خاوازی, حسن روحانی

خاوازی, حسن روحانی

صدور حکم خاوازی از سوی روحانی/ اعلام 34 اولویت عمومی و تخصصی وزارت جهاد کشاورزی- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

رئیس جمهور با صدور حکم کاظم خاوازی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی،34 اولویت عمومی و تخصصی این وزارتخانه را اعلام کرد.

09/04/2020 10:41:00 ق.ظ

صدور حکم خاوازی از سوی روحانی/ اعلام ۳۴ اولویت عمومی و تخصصی وزارت جهاد کشاورزی رئیس جمهور با صدور حکم کاظم خاوازی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی،۳۴ اولویت عمومی و تخصصی این وزارتخانه را اعلام کرد

رئیس جمهور با صدور حکم کاظم خاوازی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی،34 اولویت عمومی و تخصصی این وزارتخانه را اعلام کرد.

، حجت‌الاسلام حسن روحانی با استناد به اصول 87 و 133 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به رای اعتماد روز چهارشنبه 20 فروردین ماه مجلس شورای اسلامی، طی حکمی کاظم خاوازی را به عنوان «وزیر جهاد کشاورزی» منصوب کرد.متن حکم به شرح ذیل است:

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران را به دخالت در ناآرامی‌های آمریکا متهم کرد | DW | 01.06.2020 پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد نیروی محرکه اعتراضات در آمریکا، 'ناامیدی و درماندگی' است | DW | 01.06.2020

بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای دکتر کاظم خاوازیبا استناد به اصول هشتاد و هفتم و یکصد و سی و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به رأی اعتماد مورخ 1399.01.20 مجلس شورای اسلامی، جناب‌عالی به سمت «وزیر جهاد کشاورزی» منصوب می‌شوید تا با به‌ کارگیری همه استعداد و صلاحیت خویش و استفاده از مدیران شایسته، در پیشبرد برنامه دولت دوازدهم و اولویت‌ها و مأموریت‌های ابلاغی رئیس جمهور اقدام نمایید.

امید است با اتکال به خداوند متعال، در هماهنگی با هیأت محترم وزیران و با حرکت در مسیر اعتدال و رعایت کامل «منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید» در انجام شایسته وظایف قانونی و خدمت به اسلام و ملت شریف ایران موفق باشید.اعلام 34 اولویت عمومی و تخصصی این وزارتخانه از سوی روحانی 

حسن روحانی در این پیوست حکم وزیر جهاد کشاورزی، از خاوازی خواسته است برنامه‌های وزارتخانه تحت مدیریت خود را با توجه دقیق به جهت‌گیری‌ها و اولویت‌های سی و چهار گانه تنظیم کرده و برنامه‌های اجرایی را ظرف 2 ماه به دفتر وی ارایه کند.رئیس جمهور همچنین در این پیوست حکم، سازمان برنامه و بودجه کشور را موظف کرد هر 6 ماه یک بار گزارش مقایسه‌ای از پیشرفت و تحقق برنامه درباره اولویت‌های ابلاغی را به دفتر رئیس جمهور ارایه نماید تا عملکرد و چگونگی پیشرفت برنامه‌ها ارزیابی شود.

متن به این شرح است:بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای دکتر کاظم خاوازیوزیر محترم جهاد کشاورزیدولت دوازدهم، بر اساس برنامه‌هایی که در دوران انتخابات ریاست جمهوری به مردم ارائه شده است و نیز مبتنی بر برنامه تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی در هنگام معرفی وزرا، رسالتی بس سنگین بر عهده دارد. این دولت باید بتواند طی دوره فعالیت خود، کشور عزیزمان ایران را از چالش‌های بزرگ انباشته شده در طول چند دهه گذشته عبور داده و شرایط مساعدی را برای مقطع پایانی فعالیت خود در سال 1400 که مصادف با به پایان رسیدن قرن حاضر است، به وجود آورد.

محدودیت منابع و سایر محدودیت‌های سیاسی، اداری، اجتماعی و فرهنگی از یک طرف و اسناد بالادستی شامل سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده، ایجاب می‌کند که هر وزارتخانه بر اهداف مشخص و محدودی که از اولویت بالایی برخوردار هستند، متمرکز شود و علاوه بر پیشبرد امور جاری، اصلاحات ساختاری برای محقق ساختن برنامه‌ها را در دستور کار خود قرار دهد.

