صدور حکم 15 سال حبس درباره یک زن مخالف حجاب اجباری در ایران

06/06/1398 07:14:00 ب.ظ

Hacer Şahin | Ankara استانبول/ خبرگزاری آناتولی دادگاه انقلاب تهران برای صبا کردافشاری، یک فعال زن...

Hacer Şahin | Ankara استانبول/ خبرگزاری آناتولی دادگاه انقلاب تهران برای صبا کردافشاری، یک فعال زن ایرانی به اتهام شرکت در اعتراضات علیه حجاب اجباری در این کشور حکم 15 سال حبس صادر کرد. به گزارش وبسایت خبری «بهار نیوز» اتهام‌هایی که بر پایه آنها حکم صبا کردافشاری صادر شده، عبارتند از «اشاعه فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و پیاده‌روی بدون حجاب»، «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» است.

براساس این گزارش دادگاه انقلاب تهران کردافشاری را در مجموع به 24 سال حبس تعزیری محکوم کرده که 15 سال آن اجرایی می شود. حسین تاج، وکیل کردافشاری طی پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر با بیان اینکه قصد دارد به این حکم اعتراض کند، نوشت: به نقض حکم صادره علیه موکلم امیدوارم.

لازم به ذکر است صبا کردافشاری ماه اوت سال گذشته پس از شرکت در اعتراضات «چهارشنبه سفید» علیه حجاب اجباری دستگیر ولی ماه فوریه همان سال آزاد شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

یک مخالف حجاب اجباری در ایران 'به ۲۴ سال زندان محکوم شد'وکیل صبا کرد افشاری می گوید این فعال حقوق زنان و از مخالفان حجاب اجباری در دادگاه انقلاب از جمله به اتهام تشویق به فساد و فحشا، در مجموع به ۲۴ سال زندان محکوم شده است. گفته می شود که ۱۵ سال از این مدت قابل اجرا خواهد بود.

آخرین خبرهای چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 28.08.2019

برگزاری مسابقات جهانی سوت‌زنی؛ یک هنرمند ژاپنی اول شدبرگزاری مسابقات جهانی سوت‌زنی؛ یک هنرمند ژاپنی اول شد ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

قاتل امام جمعه کازرون به دار مجازات آویخته شدشیراز - ایرنا- حکم قصاص قاتل امام جمعه شهرستان کازرون طبق رأی صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس صبح روز چهارشنبه در شهرستان کازرون و در ملاء عام اجرا شد.

قاتل امام جمعه کازرون قصاص شدحکم قصاص قاتل امام جمعه شهرستان کازرون طبق رأی صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس صبح امروز در شهرستان کازرون و در ملاءعام اجرا شد.

روحانی و شینزو آبه در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل دیدارمی‌کنندیک روزنامه ژاپنی از دیدار نخست‌وزیر ژاپن و رئیس‌جمهور ایران در ماه آینده در سازمان مل خبر داد.