صدور محکومیت حبس برای مسببان قطع درخت کهنسال ارس در شهرستان شیروان

21/01/1401 06:49:00 ب.ظ

مسئول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از صدور محکومیت حبس برای مسببان قطع درخت کهن‌سال ارس در روستای اسطرخی شهرستان شیروان خبر داد.

مسئول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از صدور محکومیت حبس برای مسببان قطع درخت کهن‌سال ارس در روستای اسطرخی شهرستان شیروان خبر داد. مسئول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی یادآور شد: هرگونه تخریب آثار تاریخی و فرهنگی مشمول مواد ۵۶۳ قانون مجازات اسلامی می‌شود و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

قویدل چوکانلو افزود: بریدن، ریشه‌کن کردن و سوزاندن نهال و درخت و تهیه چوب و هیزم و زغال از منابع ملی بدون دریافت پروانه از دستگاه متولی و مسئول و همین‌طور حمل چوب، هیزم و زغال حاصل از درختان جنگلی بدون تحصیل پروانه حمل از سازمان مربوط و نیز قطع هر نوع درخت یا نابودکردن آن به هر طریق در معابر، میدان‌ها، بزرگراه‌ها، بوستان‌ها، باغ‌ها و محل‌هایی که به تشخیص شورای اسلامی شهر، باغ شناخته می‌شوند، در محدوده و حریم شهرها بدون اجازه شهرداری و رعایت ضوابط مربوطه ممنوع و دارای وصف مجرمانه و قابل‌تعقیب کیفری است.

گفتنی است خراسان شمالی یکی از استان هایی است که دارای کهنسال ترین درختان در کشور است. از سوی دیگر این استان این استان، ذخیره گاه درختان ارس در کشور به شمار می آید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

arshad1401 تعویق_کنکور_ارشد_1401 ریاست_جمهوری_تعویق_کنکور_ارشد_تا_شرایط_ایمن لطفا صدای ما باشید تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد تعویق_ارشد_۱۴۰۱ تعویق_ارشد‌ لطفا تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد تعویق_ارشد_۱۴۰۱ تعویق_ارشد‌

دانشگاه ها حضوری شدن و زمان کنکور با امتحانات و تحویل پروژه ها کارآموزی ها تداخل دارند و امکان مطالعه نییست درگیر رفت و آمد ها و خوابگاه هستیم که درس خواندن و جمع بندی رو مختل میکند تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد چه گزارش کوتاهی. کاش یه کم تحقیقی‌تر بود و مثلاً حداقل به انگیزه مرتکبان و ماجرای کاشت نهال جدید هم می‌پرداخت.

یک‌ دهه شکایت خارجی‌ها، ۴۷ میلیون دلار جریمه برای فوتبال ایرانبررسی‌ها نشان می‌دهد،میزان بدهی‌ها و جریمه‌های فوتبال ایران توسط فیفا و دادگاه داوری ورزش (CAS) در ۱۰سال اخیر حدود ۴۷ میلیون دلار بوده که حدود ۲۴میلیون دلار آن فقط متعلق به جرائم و بدهی‌های دو باشگاه پرسپولیس و استقلال است. فوتبال_ایران گزارش beehnam

محکومیت معترضان به پروژه انتقال آب در چهارمحال و بختیاری به ۱۶۰ سال زندانخبرگزاری هرانا امروز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ در گزارشی از محکومیت ۲۲ نفر از معترضان به پروژه انتقال آب سبزکوه به بروجن در استان چهارمحال_و_بختیاری به ۱۶۰ سال زندان، ۱۴۸۰ ضربه شلاق و جریمه خبر داده است. اخبار_ایران

وضعیت قرمز ۱۹ ایستگاه کیفیت هوای تهرانوضعیت قرمز ۱۹ ایستگاه کیفیت هوای تهران در حالی کیفیت هم‌اکنون هوای پایتخت ۱۳۱ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است که کیفیت هوا در ۱۹ ایستگاه در شرایط قرمز قرار دارد.

ورود گرد و غبار به نواحی مرزی غرب کشور/ وزش باد شدید توام با گرد و خاک در ۶ استانورود گرد و غبار به نواحی مرزی غرب کشور وزش باد شدید توام با گرد و خاک در ۶ استان سازمان هواشناسی نسبت به توسعه گرد و غبار در نواحی مرزی غرب کشور هشدار داد و پرهیز از قرار گرفتن در فضای باز را برای همه گروه‌ها توصیه کرد.

وزیر خارجه ایران: آمریکا با لغو برخی تحریم‌ها حسن نیت خود را ثابت کندحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در اظهاراتی گفت، آمریکا برای اثبات «حسن‌ نیت» خود در مذاکرات هسته‌ای وین، برخی از تحریم‌ها علیه ایران را باید لغو خدا بده برکت امريكا چقدر بدبخت شده كه اينها تكليف مشخص ميكنن 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