صد سال دوستی

18/06/1399 07:29:00 ق.ظ

ماجرای صدسال دوستی ایران-سوئیس | ببینید:

در سال ۱۹۱۷ که جهان درگیر جنگ جهانی اول بود؛ دفتر کنسولگری ایران در برن راه‌اندازی شد. دو سال بعد نیز کنسول‌گری سوئیس در تهران افتتاح شد. حالا در صدمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و سوئیس، وزیر امور خارجه سوئیس به ایران سفر کرده است.

از مراودات سیاسی و اقتصادی ایران و سوئیس با مقامات در نیم قرن اخیر، عکس‌های بکری وجود دارد؛ ملاقات سوئیسی‌ها با وزرای اقتصادی سال‌های ابتدایی دهه ۵۰، تقدیم استوارنامه سفیر سوئیس به آیت‌الله خامنه‌ای و شهید رجایی، ملاقات مرحوم هاشمی‌رفسنجانی با مقامات سوئیسی و ... برخی از عکس‌های آرشیوی ایرنا هستند که تا کنون منتشر نشده‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.

حکم عامل توهین به مردم شمال صادر شد؛ سه سال حبس

اوپن آمریکا؛ سال نحس 'صربیناتور' تکمیل شد - BBC News فارسیامسال می‌توانست بهترین سال حرفه‌ای مرد شماره یک تنیس جهان باشد اما سال ۲۰۲۰ به گونه‌ای برای نواک جوکوویچ پیش رفته که شاید بد نباشد به او پیشنهاد کرد تا پایان سال در خانه بماند بلکه از 'نحسی' آن در امان بماند.

۱۸ سال حبس برای سه عضو داعش در ایران

سه نفر در ارتباط با حمله سه سال پیش جده عربستان به اعدام محکوم شدندعربستان سعودی شهروندان خود را از پیوستن به «جهادی‌ها» در خارج از این کشور منع و برای هوداران داعش مجازات زندان تعیین کرده و از روحانیون سنی در رد و طرد کردن داعش بهره برده است.

پس از ۲۱ سال خانه هنرمندان در آستانه تعطیلی قرار دارد