صدیقی: قوه قضائیه بدون هیچ اغماضی با متخلفان برخورد می‌کند

03/04/1401 02:16 ب.ظ

امام جمعه موقت تهران گفت: قوه قضائیه در وهله اول سعی می کند تا جامعه در مسیر سلامت و هدایت گام بردارد و افراد به هنجارشکنی، فساد و تجاوز مبتلا نشوند و در وهله دوم اگر فردی گناه یا خلافی داشت دستگاه قضایی بدون هیچ اغماضی با آنها برخورد خواهد کرد.

امام جمعه موقت تهران گفت: قوه قضائیه در وهله اول سعی می کند تا جامعه در مسیر سلامت و هدایت گام بردارد و افراد به هنجارشکنی، فساد و تجاوز مبتلا نشوند و در وهله دوم اگر فردی گناه یا خلافی داشت دستگاه قضایی بدون هیچ اغماضی با آنها برخورد خواهد کرد. خطیب جمعه تهران اظهار کرد: در بحث صراط مستقیم نکاتی را مطرح می کنیم؛ هر حرکتی یک مبدأ، یک مسیر و یک مقصد دارد و همانطوری که قرآن تاکید داشته همه موجودات و اشیاء در این دنیا در حال حرکت هستند. هیچ موجود متوقفی در این عالم وجود ندارد.

حتی کوه ها نیز حرکت داشته و خدا را یاد می کنند. مبدأ هر موجودی خودش است و مقصد آن رسیدن به کمال الهی، خداوند کمال مطلق است، هر کسی برای آنکه زودتر به خدا برسد باید راه مستقیم را بپیماید. صراط مستقیم نزدیکترین راه به خداوند است و همانطوری که گفتم بار کج به مقصد نمی رسد.

صدیقی تصریح کرد: هر کسی قصد دارد در زندگی به کمال و سعادت برسد باید راه راست را انتخاب کند. درست حرف زدن، درست نگاه کردن، نیت درست داشتن و راست بودن همگی ما را به صراط مستقیم هدایت می کند. آنچه که به انسان نیرو می دهد و آن را در مسیر مستقیم نگه می دارد دین حضرت ابراهیم است. دین همه ما را به شفافیت، راستی و درستی فراخوانده است. باید موحد واقعی بوده و دل به خدا دهیم.

صدیقی تصریح کرد: گناه کردن عبادت شیطان است، افرادی که در شبکه های مجازی یا در ماهواره پای لجن پراکنی های روباه فرتوت یعنی انگلیس و عربستان سعودی می نشینند بنابر روایات در حال پرستش شیطان هستند. بر اساس روایت، ما پای سخن هر کسی بنشینیم آن را پرستش می کنیم.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

منتظری: شاهد همکاری بیشتر دولت سیزدهم با قوه قضائیه هستیم/فضای مجازی، رها استمنتظری: *فضای مجازی، رها است *آسیب‌هایی امروز از ناحیه فضای مجازیِ یله و رها می‌بینیم *هر وقت ورود کردیم گفتند می‌خواهند فضای مجازی را محدود کنند و آن را برای مردم ببندند، که این حرف بسیار غلط بود *شاهد همکاری بیشتر دولت سیزدهم با قوه قضائیه هستیم راست میگه اگه رها نبود که این همه اختلاس و گندکاریهاشون برملا نمیشد که

منتظری: مستندات جرم در اکثر گزارش‌های ارسالی مجلس به قوه قضائیه مشخص نیستدادستان کل کشور گفت: به موجب دستور رئیس قوه قضاییه دو شعبه در دادگاه و دادسرا برای رسیدگی به پرونده‌هایی که از مجلس در قالب اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس، تحقیق و تفحص و نظارتی ارسال می‌شود، ایجاد شده است. ملا منتظری پس تو چکاره ای استفاء بده آهان برای اینکه مردم ایران رو بگیرید شکنجه اعدام کنید سریع بدون دادگاه و وکیل تازه یه عده هم انگشتان شان را قطع کنید یه عده دیگر هم موارد های دیگر کشتار کنید تا حکومت تون نابود شد مجبور به ترک ایران شدید ایرانی های ناقص در ایران باشند یاازبیسوادی یاازغرض ورزی البته بیسوادی بیشتربهشون میاد گوساله های امام صادقی

فاصله قوه قضائیه با عدالت و امنیت قضایینگاهی به کارنامه قضا در جمهوری اسلامی ایران همزمان با هفته موسوم به قوه قضائیه در تقویم رسمی، آن هم در شرایطی که حاکمیت یک دست سیاسی به ظاهر رویه‌های حقوقی را متأثر کرده است.

قوه قضاییه ایران آمریکا را به پرداخت خسارت میلیاردی به خانواده‌های «دانشمندان اتمی» محکوم کردقوه قضاییه ایران اعلام کرد آمریکا را بابت کشته‌ شدن «دانشمندان هسته‌ای و صدمات به خانواده‌های آنها» به پرداخت چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار خسارت محکوم کرده است. یکم بخندیم آدم نمیدونه بخنده یا کیروشو بکنه تو حلق این آخوندا یانک منهتن نیویورک اعلام کرد بیایید خسارت را بگیرید👌👉😆

قوه قضائیۀ مطلوب باید پناه مظلوم باشد/بیش از ۵۴ هزار هکتار از سواحل و حریم‌ها آزاد شدهمزمان با فرارسیدن هفته قوه قضائیه، گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رئیس دستگاه قضا، چهارشنبه شب (۱ تیر) از شبکه یک سیما آغاز شد. رئیس قوه قضائیه در ابتدای صحبت‌های خود گفت: از نظر ما قوه قضائیۀ مطلوب این است که بتواند پناه هر مظلوم باشد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه اول نمازجمعه این هفته تهران ضمن دعوت نمازگزاران و عموم مسلمین به تقوای الهی بیان کرد: همه مومنان و ملت ایران را به انس با خدا و محبت و اطاعت خداوند دعوت می کنم. تقوا بازدارنده انسان از گناهان بوده و افرادی که با تقوا هستند زمانی که با وسوسه های شیطانی روبرو شوند فورا سیم دلشان با محبوب الهی وصل می شود.

خطیب جمعه تهران اظهار کرد: در بحث صراط مستقیم نکاتی را مطرح می کنیم؛ هر حرکتی یک مبدأ، یک مسیر و یک مقصد دارد و همانطوری که قرآن تاکید داشته همه موجودات و اشیاء در این دنیا در حال حرکت هستند. هیچ موجود متوقفی در این عالم وجود ندارد. حتی کوه ها نیز حرکت داشته و خدا را یاد می کنند. مبدأ هر موجودی خودش است و مقصد آن رسیدن به کمال الهی، خداوند کمال مطلق است، هر کسی برای آنکه زودتر به خدا برسد باید راه مستقیم را بپیماید. صراط مستقیم نزدیکترین راه به خداوند است و همانطوری که گفتم بار کج به مقصد نمی رسد.

صدیقی تصریح کرد: هر کسی قصد دارد در زندگی به کمال و سعادت برسد باید راه راست را انتخاب کند. درست حرف زدن، درست نگاه کردن، نیت درست داشتن و راست بودن همگی ما را به صراط مستقیم هدایت می کند. آنچه که به انسان نیرو می دهد و آن را در مسیر مستقیم نگه می دارد دین حضرت ابراهیم است. دین همه ما را به شفافیت، راستی و درستی فراخوانده است. باید موحد واقعی بوده و دل به خدا دهیم.

صدیقی تصریح کرد: گناه کردن عبادت شیطان است، افرادی که در شبکه های مجازی یا در ماهواره پای لجن پراکنی های روباه فرتوت یعنی انگلیس و عربستان سعودی می نشینند بنابر روایات در حال پرستش شیطان هستند. بر اساس روایت، ما پای سخن هر کسی بنشینیم آن را پرستش می کنیم. اگر فرد گوینده از خدا سخن بگوید ما نیز عبادت خدا را می کنیم اما اگر حرف های شیطانی بزند ما نیز عبادت شیطان را انجام داده ایم. دشمن قصد دارد سبک زندگی و سبک لباس پوشیدن ما را شیطانی کند.

وی در ادامه تاکید کرد: حجاب دستور خدا و قرآن کریم است، کشور ما دارای بانوان محجبه ای است که در طول ۴۳ سال انقلاب در سنگر حضرت زهرا بوده و در کنار خون شهدا حجاب و عفت خود را حفظ کردند. تغییر هویتی که مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد به آن اشاره داشتند، همین است. دشمن سعی دارد با تغییر سبک لباس و سبک زندگی ما را غربی و لائیک کند اما ملت ما با خدا و رسول خدا بیعت کردند و هرگز از شیطان غربی اطاعت نخواهند کرد.

صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به هفته قوه قضائیه و سالگرد شهادت آیت الله شهید بهشتی خاطرنشان کرد: شهادت شهید بهشتی را که متفکر بزرگ تاریخ شیعه، عالم برجسته و مجاهد اسلام و بزرگترین شخصیت ایجاد کننده سازمان و تشکیلات می باشد را خدمت نایب امام زمان و حوزه های علمیه و همه کسانی که اندیشه اصلاح امور جامعه بشری را در سر دارند تسلیت می گویم.

وی گفت: آیت الله بهشتی نه تنها مظلوم زیست، بلکه مظلوم به شهادت رسید. یکی از جهات مظلومیت وی این بود که شناخته نشد و هنوز هم ناشناخته است. ایشان یک عنصر تحول آفرین بود و در هر رتبه ای از معنویت و علم هیچگاه ایستا نبود. در مسیر عشق الهی گام بر می داشت و اولین تحول را در حوزه علمیه قم کلید زد و مدرسه حقانی را طراحی نمود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه خاطرنشان کرد: شهید بهشتی برای خدا کار می کرد و توقع تشویق از کسی را نداشت. آزاده و موحد بود و دل در گرو خداوند داشت. خداوند اشقیا را لعنت کند که این فرد خودساخته که دارای ظرفیت عظیم مدیریت جهانی بود را از ما گرفت. قبل از آنکه شهید بهشتی را از ما بگیرند شخصیت او را ترور کردند و با جو تبلیغاتی وی را منزوی ساختند اما همانطور که رهبر بزرگوار در مورد سردار دلها فرمودند که شهید سلیمانی بیشتر از سردار سلیمانی اثرگذار خواهد بود، خون شهید بهشتی نیز انقلاب را احیاء کرد و آن را بیمه ساخت. خون پاک شهید بهشتی ایمان مردم را تثبیت کرد. خون ایشان انقلاب را خالص ساخت.

صدیقی در ادامه افزود: برای اجرای قانون، میزان لازم است، قوه قضائیه هم نگهبان قانون است تا قانون پایمال و کمرنگ نشود و هم پاسدار امنیت مردم قانون‌مدار است. قوه قضائیه هم در مسئله پیشگیری و هم در مسئله درمان نقش دستگاه درمانی را در کشور به عهده دارد. در وهله اول سعی می کند تا جامعه در مسیر سلامت و هدایت گام بردارد و افراد مبتلا به هنجارشکنی، فساد و تجاوز نشوند و در وهله دوم اگر فردی گناه یا خلافی داشت دستگاه قضایی بدون هیچ اغماضی با آنها برخورد خواهد کرد.

خطیب نمازجمعه تهران تصریح کرد: قوه قضائیه رسالت خود را در دوران خاموش کردن آتش فتنه منافقان و آشوب های خیابانی که در سطح کشور راه انداختند نشان دادند، قوه قضائیه هر زمانی که موجی از مشکلات پیش آمده و مردم را نگران می کند مانند کشتی آرامش بخش نمی گذارند امواج مشکلات زندگی مردم را تخریب کند.

وی گفت: روسای سابق قوه قضائیه همگی منتصب از سوی نایب امام زمان (عج) بودند که رسالت خود را نیز به درستی ایفا کردند اما دو رئیس اخیر این قوه به حق از شخصیت های ممتاز انقلابی و جهادی هستند. تفاوت این دو رئیس با روسای سابق این است که از درون قوه قضائیه بوده و امتحان خود را در پست های مختلف به درستی پس داده و اشراف کامل بر حیطه کاری این قوه دارند. بنده از ۵۰ سال پیش با رئیس فعلی قوه قضائیه و خانواده ایشان آشنایی دارم. ایشان فردی متین، معتقد، جهادی و مسلط بر قانون بوده که بر اطلاعات نیز اشراف کافی دارد. ایشان فردی بی حاشیه بوده و دل در گرو ولایت دارد.

صدیقی گفت: ما نباید مقام معظم رهبری را به عنوان یک مرجع سیاسی ببینیم، بلکه ایشان نایب امام زمان هستند. زمانی که نایب امام زمان مطلبی را عرض می کند همه باید از ایشان اطاعت کنیم وگرنه روز قیامت مواخذه می شویم. رئیس قوه قضائیه نیز از روی باور غربی به مقام معظم رهبری ارادت دارد و در این سن و سال بیش از یک جوان تازه کار در حال تکاپو هست.

وی در ادامه تاکید کرد: انسجام، همدلی و هم افزایی قوا می تواند برای ما مدینه فاضله بسازد. هم اکنون رشد فضائل در دستگاه قضایی رو به افزایش است. گفت وگوی مستقیم رئیس قوه قضائیه با زندانی ها و ارتباط تنگاتنگی که با مردم دارند کار فرهنگی خوبی است اما کفایت نمی کند. قضات شریف ما نیز نباید خود را تافته جدا بافته بدانند. خداوند می فرماید نمی توان از هیچ ملتی به قداست یاد کرد تا زمانی که حق مظلوم و حق فرد ضعیف از گردن کلفت گرفته شود. زمانی که یک فرد مظلوم وارد شعبه دادسرا می شود باید احساس عزت کند و احساس کند که به درگاه خدا پناه برده است.

امام جمعه موقت تهران گفت:‌ قضات ما علاوه بر رعایت عدالت باید اخلاق مدار و متواضع بوده و احترام مردم را نیز حفظ کنند. قاضی که نماز خود را به جای نیاورد نمی تواند قضاوت کند. مردم توقع دارند تا در دادسراها علاوه بر قانون مداری عدالت را به معنای واقعی کلمه ببینند.

صدیقی در پایان بیان کرد: حادثه دلخراش زلزله افغانستان را به برادران مسلمان افغان تسلیت می گویم. با دستور رئیس جمهور هلال احمر ما در آنجا حضور خواهد یافت اما کافی نیست. مردم ما در کمک های مومنانه شاخص بوده و در این زمینه نیز قطعا کوتاهی نخواهند کرد. از آنجا که در فصل تابستان هستیم و آب جزو مسائل مشکل آفرین کشور است از همه مردم مومن انتظار می رود که بر اساس دستورات اسلام در مصرف آب و برق صرفه جویی داشته باشند.