صدور احکام سنگین زندان برای شاکیان قصور در مقابله با کرونا

30/03/1401 09:01 ب.ظ

پنج وکیل و فعال مدنی که قصد شکایت از مقامات جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای به دلیل قصور در مقابله با ویروس کرونا در ایران را داشتند، از سوی دستگاه قضایی به احکام سنگین زندان و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شدند. اخبار_ایران

پنج وکیل و فعال مدنی که قصد شکایت از مقامات جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای به دلیل قصور در مقابله با ویروس کرونا در ایران را داشتند ... پنج وکیل و فعال مدنی که قصد شکایت از مقامات جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای به دلیل قصور در مقابله با ویروس کرونا در ایران را داشتند از سوی دستگاه قضایی به احکام سنگین زندان و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شدند.

بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری، روز دوشنبه ۳۰ خرداد به پایگاه خبری امتداد گفت که بر اساس رأی دادگاه مهدی محمودیان به ۴ سال زندان و ۲ سال محرومیت از فعالیت رسانه‌ای، مصطفی نیلی، وکیل دادگستری به ۴ سال زندان و ۲ سال محرومیت از وکالت و فعالیت رسانه‌ای، آرش کیخسروی، وکیل دادگستری به ۲ سال زندان و ۱ سال محرومیت از وکالت، محمدرضا فقیهی، وکیل دادگستری به ۶ ماه زندان و مریم افرافراز، فعال مدنی به ۹۵ روز زندان محکوم شدند.

بابک پاک‌نیا به امتداد گفت در جلسه علنی دادگاه، حتی به عنوان تماشاچی هم به وکیل پرونده اجازه حضور داده نشد. وی تاکید کرد که کیفرخواست صادر شده برای متهمان به قدری ضعیف بود و عناوین مجرمانه و امنیتی بی‌در و پیکری در آن بود که حتی نماینده دادستان، توانایی دفاع از آن را نداشت. headtopics.com

این وکیل دادگستری اعلام کرد که نسبت به رأی دادگاه بدوی در رابطه با این پرونده درخواست تجدیدنظرخواهی خواهند کرد.

ادامه مطلب:
iranwire »

کرونا در کشور کنترل شد / زیرساخت‌های مقابله با کرونا همچنان برقرار باشدمعاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به شرایط کنترلی کرونا در کشور، گفت: حتما نظارت ویژه ای بر بخش‌ های بستری کرونا باشد و زیرساختارهای آماده شده برای مقابله با ویروس کرونا در مراکز بهداشتی و درمانی همچنان برقرار باشد؛ چراکه باید برای هر اتفاقی، آمادگی داشته باشیم.

فرمانده سپاه از 'خرابکاری صنعتی' در سایت پارچین خبر داد | DW | 20.06.2022یک فرمانده سپاه گفت 'خرابکاری صنعتی' در مرکز صنایع نظامی پارچین باعث کشته شدن احسان قدبیگی، مهندس این سایت شده است. پیش از این رسانه‌ها از حمله پهپادی به مرکز تحقیقات موشکی و پهپادی ایران خبر داده بودند. خدا رو شکر به این میگن عملیات پهپادی استشهادی توسط سربازان گمنام نمی دونم کدوم عمام از آژيرهايى كه در فلسطين اشغالى بدون كنترل بيش از ٤٥ دقيقه به صدا درآمدند بگوييد، همين امروز بوده !!

«دادخواهان سلامت» در ایران به حبس و محرومیت از فعالیت اجتماعی محکوم شدندوکیل پرونده «دادخواهان سلامت» می‌گوید کیفرخواست صادر شده «به قدری ضعیف بود و عناوین مجرمانه و امنیتی بی‌در و پیکری در آن بود که حتی نماینده دادستان، توانایی دفاع از آن را نداشت». یاد فیلمه بتمن اوفتادم که،خلافکارها شهرو تسخیر کرده بودن بعد دادگاه تشکیل داده بودن هر کسی،که باهاش مشگل داشتن دادگاهی میکردن الان هم بتمنو میخوایم که بیاد بتمن بیا،اوضاع خیطه

شنیده‌های جدید از برجام؛ پیشنهاد لغو تحریم‌های قرارگاه خاتم به جای خروج سپاه از فهرست تروریستیهمچنین یک منبع نزدیک به هیئت مذاکره کننده آمریکایی در گفتگو با یورونیوز تایید کرده که مقام‌های جمهوری اسلامی ایران چنین پیشنهادی را به آمریکا ارائه داده و از واشنگتن خواسته‌اند در ازای باقی ماندن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت امور خارجه این کشور، تحریم‌ها علیه قرارگاه خاتم الانبیا لغو شود. این پیشنهاد به درد عمه عظمای الدنگ میخوره نمیخواد اصلا بازم جایی که لازمتون میشه سندهاتون همون شنیده ها و گفته ها میشن.جایی که طرف روبرو حرفی برای گفتن داشته باشه حتی سند هم براتون کافی نیست.عین گربه که هرجور پرتش کنی چهاردست و پا میاد زمین.یکجا استناد به فعال سیاسی بیسواد و دوزاری میکنید و یکجا سخن دیپلمات هم براتون سند نیست.کثیفید.

سبقت روسیه از عربستان در صادرات به چین؛ نفت روس‌ها جایگزین کدام کشورها شد؟سبقت روسیه از عربستان در صادرات به چین؛ نفت روس‌ها جایگزین کدام کشورها شد؟ جزئیات بیشتر🔽

«شواهد تازه‌ای» از نقش ترامپ در «توطئه» ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ارائه می‌شودکمیته تحت رهبری دمکرات‌ها قرار است سه‌شنبه آینده، چهارمین جلسه استماع عمومی در مورد نقش ترامپ در تلاش ناموفق برای جلوگیری از تأیید پیروزی جو بایدن را برگزار کند. دمکرات های حرومزاده و بایدن گوزو دمکراتها دوباره شروع کردند !! اینا نمیرن واسه برجام کنن میرن میشنن از ج.ا درس یاد بگیرن دموکرات های حرامزاده . این جماعت بیشرف از هیچ تلاشی برای دشمنی با ملت ایران دست نکشیدند

خواندن در ۲ دقیقه

پنج وکیل و فعال مدنی که قصد شکایت از مقامات جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای به دلیل قصور در مقابله با ویروس کرونا در ایران را داشتند از سوی دستگاه قضایی به احکام سنگین زندان و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شدند.

بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری، روز دوشنبه ۳۰ خرداد به پایگاه خبری امتداد گفت که بر اساس رأی دادگاه مهدی محمودیان به ۴ سال زندان و ۲ سال محرومیت از فعالیت رسانه‌ای، مصطفی نیلی، وکیل دادگستری به ۴ سال زندان و ۲ سال محرومیت از وکالت و فعالیت رسانه‌ای، آرش کیخسروی، وکیل دادگستری به ۲ سال زندان و ۱ سال محرومیت از وکالت، محمدرضا فقیهی، وکیل دادگستری به ۶ ماه زندان و مریم افرافراز، فعال مدنی به ۹۵ روز زندان محکوم شدند.

بابک پاک‌نیا به امتداد گفت در جلسه علنی دادگاه، حتی به عنوان تماشاچی هم به وکیل پرونده اجازه حضور داده نشد.

وی تاکید کرد که کیفرخواست صادر شده برای متهمان به قدری ضعیف بود و عناوین مجرمانه و امنیتی بی‌در و پیکری در آن بود که حتی نماینده دادستان، توانایی دفاع از آن را نداشت.

این وکیل دادگستری اعلام کرد که نسبت به رأی دادگاه بدوی در رابطه با این پرونده درخواست تجدیدنظرخواهی خواهند کرد.

مهدی محمودیان، محمدرضا فقیهی، آرش کیخسروی، محمد رضا فقیهی و مریم افرافراز سال گذشته هنگامی که در حال تلاش برای شکایت بایت ممنوع شدن واردات واکسن کرونا از آیت الله علی خامنه ای، حسن روحانی رئیس جمهور وقت و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بودند، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به رغم برخوردهای امنیتی مقام‌های جمهوری اسلامی ایران با این وکلا و فعالان مدنی که به دادخواهان سلامت شناخته می‌شوند و دستگیری برخی از آن‌ها، محمدرضا فقیهی و آرش کیخسروی، وکلای دادگستری، روز هشتم اسفند سال گذشته علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری سابق و اعضای وقت ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام جرم کردند.