صد دین، صد تابلو؛ آثار شایان خویی در کلیسای مادلن پاریس

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«این سفرنامه‌ها و تابلوهای آنها هر کدام مربوط به یک منطقه از جهان است که مردم آن به یکی از این صد دین باورمندند و در سفرنامه از نمادهای آن دین و منطقه استفاده کرده‌ام. مثلا برای تابلو مربوط به زرتشتیان سفرنامه‌ای از شیراز تهیه کرده‌ام».

شمار زیادی از آثار شایان خویی، هنرمند ایرانی مقیم فرانسه با درونمایه «جغرافیای مذهبی جهان» در فضای خارجی کلیسای مادلن پاریس به نمایش گذاشته شده است.

او درباره آثار به نمایش در آمده در این مکان نیز می‌گوید: «این سفرنامه‌ها و تابلوهای آنها هر کدام مربوط به یک منطقه از جهان است که مردم آن به یکی از این صد دین باورمندند و در سفرنامه از نمادهای آن دین و منطقه استفاده کرده‌ام. مثلا برای تابلو مربوط به زرتشتیان سفرنامه‌ای از شیراز تهیه کرده‌ام که مربوط به همان دین است. برای بهاییت هم همین طور.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ریدم به اخبارگذاشتنت همش لینکه سرعت ماهم کمه اصلا باز نمیشن برو به درک بشین پیش همون فدریکای ....

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 266 هزار و 117 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 266 هزار و 117 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نسرین ستوده در پی اعتصاب غذا از زندان اوین به بیمارستان منتقل شد🔺نسرین_ستوده در پی اعتصاب غذا از زندان_اوین به بیمارستان منتقل شد ⚡️ رضا خندان، همسر خانم ستوده در روز شنبه اعلام کرد که او از زندان اوین به بیمارستانی در شمال تهران منتقل شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا از 1 میلیون و 400 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موارد ابتلا به کرونا در سراسر جهان از مرز 31 میلیون نفر عبور کردموارد ابتلا به کرونا در سراسر جهان از مرز 31 میلیون نفر عبور کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 266 هزار و 117 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 266 هزار و 117 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برای اولین بار در لبنان موارد ابتلای روزانه به کرونا از 1000 نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »