صرافی‌ها را غربالگری می‌کنیم

18/08/1398 01:05 ب.ظ

🔻محمود شکسته‌بند، مدیرعامل بازار متشکل ارزی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین: 🔹صرافی‌ها را غربالگری می‌کنیم/بازار متشکل ارزی قدرت بانک_مرکزی را تقویت می‌کند/راه‌اندازی بازار_متشکل_ارزی همچنان در دستور کار بانک مرکزی است این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم👇

آن‌طور که آگاهان اقتصادی می‌گویند به دلیل عملکرد ناقص بخش‌های مولد اقتصادی، مردم برای حفظ معیشت خود به سرمایه‌گذاری در بازار ارز روی آورده‌اند و تا زمانی که هجوم سرمایه‌گذاران به این بازار کنترل نشود، دولت نمی‌تواند درباره قیمت ارز تصمیم منطقی اتخاذ کند. - قیمت ارز در ایران مانند چوب لای چرخ اقتصاد کشور گیر کرده است؛ دولت بلاتکیف مانده چه راهی در پیش گیرد؛ قید ارزش پولی ملی را بزند و برای توسعه صادرات نرخ ارز را افزایش دهد یا اینکه برای جلوگیری از بحران اقتصادی به شیوه‌های دستوری نرخ ارز را ثابت...

- قیمت ارز در ایران مانند چوب لای چرخ اقتصاد کشور گیر کرده است؛ دولت بلاتکیف مانده چه راهی در پیش گیرد؛ قید ارزش پولی ملی را بزند و برای توسعه صادرات نرخ ارز را افزایش دهد یا اینکه برای جلوگیری از بحران اقتصادی به شیوه‌های دستوری نرخ ارز را ثابت نگه دارد. دولت به دلایل مختلفی طی سال‌های گذشته تاکنون در کنترل قیمت‌ها در این بازار پرحاشیه ناکام مانده است.

اعتمادآنلاین

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

در رسانه‌های آمریکا؛ پاداش مردم ویرجینیا به زنی که به ترامپ ناسزا گفتشمارش معکوس برای پخش زنده جلسات استماع شاهدان در کنگره آمریکا آغاز شده است. دموکرات‌ها می‌گویند بعد از حدود ۴۰ روز سوال و جواب کردن مقام‌ها در پشت درهای بسته اکنون با علنی کردن این جلسات قصد دارند به مردم آمریکا فرصت دهند که با شنیدن اظهارات مقام‌ها خود درباره 'سوء عملکرد' رئیس‌جمهور قضاوت کنند. اما جمهوری‌خواهان می‌گویند اگر دموکرات‌ها راست می‌گویند چرا حالا که کمتر از یکسال به انتخابات سراسری مانده نباید 'منتظر قضاوت مستقیم مردم' ماند. رانت خواران نوکر و حامی اروپا هم چهل سال به هرکسی که گفت امریکا وارد ایران شود,ناسزاگفتند,مهندس بازرگان,هویدا و......همه شون نمی دانستند ازکجاخوردندو خیلیشون هم جذب خود اروپاشدند.محمدرضاپهلوی وطن پرست باهوش فقط می دانست اروپاییها حذفش کردند تاامریکا وارد ایران نشود دشمنی اوپاییها باجناب ترامپ برمی گردد به دوره ی پهلوی که جناب ترامپ باهوش به ایران رفت و امد داشت و متوجه شد اروپاییها پهلوی راحذف کردند,اینهمه مقاومت درانتخابات ترامپ باشایعه کردنها برای جناب ترامپ برای همین بود که ایشان به قدرت نرسد دموکراتها و ایالتهای حامی اروپا که ندانسته حامی اروپاهستند نمی دانند چی به چیه و بحث سر معامله ی قرن است,خاورمیانه ای که مفت بعد پهلوی نصیب اروپاییها شد و حاضر نیستند پس بدهند

خودروسازان با کسری قطعه خودروها را به بازار عرضه می‌کنندرئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو اصفهان با اعتقاد بر اینکه شرکت‌های خودروساز عامل افزایش قیمت در بازار هستند، گفت: در حالی که شرکت‌های خودروساز با افزایش قیمت مانع ضرر خود می‌شوند، از سوی دیگر این شرکت‌ها در بازار آزاد تهران و دیگر شهرها دلال‌هایی دارند که از طریق آنها خودروهایشان را با قیمت بالا می‌فروشند. اگه يه رينگ و سنسور نميتونن توليد كنند گوه خوردن كه ميگن نيازى با خارج نداريم خیلی واضح است که دولت طرفداراین خودرو سازان دزد است وگرنه تا بحال خط تولیدشان را عوض کرده بودند و مثلا ماشین الات کشاورزی وراه سازی میساختند خط تولید را بمرور عوض کنند این دزدان بالفطره

دیوار برلین؛ سرنوشت غم‌انگیز مردی که می‌خواست به آلمان غربی فرار کند۳۰ سال از سقوط دیوار برلین می‌گذرد. این دیوار که مدت ۲۸ سال آلمان را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرد و نماد جنگ سرد بود، شاهد داستان‌های زیادی بوده است؛ از جمله داستان کسانی که به خاطر فرار از برلین شرقی به برلین غربی جان خود را از دست دادند.

