صد رهبر سابق جهان: گروه هفت هزینه واکسیناسیون کووید کشورهای فقیر را بپردازد

17/03/1400 08:55:00 ق.ظ

صد رهبر سابق جهان: گروه هفت هزینه واکسیناسیون کووید کشورهای فقیر را بپردازد العربيه_فارسى

یکصد رئیس جمهور، نخست‌وزیر و وزیر خارجه سابق جهان از دولت‌های ثروتمند عضو گروه هفت خواستند با پرداخت هزینه واکسیناسیون جهانی علیه کووید-19، به جلوگیری از این درخواست در آستانه برگزاری اجلاس رهبران گروه 7 کشور صنعتی که قرار است روز جمعه 21 خرداد در بریتانیا برگزار شود، مطرح شده است.

در جریان این اجلاس جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، نیز با رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، کانادا و ژاپن دیدار می‌کند.

Advertisement رهبران سابق جهان در نامه خود نوشتند به‌رغم شکست همکاری جهانی در سال گذشته، سال 2021 می‌تواند سرآغاز دوران جدیدی باشد. آنها در نامه خود نوشتند: «حمایت گروه جی 7 و جی 20 از اعطای واکسن‌های موجود به کشورهای با درآمد متوسط و کم، خیریه نیست بلکه مطابق با منافع استراتژيک همه کشورهای عضو است.»

تونی بلر و گوردون براون، از نخست وزیرهای سابق بریتانیا، بان کی مون، دبیرکل سابق سازمان ملل متحد و پانزده رهبر سابق کشورهای آفریقایی از جمله امضاکنندگان این نامه هستند. صد رهبر سابق جهان از رهبران جی 7 خواستند تا به مدت دو سال جهت مقابله با ویروس کرونا در سراسر جهان حدود 30 میلیارد دلار پرداخت کنند. headtopics.com

گوردون براون در بیانیه‌ای گفت: «هزینه این کار 30 پنس (43 سنت آمریکا) در هفته به ازای هر فرد در بریتانیاست و در برابر آن جهان به شکل مناسبی بیمه‌ می‌شود.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

واکسیناسیون کرونا در جهان؛ بیش از 2 میلیارد و 120 میلیون دوز تزریق شدتاکنون بیش از 2 میلیارد و 120 میلیون دوز واکسن ضد کووید-19 در سراسر جهان تزریق شده و ترکیه یازدهمین کشور از لحاظ میزان واکسیناسیون است. - خبرگزاری آناتولی

اولین کشور جهان؛ السالوادور در پی استفاده رسمی از بیت‌کوین | DW | 06.06.2021رئیس جمهوری السالوادر قصد دارد طرح قانونی‌کردن معامله و مبادله با ارز دیجیتال را به کنگره این کشور تحویل دهد. به این ترتیب می‌توان در این کشور در کنار پول ملی و دلار آمریکا با بیت‌کوین هم معامله کرد.

افتتاح بزرگترین فروشگاه محصولات هری پاتر جهان در نیویورکروز پنجشنبه ۱۲ خرداد (۳ ژوئن) بزرگترین فروشگاه محصولات مرتبط با هری پاتر در نیویورک آمریکا افتتاح شد.

رئیس جمهوری تونس: باید مکانیزم جدیدی برای عدالت در جهان ایجاد کنیمقیس سعید: «رویکرد امنیتی برای مهار موج مهاجرت به سوی اروپا کافی نیست. اگر مهاجران غیرقانونی به آرزوهایشان برسند، خوب زندگی کنند و بتوانند رویاهایشان را تحقق دهند و از همان فرصت‌هایی برخوردار شوند که شهروندان اروپایی در کشورشان برخوردارند، موضوع مهاجرت به این شکل مطرح نخواهد بود.» Globalconversation اما نتونس عدالت حقیقی نسبی با کاملترین علوم عالم و جهان،علوم (انجمن مغان) ممکن است ولاغیر.بنابرین جهان بایستی از علوم منطقی ذهنی کلیسا به علوم منطق حق حقیقی نسبی گذار کند تنها پذیرفتن حقوق بشر انجمن مغان در سازمان ملل کافی نیست باید علوم طبیعی خردمندانه انجمن مغان را پذیرفت و گذار کرد تا دین کنار گذاشته نشود نمیشه انتظار عدالت داشت

سانسور و سرکوب هفتگی؛ حذف تصاویر دو رییس‌جمهور سابق ایران در یک مستند انتخاباتی

طرح مفصلی درباره سفر داریم/ کشور با نمایش اداره نمی‌شود/ باید با جهان تعاملات سازنده داشته باشیمنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر صحبت از محرومیت‌زدایی می‌کنیم فقط در بحث‌های حقوق اولیه نیست بلکه در موضوع تفریح و سلامت مردم نیز وجود دارد. طرح مفصلی درباره سفر داریم.