لذا ضروری است جناب‌عالی برنامه‌های وزارتخانه تحت مدیریت خود را با توجه دقیق به جهت‌گیری‌ها و اولویت‌های ذیل تنظیم کرده و برنامه‌های اجرایی را ظرف 2 ماه به دفتر اینجانب ارائه نمایید.همچنین، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است هر 6 ماه یک بار گزارش مقایسه‌ای از پیشرفت و تحقق برنامه درباره اولویت‌های ابلاغی را به دفتر رئیس جمهور ارائه نماید تا عملکرد و چگونگی پیشرفت برنامه‌ها ارزیابی شود.

مصاحبه‌ای که حذف شد؛ انتقاد دریادار سیاری از دخالت نیروهای مسلح در اقتصاد و سیاست | DW | 01.06.2020 فعال کارگری پس از اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق به زندان منتقل شد | DW | 01.06.2020 آتش‌سوزی در چیتگر

اولویت‌های عمومی1. ارتقای سلامت نظام اداری، شفافیت مالی، بهبود دسترسی همگانی به اطلاعات، فراهم آوردن فرصت برابر، حفاظت از اموال دولتی و معیار قرار دادن قانون در همه امور.2. اعمال شایسته‌سالاری به عنوان تنها معیار انتخاب همکاران و مدیریت تعارض منافع در تصمیم‌گیری‌ها، واگذاری‌ها و انتصابات.

3. ملاک قرار دادن «منشور حقوق شهروندی» در وزارتخانه و دستگاه‌های تابعه به ویژه در حوزه‌های مرتبط با حقوق عمومی.4. توجه به حفاظت از محیط زیست در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها.5. اولویت وا‌گذاری فعالیت‌ها به مردم و فراهم آوردن زمینه مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی.

6. توجه به رفع انحصارها و برقرار کردن فضای رقابتی در کنار تحت کنترل قرار دادن و قاعده‌مند کردن حوزه‌های انحصاری.7. اعمال اولویت ویژه بر استقرار دولت الکترونیک در حوزه تحت مدیریت.8. به کارگیری هرچه بیشتر جوانان، زنان و شهروندانی از اقوام و مذاهب در سطوح مدیریتی و کارشناسی و پرهیز از به کارگیری خویشاوندان در مناصب دستگاه‌های متبوع.

9. اقدام جدی در راستای مبارزه با فساد اداری.10. ابتکار عمل در نحوه و نوع فعالیت آن دستگاه برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه.11. اهتمام به سفرهای استانی به منظور اجرای برنامه‌های دولت و پاسخگویی مستقیم به نیازهای مردم.12. دفاع از مواضع دولت و پاسخگویی به شبهاتی که در تریبون‌ها، رسانه‌ها و فضای مجازی نسبت به  دستگاه متبوع با دولت مطرح می‌شود.

13. ارائه پیشنهاد و اجرای طرح‌های سازنده نسبت به رفع مشکلات موجود و امیدآفرینی نسبت به آینده کشور.14. ارائه برنامه‌ دستگاه‌های متبوع تا پایان دولت دوازدهم با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مورخ 1398.5.30 اعضاء محترم هیات دولت.15. همکاری جدی با ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای اجرای مصوبات آن ستاد در وزارت متبوع

اولویت‌های تخصصی1. توجه جدی به محدودیت منابع آب و صرفه‌جویی در آب مصرفی کشاورزی، افزایش بهره‌وری آب در تولید محصولات و همکاری با وزارت نیرو در تعادل‌بخشی به سفره‌های آب زیرزمینی.2. به کارگیری سیستم‌های فناورانه‌ی نوین کشاورزی با توجه به گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان.

عکس روز: نمک صورتی با طعم تمشک | DW | 01.06.2020 آمار رسمی حکومت ایران از اعتراض‌های آبان؛ ۲۳۰ کشته و دو هزار مجروح پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

3. توجه به تقویت کشت گلخانه‌ای در تولید محصولات کشاورزی.4. کاهش قابل توجه آثار بودجه‌ای ایفای نقش دولت در تضمین خرید محصولات کشاورزی.5. محور قرار دادن تامین امنیت غذایی و سلامت تغذیه در سیاست‌گذاری‌های بخش.6. ایجاد تغییرات اساسی در سازوکار مبادله محصولات بخش به منظور به حداقل رساندن واسطه‌گری غیرضرور و بهره‌مندی هر چه بیشتر کشاورزان.