ایران مدعی شد که نماینده آژانس انرژی اتمی بازداشت شده «نیترات انفجاری» به همراه داشتدر پی گزارش روز چهارشنبه 6 نوامبر (15 آبان) به نقل از چند دیپلمات «آشنا» با کار آژانس انرژی هسته‌ای حتما قرصها زیر زبانی نیترو گلیسیرین داشته ؟😂😂 بابا اخوندها زدن به سیم آخر کلا قات زدند . قات یمنی هدیه حوثی های یمن به اخوندها است . 😂😂 رژیم ایران از بس دروغ گفته،دیگه کفگیرش به ته دیگ خورده-این حرفهای احقانه رو هیچ خری باور نمیکنه نماينده آژانس نه ، جاسوس دول متخاصم

آغاز به کار ائتلاف امنیت دریایی به رهبری آمریکا در خلیج فارس | DW | 07.11.2019ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا و متحدانش با هدف تأمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز و خلیج فارس آغاز به کار کرد. این ائتلاف با هدف جلوگیری از تهدیدهای جمهوری اسلامی در منطقه ایجاد شده است. 😂😂😂😂😂😂😂 چشم رهبر فرزانه مون روشن 😐 دعا کنیم جلوی کشتی های خودمان را نگیرند!

شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به دلیل توهین به یک دانشجو100 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف در ایران، با نوشتن نامه‌ای به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان وجود اینها توهین به هشتاد میلیون انسانه حیف از پدر که چه پسری دارد.

اعتمادآنلاین|

‌ فرشته بهروزی‌نیک

- قیمت ارز در ایران مانند چوب لای چرخ اقتصاد کشور گیر کرده است؛ دولت بلاتکیف مانده چه راهی در پیش گیرد؛ قید ارزش پولی ملی را بزند و برای توسعه صادرات نرخ ارز را افزایش دهد یا اینکه برای جلوگیری از بحران اقتصادی به شیوه‌های دستوری نرخ ارز را ثابت نگه دارد. دولت به دلایل مختلفی طی سال‌های گذشته تاکنون در کنترل قیمت‌ها در این بازار پرحاشیه ناکام مانده است.

از فروردین‌ماه سال 96 که قیمت ارز سه برابر شد قدرت خرید مردم، به خصوص اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه، بیش از 70 درصد کاهش پیدا کرده است.

معیشت مردم گوشه رینگ بحران ارزی گیر کرده و دولت در تلاش است تا راهی برای خروج از این بحران پیدا کند.

دولت تصمیم گرفته برای خروج از بحران ارزی، بازاری به نام «بازار متشکل ارزی» راه‌اندازی کند. محمود شکسته‌بند، مدیرعامل بازار متشکل ارزی، در این باره به

اعتمادآنلاین

گفت: با وجود چنین بازاری بانک مرکزی می‌تواند قدرت بیشتری برای کنترل قیمت‌ها در بازار ارز داشته باشد.

صرافی‌ها رصد می‌‌شوند

شکسته‌بند در این باره که بازار متشکل ارزی قرار است چه نقشی برای حل مشکلات ارزی در کشور ایفا کند توضیح داد: مساله اصلی‌ای که در بازار متشکل ارزی به آن توجه خواهیم کرد غربالگری صرافی‌هاست، چراکه تجربه نشان داده صرافی‌های غیرمجاز بیشترین تقصیر را در به وجود آمدن آشوب‌های ارزی داشته‌اند.

به گفته این مقام مسئول در بانک مرکزی: بر اساس آمار بانک مرکزی، تا پایان سال گذشته در حدود 700 صرافی غیرمجاز در کشور فعالیت داشتند که در این مدت تعداد محدودی از این غیرمجازها موفق به دریافت مجوز از سوی بانک مرکزی شده‌اند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه دولت شرایط سختی را برای فعالیت صرافی‌ها در نظر گرفته است ادامه داد: به صرافی‌های غیرمجاز اولتیماتوم داده‌ایم برای آنکه بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند باید خود را با استانداردهای تعیین‌شده از سوی بانک مرکزی تطبیق دهند. در غیر این صورت از فعالیت آنها جلوگیری و با صاحبان آن صرافی‌ها برخورد خواهد شد.

به گفته شکسته‌بند از ابتدای امسال بیش از 100 صرافی غیرمجاز پلمب شده‌اند. مدیرعامل بازار متشکل ارزی بر این باور است که اگر با دلالان و اخلالگران برخورد شود، نرخ ارز نمی‌تواند آسیبی به اقتصاد کشور وارد کند.

شکسته‌بند همچنین درباره زمان آغاز فعالیت بازار متشکل ارزی توضیح داد: راه‌اندازی این بازار همچنان در دستور کار دولت و بانک مرکزی است، اما زمان راه‌اندازی این بازار بستگی به تصمیم سیاست‌گذار دارد.

به باور بسیاری از کارشناسان راه‌اندازی بازار متشکل ارزی در صورت کارکرد درست می‌تواند به جولان دلالان و سوداگران در بازار ارز پایان دهد و علاوه بر ثبات قیمت‌ها، نرخ‌ها را نیز پایین بیاورد.