یوسف مهرداد, سب‌النبی, مجازات اعدام در ایران, وضعیت حقوق بشر در ایران

یوسف مهرداد, سب‌النبی

صدور حکم اعدام علیه دو زندانی در اراک به اتهام 'سب‌النبی' | DW | 23.04.2021

کانون مدافعان حقوق بشر از محکومیت دو زندانی در اراک به اتهام توهین به مقدسات خبر داده است. یکی از زندانیان یوسف مهرداد نام دارد که در اردبیل بازداشت و به اراک منتقل شده است. نام محکوم دیگر مشخص نیست..

23/04/2021 01:19:00 ب.ظ

کانون مدافعان حقوق بشر از محکومیت دو زندانی در اراک به اتهام توهین به مقدسات خبر داده است. یکی از زندانیان یوسف مهرداد نام دارد که در اردبیل بازداشت و به اراک منتقل شده است. نام محکوم دیگر مشخص نیست..

کانون مدافعان حقوق بشر از محکومیت دو زندانی در اراک به اتهام توهین به مقدسات خبر داده است. یکی از زندانیان یوسف مهرداد نام دارد که در اردبیل بازداشت و به اراک منتقل شده است. نام محکوم دیگر مشخص نیست..

بر اساس این گزارش یکی از زندانیان یوسف مهرداد نام دارد که چهارم خرداد ۹۹ در خانه خود در اردبیل بازداشت و به اراک منتقل شده است. نام زندانی دیگر هنوز اعلام نشده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدسب‌النبی به معنی توهین و اهانت به مقدسات اسلام، پیامبر یا ائمه است. طبق ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی توهین‌کنندگان به"مقدسات اسلام یا هر یک از انبیا" مشمول حکم اعدام و یا حبس از یک تا پنج سال می‌شود. 

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود المپیک 2020 توکیو| گرایی: آرزوی هر ورزشکاری مدال المپیک است/ به رؤیایم رسیدم- اخبار کشتی و وزنه برداری - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim سرلشکر سلامی: قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش های سخت به هر دشمنی کاملاً آماده است- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

کانون مدافعان حقوق بشر می‌گوید، حکم اعدام این دو زندانی از سوی شعبه اول دادگاه کیفری یک استان مرکزی اعلام شده است.نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر در اینستاگرام نوشته است که یوسف مهراد سه کودک خردسال دارد و هشت ماه امکان تماس با خانواده خود را نداشته است.

نرگس محمدی در تماس با دویچه وله فارسی گفت حکم اعدام روز پنجشنبه دوم اردیبهشت به متهمان ابلاغ شده است. کانون مدافعان حقوق بشر احکام صادر شده دادگاه اراک را"غیرانسانی" توصیف کرده و گفته است که این احکام"به قصد سرکوب و به سکوت کشاندن منتقدان جامعه" و"محدود کردن آزادی بیان" و"نقض حق حیات منتقدان" صادر می‌شود.  headtopics.com

سازمان عفو بین‌الملل در تازه‌ترین گزارش خود تاکید کرده است که مجازاتاعدامبه کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبررسی عفو بین‌الملل در ۱۸ کشور، نشان می‌دهد آمار این مجازات در سال گذشته ۲۶ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ است. ایران اما هم‌چنان پیش‌قراول این کیفر غیرانسانی و جزو چهار کشوری است که ۸۸ درصد اعدام‌ها در آنها صورت گرفته‌اند.

اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارد۲۲ شهریور ۱۳۹۹: نوید افکاری ۲۷ ساله اعدام شددستگاه قضایی ایران بی‌اعتنا به تمامی دادخواهی‌ها، حکم اعدام نوید افکاری، نایب‌قهرمان کشتی نوجوانان ایران و از شرکت‌کنندگان در اعتراضات مردادماه ۱۳۹۷ در شیراز را اجرا کرد. وکیل نوید افکاری گفت، آنقدر در اجرای حکم عجله داشتند که او را حتی از آخرین دیدار با خانواده‌اش محروم کردند.

اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارد۱۵ مرداد ۱۳۹۹: مصطفی صالحی ۳۰ ساله اعدام شدمصطفی صالحی از شرکت‌کنندگان اعتراضات دی‌ماه ۹۶، در شهر کهریزسنگ از توابع شهرستان نجف‌آباد استان اصفهان بازداشت شد. او که به قتل یکی از اعضای سپاه پاسداران متهم و دادگاهی شده بود، در جریان دادگاه این اتهام را رد کرد. اما برای مصطفی صالحی حکم"قصاص" صادر شد.

اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارد۲۳ تیر ۱۳۹۹: دیاکو رسول‌زاده و صابر شیح عبدالله اعدام شدنداتهام رسول‌زاده و شیخ عبدالله شرکت در بمب‌گذاری شهریور ۱۳۸۹ در مهاباد بود. عفو بین‌الملل تاکید کرده است که بر اساس شواهد موجود، آنها بی‌گناه اعدام شده‌اند. headtopics.com

فرمانده ارتش بریتانیا: ایران خطای بزرگی مرتکب شده و باید به آن پاسخ بدهیم مراسم تجلیل از جواد فروغی قهرمان المپیک با حضور سرلشکر سلامی برگزار شد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است

اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارد۳۰ تیر ۱۳۹۹: محمود موسوی مجد ۳۴ ساله اعدام شدحکم اعدام محمود موسوی مجد یک هفته پس از ترند جهانی شدن هشتگ"اعدام نکنید" اجرا شد؛ هشتگی که در اعتراض به صدور حکم اعدام برای سه تن از معترضان آبان‌ماه، امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی استفاده شده است.

اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارد۲ اردیبهشت ۱۳۹۹: شایان سعیدپور که در نوجوانی مرتکب قتل شده بود، اعدام شدبه نوشته سایت‌های حقوق بشری، شایان سعیدپور به هنگام ارتکاب قتل در سال ۱۳۹۴ کمتر از ۱۸ سال داشت، ولی با وجود این محکوم به اعدام شد و حکمش به اجرا در آمد.

اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارد۲۰ تیر ۱۳۹۹: امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی به اعدام محکوم شدندحکم اعدام این سه جوان که متهم به"مشارکت در تخریب و تحریق به قصد مقابله با نظام" شده بودند، از سوی دیوان عالی کشور متوقف شد. توقف این احکام و پذیرش اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور، در پی اعتراض‌های جهانی صورت گرفت.

اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارد۱۶ مرداد ۱۳۹۹: حیدر قربانی ۴۷ ساله محکوم به اعدام شددادگاه انقلاب سنندج حیدر قربانی را در اول بهمن ۱۳۹۸ به اتهام"قیام مسلحانه علیه نظام" یا"بغی" به اعدام محکوم کرد. حیدر قربانی به گفته وکیلش، نه هرگز عضو گروهی بوده و نه هرگز از سلاح استفاده کرده است. دادگاه اگرچه در حکم خود تائید کرده‌ که حیدر قربانی مسلح نبوده، اما با استناد به"اعترافات" تحت شکنجه قربانی، حکم صادر کرده است. headtopics.com

اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارداردیبهشت ۱۳۹۹: ارسلان خودکام ۴۷ ساله محکوم به اعدام شددادسرای نظامی ارومیه ارسلان خودکام را به اتهام"جاسوسی برای حزب دمکرات کردستان" در محاکمه‌ای نیم‌ساعته به مرگ محکوم کرد.اعدام در ایران؛ مجازاتی که پایان ندارد

محمدرضا حدادی که به هنگام ارتکاب جرم نوجوان بوده، محکوم به اعدام است ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

خود حضرت محمد وقتی بهش ناسزا میدادند و خاکستر سرش میریختن( بقول خودشون) با مهربانی با اون فرد رفتار میکرد. جرمش تشكيل گروهك و مبارزه بوده و سب نبي يكي از جرمهاي درجه چندمشه ، حكم اعدامشم مربوط به تهديد امنيت ملي از طريق همون تشكيلات بوده ، خبرت رو كامل بزن اينقدرم قياس به نفس نكن و مخاطبتو بز فرض نكن سزای کسی که جرات داده به خودش برینه به گور محمد و آل محمد همینه. چالش_توهین_به_مقدسات

امان از کاسه های داغتر از آش امان ملتی که به خدمتگذاران میهن پهلوی_ایرانساز خیانت کند چنین سرنوشتی خواهد داشت . علت انتقال از اردبیل به اراک تفکیک نبی است! نبی اراک مورد توهین قرار گرفته نه نبی اردبیل علت اینه که توهین فارسی بوده و اگر ترکی توهین میکرد جزو حوزه استحفاضی نبی اردبیل میشد! ببینید با چه اراجیفی این داعشی ها ملت رو سرگرم میکنند!

حکم جدید فیفا علیه ایران؛ رسانه‌های مهدی تاج وارد بازی می‌شوند

صدور حکم قطعی یکی از اعضای شورای شهرستان مهریزمحکومیت عضو شورای مهریز ‌به ۷۴ ضربه شلاق دادستان مهریز: یک عضو شورای اسلامی این شهر به جرم تصرف غیر قانونی و استفاده غیرمجاز از اموال شهرداری به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد. خامنه ای و اطرافیانش،برادران لاریجانی،شمخانی،قالیباف،سرداران سپاه،نمایندگان خامنه ای در استان ها،نهادهای حکومتی همه بلااستثنا فاسدند. گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنکه هست گیرند ههههه دیوانه خانه ست ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون

سازمان جهانی بهداشت با صدور مجوز اضطراری برای واکسن «مدرنا» موافقت کردانتظار می رود سازمان جهانی بهداشت طی هفته آینده درباره دو واکسن چینی «سینوفارم» و «سینوواک» نیز اعلام نظر کند.

صدور شناسنامه دو روز مانده به انتخابات ممنوع است- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimممنوعیت صدور شناسنامه ۲روز مانده به انتخابات سخنگوی سازمان ثبت احوال: یکی از اقلام مورد نیاز در انتخابات، اصل شناسنامه است کسانی که ۲ روز مانده به انتخابات مطلع شوند که شناسنامه خود را گم کرده‌اند برای آنها شناسنامه جدید صادر نخواهد شد انتخابات_۱۴۰۰

روز انتخابات و روز ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نمی‌شودسخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه برای شرکت در انتخابات ضرورتی برای داشتن شناسنامه مکانیزه نیست و با شناسنامه های قدیمی می شود در انتخابات شرکت کرد افزود: روز انتخابات و ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نخواهد شد.