صدور حکم اعدام برای عباس دریس از معترضان آبان 98 در معشور

14/09/1400 11:42:00 ب.ظ

صدور حکم اعدام برای عباس دریس از معترضان آبان 98 در معشور #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, اعتراضات آبان 98

صدور حکم اعدام برای عباس دریس از معترضان آبان 98 در معشور العربيه_فارسى

عباس دریس (شلیشات) از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان 98 در معشور ( ماهشهر ) به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی ایران به اعدام محکوم شده است.بر اساس گزارش منابع

آخرین به روزرسانی:06 دسامبر ,2021: 12:39 صبح GSTShareآدرس کپی شدعباس دریس (شلیشات) از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان 98 در معشور (ماهشهر) به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی ایران به اعدام محکوم شده است.بر اساس گزارش منابع العربیه، عباس دریس 48 ساله متاهل و از اهالی جراحی در اوایل آذر 98 به همراه برادرش محسن دریس 29 ساله بازداشت شد و هر دو برادر هم‌اکنون در زندان معشور(ماهشهر) زندانی هستند.

Advertisementاین منابع گفته‌اند که حکم اعدام او از مدتها پیش به وکیل وی ابلاغ شده بود اما به دلایل نامعلومی این حکم به خانواده او ابلاغ نشده بود.به گزارش این منابع قرار بود حکم عباس دریس یک‌شنبه 14 آذر به اجرا گذاشته شود، اما خانواده او تاکنون خبری مبنی بر اجرا، تعویق یا لغو این حکم دریافت نکرده‌اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

StopExecute لامصبا، وقتی روی ماهشهر اسم عربی میگذارید، جان این شخص رو به خطر میندازید. چه اصراریه؟ ما اصلا خبر رسانی شما رو نخواستیم.

همه چیز برای حذف یهودیان از جامعه ایران با اعدام حاج حبیب شروع شد

آمریکا، اروپا و ۲۱ کشور دیگر درباره اعدام جمعی‌ نیروهای امنیتی در افغانستان بیانیه صادر کردندایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و ۲۱ کشور دیگر روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای از اعدام‌های فراقضایی صدها نفر از اعضای پلیس و ارتش حکومت پیشین افغانستان به دست طالبان ابراز نگرانی کردند و خواستار تحقیق فوری درباره این جنایات شدند. دستشون درد نکنه، زحمت کشیدن بیانیه!

پلیس تهران: استفاده از نام‌های غیرفارسی برای اصناف پایتخت ممنوع استرئیس پلیس تهران از ممنوعیت استفاده از نام‌های موجود در زبان‌های غیر از فارسی برای واحدهای صنفی پایتخت خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

همه چیز برای حذف یهودیان از جامعه ایران با اعدام حاج حبیب شروع شد

فراخوان اسرائیل برای استفاده از روش متفاوتی در قبال برنامه هسته‌ای ایرانفراخوان اسرائیل برای استفاده از روش متفاوتی در قبال برنامه هسته‌ای ایران نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد که در مذاکرات وین باید از روش متفاوتی استفاده شده و ایران تاوان تخلفاتش را بپردازد.

05 دسامبر ,2021: 10:11 شب GST آخرین به روزرسانی: 06 دسامبر ,2021: 12:39 صبح GST Share آدرس کپی شد عباس دریس (شلیشات) از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان 98 در معشور (ماهشهر) به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی ایران به اعدام محکوم شده است.یهودی‌ستیزی در عمر چهل و چند ساله جمهوری اسلامی باعث شده تا  جمعیت یهودیان به کمتر از ۲۰ هزار نفر برسد؛ یهودیانی که به خاطر بد‌گمانی‌های تاریخی حاکمان مسلمان به آن‌ها، به‌ویژه پس از انقلاب سال ۱۳۵۷، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند.Send ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و ۲۱ کشور دیگر روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای از اعدام‌های فراقضایی صدها نفر از اعضای پلیس و ارتش حکومت پیشین افغانستان به دست طالبان ابراز نگرانی کردند و خواستار تحقیق فوری در باره این جنایات شدند.رئیس پلیس تهران از ممنوعیت استفاده از نام‌های موجود در زبان‌های غیر از فارسی برای واحدهای صنفی پایتخت خبر داد.

بر اساس گزارش منابع العربیه، عباس دریس 48 ساله متاهل و از اهالی جراحی در اوایل آذر 98 به همراه برادرش محسن دریس 29 ساله بازداشت شد و هر دو برادر هم‌اکنون در زندان معشور(ماهشهر) زندانی هستند. Advertisement این منابع گفته‌اند که حکم اعدام او از مدتها پیش به وکیل وی ابلاغ شده بود اما به دلایل نامعلومی این حکم به خانواده او ابلاغ نشده بود. مقالات، فیلم‌ها، سریال‌ها و داستان‌هایی که بر اساس جدال تاریخی اسلام و یهود و مساله ایران و اسراييل ساخته شده و یهودیان را مورد آزار و اذیت قرار داده است. به گزارش این منابع قرار بود حکم عباس دریس یک‌شنبه 14 آذر به اجرا گذاشته شود، اما خانواده او تاکنون خبری مبنی بر اجرا، تعویق یا لغو این حکم دریافت نکرده‌اند. رهبران جدید افغانستان باید از اجرای عفو عمومی در سراسر کشور و درباره همه گروه‌ها، اطمینان حاصل کنند. منبع مطلع العربیه گفته است: «به‌دلیل زیاد بودن مردم و هجوم نیروهای بسیج، سپاه و نوپو و تیراندازی مستقیم آنها، مجبور شدیم به طرف شهر عقب‌نشینی کنیم. با «حمید صبی»، حقوق‌دان و وکیل حقوق بشر درباره این پژوهش و یهودی‌ستیزی در جمهوری اسلامی گفت‌وگو کرده‌ایم. نیروهای نوپو از جمله رضا صیادی به طرف مردم تیراندازی می‌کردند و گلوله از پشت به بدن رضا صیادی اصابت می‌کند و این امر توسط کارشناسی که صحنه حادثه را بررسی کرده نیز تایید شده است..

» این منبع افزود: «از عباس دریس اعترافات تلویزیونی دروغین تحت فشار و شکنجه مبنی بر تیراندازی و کشته‌شدن یک مامور گرفته شد. حاج حبیب و برادرش داوود القانیان از چهره‌های محبوب و معتمد جامعه یهودیان ایران بودند.» منبع العربیه همچنین اظهار داشت که کارشناس پرونده نیز تاکید کرده که تیر از جهت مخالف به مامور اصابت کرده است. منبع مذکور تصریح کرد که همسر عباس دریس پس از چندین ماه پیگیری و مراجعات مکرر به دستگاه‌های ذی‌ربط به‌دلیل فشار روحی فراوان سکته کرده و چهار ماه پیش فوت می‌کند. مردم می‌آمدند مشکلشان را می‌گفتند و حبیب القانیان همه تلاشش را می‌کرد که موضوع را حل کند. این منبع گفت، مادر عباس دریس نیز یک‌شنبه 14 آذر، در روزی که قرار به اجرای حکم اعدام او بوده، درگذشته است. عباس دریس متهم است به طرف نیروهای نوپو شلیک و این امر منجر به کشته‌شدن یک مامور به نام رضا صیادی شده است. با خیلی‌ها ملاقات کردیم و حرفمان هم این بود که این اقدام تبعات ناخوشایندی برای انقلاب تازه ایران دارد. مرادی استفاده از نام‌های خارجی و لاتین هم برای واحدهای صنفی را ممنوع اعلام کرد و گفت: «پلیس مجری قانون است و موظف به اجرای قانون، به همین دلیل هنگامی که واحدهای صنفی برای اخذ مجوز به ما مراجعه می‌کنند اگر اسم جز نام‌های فارسی برای مغازه خود انتخاب کرده باشند مجوز به آنها نمی‌دهیم».

دادگاه انقلاب بر اساس اعترافات او که از تلویزیون ایران نیز پخش شد، وی را به اتهام «محاربه»، «اخلال در نظم» و «شرکت در قتل مامور نوپو» به اعدام محکوم کرد. برادر او نیز به اتهام «شرکت در قتل» به حبس ابد محکوم شده است.» این بخشی از اظهارات حمید صبی، حقوق‌دان یهودی برجسته ایرانی است که در سال ۱۳۶۲، در پی صدور حکم اخراجش از کانون وکلای تهران توسط دادگاه انقلاب، ناچار به مهاجرت به بریتانیا شد. حکومت ایران بارها اعترافات اجباری مخالفان که علیه خود، اعضای خانواده و دوستان نزدیک خویش سخن می‌گویند را از تلویزیون پخش کرده است. بسیاری از این افراد پس از آزادی گفته‌اند که با شکنجه و تهدید مجبور به اعتراف شده و به زور و یا دادن وعده‌های دروغین از آنها خواسته شده در برابر دوربین علیه خود و دیگران سخن بگویند. او را به اتهام ارتباط با اسراییل دستگیر و بازداشت کردند. اعتراضات آبان 98 از روز 24 این ماه به‌دلیل افزایش سه برابری قیمت بنزین به مدت پنج روز ادامه یافت که بنا به گزارش سازمان‌های حقوق بشری طی آن نیروهای دولتی با خشونت بی‌سابقه تعداد زیادی معترض را کشته و هزاران نفر را زخمی و بازداشت کردند.

در جریان این اعتراضات مقامات جمهوری اسلامی با قطع کامل اینترنت، از بازتاب و انتقال اخبار سرکوب به خارج از کشور ممانعت کردند. یهودی‌ستیزیِ بنیان‌گذار انقلاب ایران و همچنین کاریزماتیک بودن شخصیت حبیب القانیان موجب شد، حرف هیچ‌کدام از نزدیکان آقای خمینی حتی آیت‌الله طالقانی کارگر نباشد و صادق خلخالی با حکم آقای خمینی حبیب القانیان را اعدام کرد. کشتار نیزار معشور (ماهشهر) به عنوان یکی از نقاط عطف اعتراضات آبان 98 بود که بنا به گزارش «نیویورک تایمز» حدود 100 نفر از شهروندان عرب طی آن توسط نیروهای امنیتی ایران کشته شدند. ایران هیچ‌گاه آمار دقیق قربانیان اعتراضات سراسری در این کشور به خصوص در معشور (ماهشهر ) را اعلام نکرد ولی خبرگزاری رویترز این تعداد را بیش از 1500 نفر ذکر کرد. او از لوازم خانگی گرفته تا برج‌سازی سرمایه‌گذاری‌های کلان داشت. سازمان عفو بین‌الملل در 20 می 2020 مشخصات 304 جانباخته اعتراضات آبان را منتشر کرد اما اخیرا این تعداد را به 324 نفر افزایش داد. این سازمان به تعدادی از کشته‌‌شدگان نیزار هم اشاره کرد اما فعالان عرب اهوازی تعداد این کشته‌ها را بسیار بیشتر عنوان کرده‌اند. او پیش از بازداشت رییس جامعه کلیمیان تهران بود و همین موضوع شوک بزرگی برای باورمندان یهود در ایران به وجود آورد.

.