صلیب سرخ, هلال احمر, تغییرات اقلیمی, صلیب سرخ و هلال احمر, کرونا

صلیب سرخ, هلال احمر

صلیب سرخ: جهان در بحران انسانی بی‌سابقه‌ای قرار دارد | DW | 16.09.2021

بیش از ۱۳۹میلیون نفر در سراسر جهان از زمان شروع بحران کرونا تحت تأثیر شدید حوادث جوی و تغییرات اقلیمی قرار گرفته‌اند. صلیب سرخ اعلام کرد ترکیب کرونا و تغییرات اقلیمی بحران انسانی بی‌سابقه‌ای پدید آورده است.

16/09/2021 10:35:00 ب.ظ

بیش از ۱۳۹میلیون نفر در سراسر جهان از زمان شروع بحران کرونا تحت تأثیر شدید حوادث جوی و تغییرات اقلیمی قرار گرفته‌اند. صلیب سرخ اعلام کرد ترکیب کرونا و تغییرات اقلیمی بحران انسانی بی‌سابقه‌ای پدید آورده است.

بیش از ۱۳۹میلیون نفر در سراسر جهان از زمان شروع بحران کرونا تحت تأثیر شدید حوادث جوی و تغییرات اقلیمی قرار گرفته‌اند. صلیب سرخ اعلام کرد ترکیب کرونا و تغییرات اقلیمی بحران انسانی بی‌سابقه‌ای پدید آورده است.

به گفته صلیب سرخ بیش از ۱۳۹ میلیون نفر از زمان وقوع بحران کرونا تحت تأثیر حوادث شدید جوی قرار گرفته‌اند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدفرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر (IFRC) مستقر در ژنو می‌گوید جهان در یک بحران انسانی بی‌سابقه قرار دارد.

آغاز مراسم نمازجمعه تهران بعد از ۲۰ ماه وقفه تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داد جو بایدن: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می‌کنیم | DW | 22.10.2021

روکا روز پنجشنبه ۲۵ شهریور (۱۶ سپتامبر) اظهار داشت ترکیبی از کرونا و بحران آب و هوا تأثیر عمیقی بر معیشت مردم خواهد داشت. او افزود ۶۵۸ میلیون نفر بالای ۶۵ سال یا زیر پنج سال از گرمای شدید رنج می‌برند. بیش از شش هزار نفر تنها در اروپا در نتیجه موج گرما در سال ۲۰۲۰ جان خود را از دست دادند.

اما فقط تغییرات شدید جوی سبب هلاکت انسان‌ها نشده بلکه پاندمی کرونا هم بلای جان به ویژه ساکنان مناطق محروم شده است.دود ناشی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در ایالات متحده آمریکا باعث تحریک ریه‌ها شد که در افزایش کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن تاثیر داشته است.فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر می‌گوید جامعه بین‌الملل باید در اجلاس جهانی تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در نوامبر سال جاری با تمام  توان و نیروی خود برای مقابله با بحران آب و هوا تصمیم بگیرد و اقدام کند.  headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداو می‌افزاید، مبالغ هنگفتی که برای مبارزه با همه‌‌گیری ویروس کرونا هزینه شده است نشان داد که دولت‌ها چگونه سریع و شدید می‌توانند در مواجهه با تهدیدهای جهانی اقدام کنند.روکا با توجه به تجربه مقابله جهانیان با پاندمی کرونا تاکید کرد اکنون زمان تبدیل حرف به عمل برای مقابله با تغییرات اقلیمی هم فرا رسیده است.

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟اولین عکس دسته‌جمعی سران قدرت‌های صنعتی پس از سپری شدن همایش‌های مجازی، بدون ماسک و حضوری ملموس در کنار یکدیگر. یک اجلاس واقعی پس از دو سال و عکسی که در عین حال عدم توازن جنسیتی در مناصب عالی را هم یادآوری می‌کند.

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟معترضان تغییرات اقلیمی اما تصور دیگری از رهبران جی‌هفت دارند و صحنه‌‌ای تخیلی برای عکس دسته‌جمعی آنها درست کرده‌اند. چیدمانی در حوالی هتل محل اقامت رهبران دولت‌ها در اعتراض به فرآیند انقراضی زمین و نشان دادن بی‌خیالی یا خشنودی کشورهای صنعتی از این روند.

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟موضوع اصلی اجلاس سه روزه در جنوب غربی بریتانیا، تغییرات اقلیمی، چشم‌انداز اوضاع بعد از پاندمی کرونا و ایجاد یک نظام بهداشتی مستحکم در سراسر جهان عنوان شده است. حامیان محیط زیست وعده‌های کشورهای صنعتی را توخالی و منفعت‌‌طلبانه می‌دانند. headtopics.com

رییس جمهور: یقین دارم گشایش‌های خوبی در کشور ایجاد می‌شود/ باید به جوانان اعتماد کنیم ۴۳ کشور برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را محکوم کردند | DW | 22.10.2021 زنان افغان در اعتراض به طالبان در سازمان ملل حاضر شدند

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟خلاقیت گروه‌های معترض به"سبزشویی" در هشدار به رفتار متظاهرانه رهبران کشورهای صنعتی که خود را دوستدار محیط زیست می‌‌دانند اما حق تقدم را به منافع مالی و اقتصادی می‌دهند: آی آدم‌ها که در ساحل نشسته شاد و خندانید...

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟بوریس جانسون و دیگر مهمانان اجلاس قول داده‌اند که انتشار مونوکسید کربن را کاهش دهند اما یک دیپلمات ارشد آمریکایی که دست‌اندر کار مهیا کردن نشست بوده، مهم‌ترین هدف این اجلاس را تقویت دمکراسی در برابر خودکامگی در جهان عنوان کرده است.

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟میزبانی اجلاس را بوریس جانسون بر عهده دارد. او و همسرش، جیل و جو بایدن را که زودتر از سایرین وارد کورن‌وال شده بودند، به گردش در ساحل مقابل هتل بردند. به موازات این هواخوری، گروه‌های زیست محیطی لاقیدی کشورهای ثروتمند در حفظ اقلیم را به چالش کشیدند.

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟در ساحل روستای"سنت ایوز" گروه‌های حامی محیط زیست بر طبل می‌کوبیدند و مسئولیت کشورهای صنعتی در فجایع آب و هوایی را گوشزد می‌کردند.اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟بازیگران جوان تئاتر نیز در قالب کلاغ سیاه و ملک‌الموت، ندای مرگ اقلیم را سر دادند. آنها خود را به شکل عزراییل در آوردند تا نابودی طبیعت، گرمایش زمین و گازهای گلخانه‌ای را بازآفرینی کنند. برنامه‌ای برای حضور زیر بالکن هتل رهبران و مسدود شدن راه با حضور پلیس. headtopics.com

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟آب و هوای خوب بهاری فرصتی برای خوش‌وبش مقامات اروپایی در هوای آزاد بود. جمع دوستانه نخست‌وزیر ایتالیا، صدراعظم آلمان، رئیس شورای اروپا، رئیس جمهور فرانسه و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در تراس هتل و قبل از شروع رسمی اجلاس.

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟یک نقطه عطف در اجلاس، حضور ملکه الیزابت و پرنس چارلز در جمع رهبران جی‌هفت و اولین ملاقات جو و جیل بایدن با خانواده سلطنتی. بوریس جانسون بیش از همه مفتخر و سربلند به نظر می‌رسد. ملکه در باره نظام سلامت و بهداشت صحبت کرد.

متحول کردن کشاورزی و رونق گردشگری از برنامه‌های دولت برای استان اردبیل است خسارات سنگین حوثی‌ها در حملات هوایی ائتلاف به استان الجوف رئیس جمهوری آمریکا: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می کنیم

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟مغازه‌داران روستای خلوت"سنت ایوز" نیز فرصتی یافته‌اند تا خلاقیت‌های خود را محک بزنند. پای سیب با مارک جی‌هفت. برو و بیا، هیاهوی طبل معترضان و حضور ماموران انتظامی در شهرستان‌های اطراف، نظم معمول زندگی سکنه را بر هم زده است.

اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟این چیدمانی ملهم از حکاکی‌‌های روسای جمهور آمریکا در کوه ناشمور است و البته در ریشخند رهبران کشورهای صنعتی. آنها از دل خاک سر برآورده‌اند و از پسماند اقلام الکتریکی ساخته شده‌اند.اجلاس جی‌هفت؛ ناقوس‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟

ادامه مطلب: DW فارسی »

تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داد

این تمساح کانیه نام دارد. او که به تازگی از خواب زمستانی بیدار شده در فصل جفت‌گیری دیگر تمساح‌ها را اذیت می‌کند. به همین دلیل مسئولان باغ‌ وحش تصمیم گرفتند او را برای مدتی به قرنطینه بفرستند.

انتقال شاکیان از سوءمدیریت کرونا به بند عمومی ‌زندان اوین | DW | 15.09.2021بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری می‌گوید مهدی محمودیان، آرش کیخسروی و مصطفی نیلی از بند انفرادی خارج شده‌اند. این سه نفر به همراه چند وکیل دادگستری می‌خواستند علیه عدم واردات واکسن کرونا از مقام‌های مسئول شکایت کنند. سوئد این مقاله در مورد این است که خبرنگاران با وجدان باید بعضی مسائل را 'سرپوشی' کنند. Erik_Helmerson dagensnyheter البته باوجدانهای سوئد ی و آلمان ی مسائل خود را سرپوشی و مسائل مسلمانان را جار میزنند، چیزی که بیسوادان !تحصیل!کردۀ ایرانی 'نمیفهمند'.

چهار عاملی که خطر ابتلا به کرونا را بعد از واکسیناسیون افزایش می‌دهداعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: چهار عاملی که خطر ابتلا به کرونا را بعد از واکسیناسیون افزایش می‌دهد ▫️ نوع واکسن ▫️ مدت‌زمان پس از تزریق واکسن ▫️ سویه‌های ویروس کرونا ▫️ کاهش ایمنی بدن این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

واکسیناسیون کرونا در اروپا؛ کدام کشورها پیشتاز و کدام کشورها از قافله عقبند؟سخنگوی کمیسیون اروپا: «مسئولیت ما تحویل دُزهای واکسن است و این کاری است که با موفقیت انجام شده. اما دولت‌های عضو اتحادیه خودشان مسئول راه‌اندازی و هدایت طرح‌های واکسیناسیون در کشور خودشان هستند.» خو ما پس تازیم اونا پیشتاز دیگه

شمار مبتلایان به کرونا در ایران به بیش از 5 میلیون و 360 هزار نفر رسید

از هر 500 آمریکایی یک نفر بر اثر کرونا جان باختاوههه

۴۵۳ فوتی جدید کرونا در شبانه‌روز گذشته/ مجموع جانباختگان از ۱۱۶هزار نفر فراتر رفت۴۵۳ فوتی و ۱۸۰۲۱ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۸۰۲۱ نفر *جانباختگان جدید: ۴۵۳ نفر *مجموع مبتلایان: ۵۳۷۸۴۰۸ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۴۶۸۲۷۰۴ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۱۶۰۷۲ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۴۰۳۰۲۱۷۵ من اون امام زمان کونیتون را گایدم با مادر اون سید علی بیناموس تریاکی پوفیوزها