صد میلیاردر و میلیونر در اجلاس داووس خواستار پرداخت مالیات بیشتر شدند

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

براساس تحقیقات موسسه خیریه آکسفام که نتایج آن در روزهای اخیر منتشر شد طی دو سالی که از آغاز همه‌گیری کرونا می‌گذرد دارایی ۱۰ ابرثروتمند جهان به ۱۰۵ تریلیون دلار افزایش یافته است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گروهی متشکل از حدود صد میلیاردر و میلیونر در جلسات مجازی مجمع جهانی اقتصاد در داووس از دولت‌های جهان خواستند که از ثروتمندان مالیات بیشتری بگیرند.

از سال گذشته گزارش‌های متعددی در مورد افزایش چشمگیر و بی‌سابقه ثروت میلیاردرهای جهان در سال ۲۰۲۰ و همزمان با همه‌گیری کرونا منتشر شده است. امضاء‌کنندگان این نامه خطاب به شرکت‌کنندگان در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس که جلسات آن از روز سه‌شنبه آغاز شد گفته‌اند: «راه‌حل این مشکل را نمی‌توانید در اجلاس‌های خصوصی نظیر داووس پیدا کنید. شما بخشی از مشکل هستید».

بر اساس پژوهشی که به طور مشترک توسط «میلیونرهای وطن‌دوست»، آکسفام و چند نهاد غیرانتفاعی دیگر انجام شده است با اخذ مالیات عادلانه‌تر از جمله دو درصد مالیات از افرادی که بیش از پنج میلیون دلار ثروت دارند و پنج درصد مالیات از میلیاردرها، می‌توان دو و نیم تریلیون دلار جمع‌آوری کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

1.5 or 105?

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

خشونتی که مهاجرت کرد؛ محاکمه یک مرد ایرانی در برلین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پهلو گرفتن زیردریایی اتمی آمریکا در گوام در پی افزایش تنش‌ها با چیندر پی افزایش تنش‌ها میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری خلق چین بر سر مناقشه تایوان، آمریکا یکی از پیشرفته‌ترین زیردریایی‌های اتمی خود را به پایگاه نظامی آمریکا تازه در دوره ترامپ فهمید که ج.ا و حوثی‌ها و حزب‌الله و بکوحرام و طالبان و داعش، ابزار دست چین و روسیه هستند برای مشغول کردن آمریکا و غرب با این جوجه‌های کثیف و بدبو
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شرایط ناپایدار کرونا در تهران / رشد ۱۵ درصدی مراجعات سرپایی کووید در استانفرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران: *شرایط در تهران ناپایدار و شکننده است *در تهران بخش زیادی از مراجعین به بخش‌های خصوصی و مطب‌ها مراجعه می‌کنند *در مجموع شرایط عمومی مطلوب اما شکننده است *تعداد فوتی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته ۷ نفر بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست استفاده از تجربه چین در شبکه ملی اطلاعات و محدودیت اینترنت در ایرانیک نماینده مجلس گفته است چین در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به ابتکار منحصربه‌فرد و خاصی دست یافته و ایران باید از تجربه این کشور برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات استفاده کند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در تهران در اعتراض به وضعیت بد معیشتیگزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اجتماع صدها آتش‌نشان مقابل شهرداری تهران در اعتراض به بی‌توجهی مقام‌های مسئول به مشکلات شغلی آنها است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »