صدور دستور تخلیه شش روستای مرزی در سردشت

25/09/2020 07:18:00 ب.ظ

سردشت, شورای_عالی_امنیت_ملی

هنگ مرزی شهرستان سردشت دستور تخلیه شش روستای مرزی در این شهرستان را صادر کرده است. این روستاها از آنجا که در «حریم قرمز مرز» قرار دارند، با تصمیم شورای_عالی_امنیت_ملی باید تخلیه شوند. اخبار_ایران بیشتر بخوانید👇

اینروستاهااز آنجا که در «حریم قرمز مرز» قرار دارند، با تصمیم شورای عالی امنیت ملی باید تخلیه شوند.این شورا به تمام استانداری‌ها ابلاغ کرده که باید روستاهایی که در «حریم قرمز مرز» قرار دارند را تخلیه کنند.کمال حسین‌پور نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس هم در نامه‌‌ای خطاب به علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی به این تصمیم اعتراض کرده است.

حسین‌پور در نامه خود نوشته که «نمی‌توان با عنوان‌هایی چون دستورالعمل امنیتی مرز، امنیت روحی و روانی خانواده‌های مستضعف را ندیده گرفت.»وی نوشته «برای جابجایی ساکنان این روستاها و تجمیع آنان با سایر روستاهای مجاور، جلب رضایت قلبی آنان امری بسیار مهم و حیاتی است.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دستور به کمیته‌های امنیتی- اجتماعی و درمان برای تشدید نظارت‌ها و اعمال مجازات متخلفینرئیس جمهور تاکید کرد که دولت از ابتدای شیوع بیماری کرونا، فارغ از همه تنگناها و محدودیت‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه، تامین نیازهای بخش سلامت و کادر درمان را به عنوان رزمندگان خط مقدم مقابله با بیماری کرونا، در اولویت قرار داده است و این سیاست همچنان تداوم خواهد یافت. از قبض برق صفر ریالی هم خبری نشده مثل گشایش اقتصادی!!!! واقعا شرم نمیکنی اینهمه دروغ میگی چقدر رو داری در حماقت این دولت همین بس که کشوری یک پنجم جمعیت جهان داره و چندین ماهه دیگر مورد جدید کرونا ندارد و ما 80 میلیون جمعیت داریم و هر روز داریم بدبختر میشیم. و حالا دارن وزیر بهداشت رو اذیت میکنن تا ول کنه بره. پول بهش نمیدن بجای محدودیت ها به داد وزیر بهداشت برس بنده خدا نمیدونه حرص تو رو بخوره یا کاراشو مدیریت کنه؟

یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد/ سیاست‌های کلان احتیاطی در دستور بانک مرکزیرئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کنترل نقدینگی و مهار تورم مهمترین قدم در بهبود و اصلاح کلان اقتصادی است، از صدور یک میلیارد دلار گواهی ارزی برای ترخیص مواد اولیه کارخانجات از گمرک خبر داد.

تاوان شعارنویسی علیه خامنه‌ای؛ محاکمه بدون وکیل و صدور حکم ۱۸ سال زندان برای شهین خاکپورصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. تف به قبر یکی از پدرهات اگه دروغ بگی! حقشه نوید افکاری قهرمان آزادیخواه ایران زمینشاهین_ناصری_کجاستمنوچهر_بختیاری_کجاستسهیلا_حجابعلیرضاعلینژاد_آزاد_کنید

مقاومت ساکنان روستاهای مرزی آذربایجان در برابر حملات ارامنهمردم روستاهای مرزی جمهوری آذربایجان٬ با وجود حملات نیروهای ارمنی به غیرنظامیان٬ خانه‌های‌شان را ترک نمی‌کنند. - خبرگزاری آناتولی

طلا در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی شش هفته گذشتهقیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر امیدواری به تدابیر محرک مالی بیشتر آمریکا اندکی افزایش یافت اما در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی در بیش از یک ماه اخیر قرار گرفت.

یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شد/ سیاست‌های کلان احتیاطی در دستور بانک مرکزیرئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کنترل نقدینگی و مهار تورم مهمترین قدم در بهبود و اصلاح کلان اقتصادی است، از صدور یک میلیارد دلار گواهی ارزی برای ترخیص مواد اولیه کارخانجات از گمرک خبر داد.

استان‌وایر- هنگ مرزی شهرستان سردشت دستور تخلیه شش روستای مرزی در این شهرستان را صادر کرده است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: اگر چه ممکن است برخی طرحها در این حوزه با تاخیر یا با تنگناها اجرا شود اما مردم و به‌ویژه کادر درمان مطمئن باشند دولت اجازه نخواهد داد در این حوزه، کادر سلامت کشور تحت فشار قرار گیرند.به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی نوشت: شبکه بانکی کشور در  کنار خدمات ارزنده به اقتصاد کشور در بخش‌های تولید و خدمات، دارای اشکالات و ضعف‌هایی است که در روند بهبود تعامل با مشتریان در رصد بانک مرکزی قرار دارد.شهین خاکپور، فعال سیاسی ساکن شیراز حکم ۱۸ سال زندان شهین خاکپور، فعال سیاسی ساکن شیراز، که به تازگی توسط دادگاه انقلاب کرمان صادر شده بود، پس از تایید شدن در دادگاه تجدید نظر به اجرا گذاشته شده است.

این روستاها از آنجا که در «حریم قرمز مرز» قرار دارند، با تصمیم شورای عالی امنیت ملی باید تخلیه شوند. این شورا به تمام استانداری‌ها ابلاغ کرده که باید روستاهایی که در «حریم قرمز مرز» قرار دارند را تخلیه کنند. دکتر روحانی با توجه به شیوع مجدد بیماری در برخی مناطق کشور اظهارداشت که این روند نشان می‌دهد متاسفانه انتظار کادر درمان فداکار از برخی مردم عزیز کشورمان برای رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی برآورده نشده است. کمال حسین‌پور نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس هم در نامه‌‌ای خطاب به علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی به این تصمیم اعتراض کرده است. وی افزود: بانک مرکزی برای کنترل ترازنامه خود و مهار تورم چاره‌ای جز مقاومت در برابر خواسته‌هایی که در جای خود شاید ضروری باشد، ندارد. حسین‌پور در نامه خود نوشته که «نمی‌توان با عنوان‌هایی چون دستورالعمل امنیتی مرز، امنیت روحی و روانی خانواده‌های مستضعف را ندیده گرفت. دکتر روحانی به کمیته تبلیغات ستاد ملی مقابله با کرونا دستور داد با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ای کشور و با یک برنامه‌ریزی دقیق آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه رعایت پروتکل‌ها و تغییر سبک زندگی مردم در دوران مبارزه با کرونا، وارد عمل شود.» وی نوشته «برای جابجایی ساکنان این روستاها و تجمیع آنان با سایر روستاهای مجاور، جلب رضایت قلبی آنان امری بسیار مهم و حیاتی است. به گفته این منبع مطلع،‌ حکم تایید شده در تاریخ ۳۱ شهریور به شعبه یک اجرای احکام دادگاه انقلاب کرمان ارسال و این حکم به مرحله اجرا گذاشته شده است.

» 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . دکتر روحانی با تاکید بر نظارت دقیق‌تر کمیته امنیتی – اجتماعی بر سیستم حمل و نقل در سفرهای درون و برون شهری گفت: دریافت نقدی و ایجاد صف های طولانی پرداخت عوارض در اتوبان‌ها و آزاد راه‌ها می‌تواند در کنار تلف کردن وقت مردم در صف‌های ایجاد شده برای پرداخت عوارض، روند شیوع بیماری را هم تشدید کند که به طور جدی لازم است در این روند، تجدید نظر شود. رئیس کل بانک مرکزی در ادامه گفت: در کنار کنترل پایه پولی اعمال سیاست‌های کلان احتیاطی در دستور بانک مرکزی است.