صعود قیمت نفت در واکنش به نهایی شدن توافق اوپک پلاس

25/01/1399 09:35 ق.ظ

صعود قیمت نفت در واکنش به نهایی شدن توافق اوپک پلاس قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در واکنش به توافق تولیدکنندگان با بزرگترین کاهش تولید تاریخ این صنعت، بیش از یک دلار افزایش یافت اما نگرانیها نسبت به اشباع عرضه رشد قیمتها را محدود نگه داشت.

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در واکنش به توافق تولیدکنندگان با بزرگترین کاهش تولید تاریخ این صنعت، بیش از یک دلار افزایش یافت اما نگرانیها نسبت به اشباع عرضه رشد قیمتها را محدود نگه داشت. وزیر نفت کویت اظهار کرد که کاهش عرضه جهانی نفت ممکن است به ۲۰ میلیون بشکه در روز معادل حدود ۲۰ درصد از عرضه جهانی برسد. بهای معاملات آتی نفت برنت یک دلار و ۲۳ سنت معادل ۳.۹ درصد افزایش یافت و به ۳۲ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه رسید.

نفت برنت در زمان گشایش معاملات تا مرز ۳۳ دلار و ۹۹ سنت پیشروی کرده بود.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار و ۳۹ سنت معادل ۶.۱ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۱۵ سنت در هر بشکه رسید. دانیل یرگین، نایب رییس شرکت آی اچ اس مارکیت در این باره گفت: این توافق صنعت جهانی نفت و اقتصادهای ملی و سایر صنایعی که به آن وابسته هستند را قادر می سازد از یک بحران بسیار عمیق اجتناب کنند. این توافق مانع از رشد ذخایر نفت شده و فشار روز قیمتها را در زمانی که به وضعیت عادی برمی گردند، کم می کند.

کرملین روز یکشنبه اعلام کرد سران سه کشور بزرگ تولیدکننده نفت شامل ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی همگی از توافق کاهش تولید نفت حمایت کردند. headtopics.com

ترامپ از این توافق تمجید و اعلام کرد که مشاغل صنعت انرژی آمریکا را نجات خواهد داد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

افت قیمت نفت به رغم توافق کاهش تولید اوپک پلاس | DW | 11.04.2020قیمت نفت به رغم توافق روز پنج‌شنبه اوپک و کشورهای هم‌پیمان برای کاهش روزانه ۱۰ میلیون بشکه نفت، نه تنها افزایش نیافت، بلکه بیش از ۴ درصد نیز افت کرد. اما علت چیست؟

کمبود خون در ۹ استان در پی شیوع کرونا/ نیاز شدید به خون AB مثبتسخنگوی سازمان انتقال خون کشور از کمبود خون در ۹ استان کشور در پی شیوع کرونا خبر داد.

آمار مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون ۸۰۰هزارنفر نزدیک شد🔺آمار مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون ۸۰۰هزارنفر نزدیک شد ⚡️براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تا کنون یک میلیون و ۷۷۷هزار و ۶۶۶نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و کووید ۱۹ جان ۱۰۸هزار و ۸۶۷نفر را گرفته است. The United States is no longer united Now every American has only herself. یعنی اینقدر دقیق بهشون امارش میرسه که اخرش باید این تعداد عدد ۶۶۶دربیاد؟؟؟ یعنی عدد شیاطین این‌فراماسونی و شیطان پرستی وگروه‌های زیرزمینی که عشق اینکارهاو اینجور رمزو اصرار توکارهاشون طراحی میکنند اوسکلی بیش نیستن..! والا... گندشو در اوردن فکر کنم تعداد قدمهاو....غیره حساب کنند

هشدار نسبت به فعالیت سامانه بارشی در کشور/توصیه‌های سازمان هواشناسی به کشاورزانسازمان هواشناسی کشور با صدور هشدارهایی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز دوشنبه (۲۵ فروردین) به کشاورزان توصیه‌هایی کرد.

افزایش قربانیان کرونا در قاره آمریکا: ۲ هزار نفر در یک روز در آمریکا و هزار نفر در برزیلآمریکا به اولین کشوری در جهان تبدیل شد که در یک روز بیش از ۲ هزار نفر در آن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. در نیم کره جنوبی، برزیل هم به اولین کشوری تبدیل شد که آمار جان‌باختگان ویروس کووید-۱۹ در آن از هزار نفر عبور کرد. تیترهای بد فقط واسه ایرانه؟ آمریکا ۳۱۷ میلیون جمعیت دارد بعد پیشرفته ترین این شده تازه آزاد هستند آمار می دن وای به ایران ایرانی که مظلوم ترین کشور جهان تاریخ است اشغال هم هست بعد آمار ها خیلی بالاتر از آماری است که ج می دهد ایران نامش اسلام است ولی اصلا خبری از عدالت صداقت خبری نیست

کرونا در اسپانیا؛ ثبت کمترین میزان تلفات در 18 روز اخیر