صعود مرگ‌های کرونایی در کشور/ وضعیت بیماری در ۳۱ استان

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صعود مرگ‌های کرونایی در کشور بر اساس اعلام کمیته اپیدمیولوژی بیماری کرونا در وزارت بهداشت، در هفته منتهی به ۱۶ آبان ماه موارد ابتلا و مرگ و میر کرونا در کشور همچنان بالا است و در ۱۴ استان نیز روند صعودی یا شروع پیک جدید مشاهده شده است.

به گزارش ایسنا، آمار جهانیِ مبتلایان به عفونت کووید ۱۹ ناشی از کروناویروس جدید به ۵۰ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۹۵۸ نفر رسیده و تاکنون مرگ یک میلیون و ۲۵۶ هزار و ۳۵۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

کمیته اپیدمیولوژی بیماری کرونا در وزارت بهداشت، تحلیل استانی وضعیت بیماری در هفته منتهی به ۱۶ آبان ماه را منتشر کرد. تحلیل احتمالی وضعیت منحنی اپیدمی برای تحلیل احتمالی وضعیت منحنی اپیدمی در هفته گذشته موارد ز یرمدنظر قرار گرفت: - در مواردی که منحنی اپیدمی تمام میشود، وضعیت به حالت ثبات میرسد و تغییرات در آن مختصر و نامنظم می باشد. باید توجه داشت هر لحظه این روند مستعد یک پیک دیگر می باشد.

تقسیم بندی استان ها از نظر میزان گزارش استان ها بر اساس میزان بروز در هفته آخر موارد بیماری به سه دسته پرگزارش، با گزارش متوسط و با گزارش پایین تقسیم شدند و روند بیماری در آنها در جدول و نمودارهای مرتبط مورد بررسی قرار گرفت. تحلیل بر اساس این شاخص ها، احتمالی بوده و انتظار است تیم کمیته اپیدمیولوژی استان ها همراه با سایر شاخصها و تحلیلهای دقیق تر، شواهد بهتری از روند اپیدمی در استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور ارائه دهند.

چرا موارد ابتلا و مرگ ناشی از کووید- ۱۹ در اروپا افزایش یافته است؟ پس از افت موارد جدید ابتلا و مرگ ناشی از کووید-۱۹ از اواسط خرداد تا اواسط شهریور در اروپا، اکنون گزارش موارد ابتلا و مرگ بسیار بالاتر از موج قبلی است. ظاهراً این بیماری در ایالات متحده آمریکا نیز در حال تجدید حیات است. نگاهی به روند ابتلا و مرگ ناشی از کووید- ۱۹ در اروپا نشان می دهد که از اواسط اسفند ۱۳۹۸ تا اواسط خرداد ۱۳۹۹، به طور میانگین روزانه بین ۳۵ تا ۳۸ هزار مورد ابتلا گزارش شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها