صدور مجدد حکم ۳۰ سال حبس برای امیرسالار داودی در دادگاه انقلاب

31/07/2021 06:38:00 ب.ظ

امیرسالار_داودی, تهران

امیرسالار_داودی ، وکیل دادگستری و مدیر کانال تلگرامی «بدون روتوش»، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شد. اخبار_ایران تهران

امیر رئیسیان، وکیل امیرسالار داودی، روز شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰، با اشاره به صدور حکم رسیدگی مجدد به پرونده موکلش در دادگاه، در حساب کاربری خود در توییترنوشت: «شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با اعتقاد به اینکه حکم دیوان عالی کشور اشتباه بوده است، عیناً حکم اولیه (شعبه ۱۵) را تایید کرد. سابقاً شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور حکم قبلی را نقض و دستور رسیدگی هم‌عرض داده بود».

آقای داودی پیش از این در خرداد ۱۳۹۸، توسط شعبه ۱۵دادگاه انقلاب تهران به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شده  بود که این حکم در مرحله تجدیدنظرخواهی عیناً تایید شد.او که از آبان ۱۳۹۷ در زندان به سر می‌برد، در خرداد ماه ۱۴۰۰، درخواست اعاده دادرسی‌اش در دیوان عالی کشور پذیرفته شد و این وکیل پس از حدود دو سال و هفت ماه حبس، با تودیع قرار وثیقه دو میلیارد تومانی از زندان «رجایی‌شهر» کرج  آزاد شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

اون قاضی الاغی که حکم به ۳۰ سال حبس میدهد اصلا میفهمد ۳۰ سال یعنی چه؟

گل مهدی طارمی، بهترین گل سال اروپا شد

ظریف: ۶ سال عدم اجرای برجام از سوی غرب را مستند کردم تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه گفت: ۶سال عدم اجرای برجام از سوی غرب را در نامه‌ای که شاید آخرین و مهمترین نامه من به دبیرکل سازمان ملل متحد باشد، مستند کردم. 'و ما ينطق عن الهوى إن هو إلا وحي يوحى' اين آية بر خامنه ای پیاده نمیشه پس فتوای حرام بودن ساخت بمب اتم يه‌ اجتهادشخصيه اماپاکستان حلالش کرد ودر زيركوهها test شد دليل سالها ذلت‌ و توسرخوري شما در وین فقط بخاطر همين‌ فتواي ناكاربره‌ عينه غربيها مثل سگ میإيستادن جلو ایرانیها 'و ما ينطق عن الهوى إن هو إلا وحي يوحى' اين آية بر خامنه ای پیاده نمیشه پس فتوای حرام بودن ساخت بمب اتم يه‌ اجتهادشخصيه اماپاکستان حلالش کرد ودر زيركوهها testكرد دليل سالها ذلت‌ و توسرخوري شما در وین فقط بخاطر همين‌ فتواي ناكاربره‌ عينه غربيها مثل سگ میإيستادن جلو ایرانیها

رستگاری در هفته پایانی؛ پرسپولیس برای پنجمین سال متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد\n\u0631\u0633\u062a\u06af\u0627\u0631\u06cc \u062f\u0631 \u0647\u0641\u062a\u0647 \u067e\u0627\u06cc\u0627\u0646\u06cc\u061b \u067e\u0631\u0633\u067e\u0648\u0644\u06cc\u0633 \u0628\u0631\u0627\u06cc \u067e\u0646\u062c\u0645\u06cc\u0646 \u0633\u0627\u0644 \u0645\u062a\u0648\u0627\u0644\u06cc \u0642\u0647\u0631\u0645\u0627\u0646 \u0644\u06cc\u06af \u0628\u0631\u062a\u0631 \u0641\u0648\u062a\u0628\u0627\u0644 \u0627\u06cc\u0631\u0627\u0646 \u0634\u062f برای پنجمین سال متوالی خایه مالان از حکومت اسلامی مزدشان را گرفتند

افزایش استقبال از یارانه دستمزد در سال ۱۴۰۰افزایش استقبال از یارانه دستمزد در سال ۱۴۰۰ مطابق تازه‌ترین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد حدود ۳۷ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده و بیش از ۳۰ هزار نفر از کارجویان موفق به بستن قرارداد با کارفرما شده‌اند گوه نخورید باز یارانه ملتو با همین ترفند سر کیسه کردید.

متهم نخستین پرونده امنیت ملی در هنگ کنگ به تحمل ۹ سال زندان محکوم شد♦ صدور این حکم با اعتراض گروه‌های حقوق بشری همراه بود که معتقدند چنین مجازاتی محدودیت‌هایی را در آزادی بیان ایجاد می‌کند، ‌و نمونه‌‌های ارائه شده در دادگاه با عرف و رویه قضایی هنگ‌کنگ در تضاد است. ⬇ بیشتر بخوانید:

نگرانی وزیر خارجه آلمان از شکست تلاش برای احیای برجام | DW | 30.07.2021هایکو ماس با انتقاد از تعلل جمهوری اسلامی برای از سرگیری مذاکرات وین نسبت به پیامدهای آن و شکست احیای برجام هشدار داد. وزیر خارجه آمریکا هم بار دیگر تاکید کرده که آمادگی غرب برای ادامه گفت‌وگوهای وین ابدی نیست. بیخود می کنید دنبال مذاکره اید. شما که ۴ساله بدترین تحریم ها رو به همراه آمریکا تحمیل کردید واز خودتون هیچ اختیاری ندارید بیجا میکنید اولتیماتوم میدی. به جهنم چیزی بوده تحریم نکنید 'و ما ينطق عن الهوى إن هو إلا وحي يوحى' اين آية بر خامنه ای پیاده نمیشه پس فتوای حرام بودن ساخت بمب اتم يه‌ اجتهادشخصيه اماپاکستان حلالش کرد ودر زيركوهها testكرد دليل سالها ذلت‌ و توسرخوري شما در وین فقط بخاطر همين‌ فتواي ناكاربره‌ عينه غربيها مثل سگ میإيستادن جلو ایرانیها

استان‌وایر - امیرسالار داودی، وکیل دادگستری و مدیر کانال تلگرامی «بدون روتوش»، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شد.سایت رسمی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد که گل مهدی طارمی، بازیکن ایرانی باشگاه پورتو مقابل چلسی، عنوان بهترین گل سال ۲۰۲۱ قاره اروپا را کسب کرده است.به گزارش روز جمعه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: در تاریخ ۲۰ جولای - مصادف با ششمین سالگرد قطعنامه ۲۲۳۱ - ۶ سال (عدم) اجرای برجام از سوی غرب را در نامه‌ای که شاید آخرین و مهمترین نامه من به دبیر کل سازمان ملل متحد باشد، مستند کردم.Aa تیم فوتبال پرسپولیس تهران روز جمعه هشتم مرداد با برتری ۲ بر صفر مقابل تیم پیکان ضمن کسب نوزدهمین پیروزی در مسابقات فصل جاری لیگ برتر فوتبال ایران مقتدرانه عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

امیر رئیسیان، وکیل امیرسالار داودی، روز شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰، با اشاره به صدور حکم رسیدگی مجدد به پرونده موکلش در دادگاه، در حساب کاربری خود در توییتر نوشت : «شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با اعتقاد به اینکه حکم دیوان عالی کشور اشتباه بوده است، عیناً حکم اولیه (شعبه ۱۵) را تایید کرد. سابقاً شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور حکم قبلی را نقض و دستور رسیدگی هم‌عرض داده بود».  مهدی طارمی با ضربه قیچی‌برگردان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا این گل را مقابل چلسی به ثمر رساند. آقای داودی پیش از این در خرداد ۱۳۹۸، توسط شعبه ۱۵دادگاه انقلاب تهران به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شده  بود که این حکم در مرحله تجدیدنظرخواهی عیناً تایید شد. محمد جواد ظریف در این نامه به «آنتونیو گوترش» افزود: ۶ سال پیش در همین روز شورای امنیت به اتفاق آرا قطعنامه (۲۰۱۵) ۲۲۳۱ را تصویب کرد به رغم مخالفت های جدی و مشروع ما نسبت به بد رفتاری تاریخی شورای امنیت در قبال ایران - به ویژه در طور هشت سال تجاوز صدام حسین و همچنین در جریان یک بحران هسته ای غیر ضروری - ایران با شرکت در مذاکرات، حسن نیت خود را برای رسیدن به یک راه حل دیپلماتیک برای مساله هسته‌ای نشان داد. او که از آبان ۱۳۹۷ در زندان به سر می‌برد، در خرداد ماه ۱۴۰۰، درخواست اعاده دادرسی‌اش در دیوان عالی کشور پذیرفته شد و این وکیل پس از حدود دو سال و هفت ماه حبس، با تودیع قرار وثیقه دو میلیارد تومانی از زندان «رجایی‌شهر» کرج  آزاد شد.. جلسه رسیدگی مجدد به اتهامات داودی  پس از نقض حکم پیشین، در تاریخ ۲۲ تیر۱۴۰۰ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. قرمزها در نیمه دوم با اضافه کردن چاشنی احتیاط به نمایش خوب خود ادامه دادند و توانستد ضمن بسته نگاه داشتن دروازه خود نتیجه پیروزی بخش ۲ بر صفر را تا پایان حفظ کنند.

حال این شعبه نیز دقیقا همان حکم اولیه را صادر کرده است. وزیر امور خارجه ادامه داد: قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد همچنین تاکید می کند که برجام موجب تقویت و تسهیل توسعه همکاری و تعاملات اقتصادی و تجاری با ایران می شود و این که کشورهای عضو باید توجه مقتضی به لغو تحریم ها داشته باشند. وکیل آقای داودی اعلام کرد که برای این حکم در خواست تجدیدنظرخواهی خواهند کرد. داودی اولین‌بار در آبان ۱۳۹۷ بازداشت و برای بازجویی به بند ۲۴۱ زندان اوین متعلق به حفاظت قوه قضاییه منتقل شد. او را در خرداد ۱۳۹۸ به بند عمومی این زندان منتقل کردند. وزیر امور خارجه تاکید کرد: آمریکا و سه کشور اروپایی، بارها سوء نیت خود را برای وادار کردن ایران به مذاکره مجدد درباره آن مفاد از طریق فشار اقتصادی و باج خواهی اعلام کرده اند، چنین مقاصدی – که به خودی خود نقض فاحش بندهای ۲۸ و ۲۹ برجام است – به صورت خصوصی  و حتی عمومی،  پس از روز اجرایی شدن برجام بیان شده اند و توسط رییس جمهوری پیشین آمریکا ترامپ  - و متاسفانه سه  کشور اروپایی  - از سال ۲۰۱۷ تکرار شده اند. امیرسالار داودی در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹به همراه تعدادی از زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زد.

این اعتصاب غذا با هدف اعتراض به جابه‌جایی‌های مکرر زندانیان سیاسی و به طور مشخص، «اسماعیل عبدی» انجام شده بود. او مدتی بعد به زندان «رجایی‌شهر» منتقل شد و تا روز آزادی با قرار وثیقه در این زندان بود. داودی پیش از بازداشت، مدیر کانال تلگرامی بدون روتوش بود. او در این کانال نظراتش را در مورد مسایل صنفی، سیاسی و اجتماعی ایران منتشر می‌کرد. اتهامات این حقوق‌دان، «تبلیغ علیه نظام»، «توهین به مقامات»، «همکاری با دول متخاصم» از طریق مصاحبه با شبکه تلویزیونی «صدای امریکا» و «تشکیل گروه برای براندازی نظام(مرتبط با فعالیت‌های کانال تلگرامی)‌» عنوان شده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .