنعتی زنگ خطر فعالان محیط زیست را می‌شنوند؟ .