7. بازتعریف زنجیره تولید به منظور کاهش ضایعات کشاورزی و استفاده بهینه از منابع محدود آبی کشور.8. به حداقل رساندن رشد مصرف انرژی در بخش کشاورزی با افزایش بهره‌وری انرژی.9. پیاده‌سازی الگوی مناسب کشت و هدایت نمودن حمایت‌ها از تولیدکنندگان به رعایت این الگو.

10. تولید پایدار محصولات راهبردی، افزایش تولید در واحد سطح و تولید محصولات سالم.11. اقتصادی نمودن اندازه واحدهای تولیدی کشاورزی از طریق افزایش حاشیه سود کشاورزان، ساماندهی نهادها و تنظیم بازار کالاهای کشاورزی و گسترش زنجیره ارزش در بخش.12. حفاظت از جنگل‌ها، مراتع، خاک و اراضی کشاورزی و اقدام موثر برای مقابله با بیابان‌گستری و پدیده گرد و غبار.

13. پایدارسازی کشاورزی ایران بر مبنای ظرفیت‌های واقعی آب و خاک، کمک به بهبود مدیریت منابع آبی، ممانعت از فرسایش خاک و تحقق اهداف محیط زیستی دولت.14. کاستن از مصرف کود و سموم شیمیایی در کشاورزی به منظور ارتقای سلامت عمومی و کاستن از هزینه ‌های فزاینده بخش بهداشت و درمان.

15. امکان سنجی و توسعه کشت فرا سرزمینی.16. تشویق به تولید محصولات ارگانیک.17. هماهنگی‌های لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین مواد غذایی مورد نیاز در بازار و توجه ویژه به معیشت و کاهش تورم بر مردم.18. اصلاح زنجیره دام و طیور به منظور حفظ ذخایر ژنتیک، اشتغال‌زایی، تضمین امنیت غذایی، درون‌زایی و کاهش وابستگی به واردات.

19. اصلاحات ساختاری در دستگاه متبوع به موازات بازنگری در نظام آموزش کشاورزی و دارویی و توجه ویژه به پژوهش‌های کاربردی. ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

حکم زندان و بازداشت دو روزنامه‌نگار اهل کرمانشاه در طی یک هفته

وام ۱۲ درصدی کرونا حکم جریمه را داردرییس جامعه تورگردانان: *وام ۱۲درصدی کرونا حکم جریمه را دارد *این وام فقط تاسیسات گردشگری را به بانک‌ها بدهکارتر می‌کند *ناچارا یا باید کارمندان را تعدیل کنیم یا این وام را بعنوان حقوق باید به پرسنل بدهیم *آیا می‌توان نام چنین تسهیلاتی را کمک مالی گذاشت

روحانی: عجله‌ای برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها وجود ندارد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimبررسی طرح فاصله‌گذاری هوشمند و آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در 5 استان در گفت‌وگوی ویدیو کنفرانسی رئیس‌جمهور مورد بررسی قرار گرفت. چه عجب

خاوازی وزیر جهاد کشاورزی شد خاوازی وزیر کشاورزی شد نمایندگان مجلس به کاظم خاوازی به عنوان وزیر کشاورزی رای اعتماد دادند. ای بابا، تازه داشت قیمت ها پایین میومد. دوباره سبزی گرون میشه.

دزدان دریایی کرونااخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید مدركش كو كه دزديدن؟؟ثانياً اگرم دزديدن براي مردمشون اين كارو كردن نه براي پر كردن جيب اقا زاده هاشون!!!! دزدان نامتمدن. احمق کسایی که هنوز خودشان را برای این بی تمدن ها چاک می دهند شما هم خودتون دزد خونگی هستین که جیب مردم رو خالی کردین ایراد بقیه رو نگیرین

حرم تعطیل نیستحرم تعطیل نیست در مدتی که حرم امام_رضا علیه السلام به خاطر پیشگیری از شیوع کرونا بسته شده است،آستان قدس رضوی فعالیت هایی که منجر به زیبایی و استحکام حرم شده است را آغاز کرده است عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد