صد زندانی دیگر طالبان امروز آزاد می‌شوند

09/04/2020 11:35:00 ق.ظ

صد زندانی دیگر #طالبان امروز آزاد می‌شوند

طالبان, افغانستان

صد زندانی دیگر طالبان امروز آزاد می‌شوند

شورای امنیت ملی افغانستان از آزادی 100 زندانی دیگر گروه طالبان از زندان بگرام خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

09.04.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیجاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان در صفحه رسمی خود در توییتر اعلام کرد: بر اساس حکم محمد اشرف غنی٬ رئیس جمهور کشور 100 زندانی دیگر گروه طالبان امروز از زندان بگرام آزاد می شوند.وی افزود: آزادی این زندانیان با توجه به وضعیت بهداشتی، سن و مدت باقی‌مانده مجازات به عنوان بخشی از تلاش‌های روند گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان انجام می شود.

روز گذشته نیز 100 عضو زندانی طالبان از زندان بگرام آزاد شده بود. اما گروه طالبان اعلام کرد که افزاد آزاد شده از جمله فهرست افراد که آنها به طرف آمریکایی تحویل داده‌اند٬ نیستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

قرار است حکومت افغانستان امروز 100 زندانی طالبان را آزاد کندبرخی رسانه‌های خبری به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که قرار است حکومت افغانستان چهارشنبه 8 آوریل

یکی دیگر از سرکردگان پ.ک.ک در منطقه زاپ کشته شدفاضل اکینجی با اسم رمز «زینار» یکی از سرکردگان گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق به هلاکت رسید. - خبرگزاری آناتولی

پیوند و اتحاد ملی ما باید از هر روز دیگر محکم‌تر شودرئیس جمهور با قدردانی از همه کسانی که در عرصه سلامت مردم و افزایش تولید در کشور تلاش می کنند، تاکید کرد: ایجاد شرایط آرام در جامعه و وفور مواد غذایی و تجهیزات بهداشتی و درمانی در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، بیانگر تلاش گسترده تولیدکنندگان کشور است که جای قدردانی دارد . به قول یارو تو جیب ما رو نزن... بزرگترین برهم زننده اتحاد ملت رئیس جمهوره با اراجیف تموم نشدنیش! آخ که کی تموم شه دوران نحس ریاست جمهوریت و از شرت خلاص شیم حسن روحانی!!

انتقال ۸۰ زندانی سیاسی در اهواز به مکان نامعلوماسلحه بدست بگیرید ، بزنید سپاهی و بسیجی و هر کسکش مادرگائیده ای که با سلطنت آخوندهاست در داخل و خارج از ایران بکشید. به فرانسه نگاه کنید با شعار و راهپیمایی از چنگ نازیها آزاد نشد، مردم جنگیدند، کمک کردند که متفقین بهشون بپیوندند. مرگ_بر_چین مرگ_برخامنه‌_ای فرقه_تبهکار

بازگشت سمانه نوروز مرادی به اوین و همسلولی با یک زندانی مشکوک به کرونا

رد یک طرح سه فوریتی و دیگر هیچ!PTahavori نشون دادن میخوان بازم برینن اما یوبوست شدن

شورای امنیت ملی افغانستان از آزادی 100 زندانی دیگر گروه طالبان از زندان بگرام خبر داد.100 زندانی طالبان را آزاد کند.فاضل اکینجی با اسم رمز «زینار» یکی از سرکردگان گروه تروریستی پ.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت  حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با تبریک ولادت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه، گفت:در تولید تجهیزات پزشکی و ضد عفونی و نیازمندی های مردم، پزشکان و پرستاران، گام های خوبی در کشور برداشته شده و کیت های جدیدی در اختیار قرار گرفته که در زمان کوتاهی نشان می دهد آیا فرد ویروس کرونا گرفته و پشت سرگذاشته یا نه.

09.04. گروه طالبان اخیراً خواهان رهایی 15 فرمانده ارشدشان شده بودند.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی جاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان در صفحه رسمی خود در توییتر اعلام کرد: بر اساس حکم محمد اشرف غنی٬ رئیس جمهور کشور 100 زندانی دیگر گروه طالبان امروز از زندان بگرام آزاد می شوند. 08. وی افزود: آزادی این زندانیان با توجه به وضعیت بهداشتی، سن و مدت باقی‌مانده مجازات به عنوان بخشی از تلاش‌های روند گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان انجام می شود. از سوی دیگر، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در تازه‌ترین توییتی مدعی شد، حکومت افغانستان قصداً رهایی زندانیان‌شان را به تعویق انداخته و این گروه هرچه زودتر تیم فنی خود را از کابل فرا می‌خواند. روز گذشته نیز 100 عضو زندانی طالبان از زندان بگرام آزاد شده بود. اما آن چیزی که برای ما مهم است امید به آینده است و از امید بالاتر، آمادگی است.

اما گروه طالبان اعلام کرد که افزاد آزاد شده از جمله فهرست افراد که آنها به طرف آمریکایی تحویل داده‌اند٬ نیستند. وی ادامه داد: «جهت‌های مربوط رهایی زندانیان ما را قصدا به تعویق انداخته از توافقنامه صلح سرپیچی می‌کنند.ک. گفتنی است شورای امنیت ملی افغانستان پیش از این اعلام کرده بود که دیدار تیم‌های فنی طرفین آغاز شده و گفت‌وگو درباره چگونگی رهایی زندانیان ادامه دارد. . شاهین تاکید کرد، تیم فنی این گروه دیگر در نشست‌های بی نتیجه اشتراک نمی‌کند.