صدها کنشگر: خیابان‌ها تنها به اعوان حکومت تعلق ندارد، مردم هم حق دارند به خیابان بیایند

13/03/1401 11:44 ق.ظ

صدها تن از زندانیان سیاسی، خانواده‌های دادخواه، هنرمندان و فعالان مدنی اعلام کردند مردم ایران نیز همچون «اعوان» حکومت حق دارند برای بیان مطالبات خود به خیابان‌ها بیایند.

صدها تن از زندانیان سیاسی، خانواده‌های دادخواه، هنرمندان و فعالان مدنی اعلام کردند مردم ایران نیز همچون «اعوان» حکومت حق دارند برای بیان مطالبات خود به خیابان‌ها بیایند. نسخه چاپی بیش از ۶۵۰ نفر از زندانیان سیاسی، خانواده‌های دادخواه، اهالی فرهنگ و هنر، فعالان کارگری و مدنی، معلمان و روزنامه‌نگاران ایران در بیانیه‌ای اعلام کردند مردم ایران نیز مثل «اعوان» حکومت حق دارند برای بیان مطالبات خود به خیابان‌ها...

نسخه چاپی بیش از ۶۵۰ نفر از زندانیان سیاسی، خانواده‌های دادخواه، اهالی فرهنگ و هنر، فعالان کارگری و مدنی، معلمان و روزنامه‌نگاران ایران در بیانیه‌ای اعلام کردند مردم ایران نیز مثل «اعوان» حکومت حق دارند برای بیان مطالبات خود به خیابان‌ها بیایند.

این درخواست از آن رو مطرح شده که، به نوشته امضاکنندگان، «امروز کمتر ایرانی می‌یابید که به دلیل سیاست‌ها، اهداف و عملکرد ایدئولوژیک و غیرمسئولانه حاکمیت و دولت‌های چند دهه اخیر، داغدار عزیز ِ به ناحق ازدست‌رفته‌ای نباشد.»

در این بیانیه تاکید شده: «همان طور که حاکمیت خیابان‌ها را در اختیار اعوان خویش می‌گذارد تا در مراسم مختلف از آن سود جویند، این حق انکارنشدنی برای سوگواری، دادخواهی، اعتراض‌ها و مطالبات همه مردم ایران در عرصه‌های عمومی محفوظ است.» headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

امبر هرد به جرم افترا به جانی دپ به پرداخت ۱۵ میلیون دلار محکوم شدهیات منصفه (ژوری) دادگاه رسیدگی کننده به پرونده شکایت متقابل امبر هرد و جانی دپ به اتهام خشونت خانگی، امبر هرد را به ارتکاب جرم افترا به جانی دپ محکوم کرد. فقط 15ملیون🤣 زنه دیوونه بوده حتی یکبار که دپ خواب بوده روی صورت دپ ریده بوده

اعتراض ایرانٰ به آلمان و فرانسه به دلیل محکومیت توقیف کشتی‌های یونانی | DW | 01.06.2022وزارت خارجه ایران به بیانیه‌‌هایی اعتراض کرد که از سوی آلمان و فرانسه در واکنش به توقیف کشتی‌های یونانی توسط سپاه صادر شده است. سپاه پاسداران۶ خرداد دو فروند نفتکش یونان را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرد. وقاحت ‼️ بعد شما جانی ها دزد ها اموال ایرانو میدزدین میشین ادم خوبه

اف‌بی‌آی: حکومت ایران مسئول حمله سایبری پارسال به بیمارستان کودکان بود - BBC News فارسیبه گفته مدیر اف‌بی‌آی، این سازمان موفق شده تا به خنثی کردن یک حمله سایبری توسط هکرهای وابسته به حکومت ایران به بیمارستان کودکان بوستون کمک کند، اما هکرها توانستند به شبکه کامپیوتری بیمارستان آسیب وارد کنند. رژیم آمریکا مسئول حمله به بیمارستان خودش ساعاتی پیش۲۳۳ امین حادثه تیراندازی جمعی سال ۲۰۲۲ درحالیکه فقط ۱۵۲ روز از سال سپری شده با ۵ کشته در بیمارستانی واقع در اوکلاهاما. کارما چطور اف بی آی حمله به مدرسه کودکان رو نتونسته خنثی کنه و متاسفانه اون تروریست به کودکان تونسته دست پیدا کنه! رسانه های داخلی و خارجی همه در جهت منافع دولتاشون کار میکنند و تا امروز اخبار ایران بنفع خارجی ها و عده ی در ایران است بنابراین انتظارنداشته باشیم حقایق ضد اسلامی خامنه ای رو بیان کنند و جنایت این حکومت رو نسبت به دین و اعتقادات بگویند. فقط اخباری رو میگن که بنفع شیاطین زمان ست

دانمارکی‌ها با اکثریت قاطع به پیوستن به سیاست امنیت مشترک و دفاع اروپا رای دادندمت فردریکسن، نخست وزیر دانمارک تاکید کرد که نتیجه این همه‌پرسی پیامی مهم برای متحدان اروپایی کشورش، ناتو و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه است. اینا هم به گل رفتن خب بدیهی بودش ک رای مثبت میدن...یا میگفتن نه..ما دوس دارم توسط سربازای کثیف روسی و روسپی مورد تجاوز قراربگیریم

آمریکا و اسرائیل به هماهنگی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی متعهد شدندکاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، مقام‌های آمریکا و اسرائیل متعهد شدند تا تلاش‌های خود را جهت جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی هماهنگ کنند.

مردم دانمارک به پیوستن کشورشان به سیاست دفاعی و امنیتی اروپا رأی مثبت دادنددر نتیجه یک همه‌پرسی تاریخی که روز چهارشنبه، ۱۱ خرداد، در دانمارک برگزار شد، این کشور با ۶۷ درصد آرای موافق مردم، به «سیاست دفاعی اتحادیه اروپا» خواهد پیوست.

share

نسخه چاپی

بیش از ۶۵۰ نفر از زندانیان سیاسی، خانواده‌های دادخواه، اهالی فرهنگ و هنر، فعالان کارگری و مدنی، معلمان و روزنامه‌نگاران ایران در بیانیه‌ای اعلام کردند مردم ایران نیز مثل «اعوان» حکومت حق دارند برای بیان مطالبات خود به خیابان‌ها بیایند.

این درخواست از آن رو مطرح شده که، به نوشته امضاکنندگان، «امروز کمتر ایرانی می‌یابید که به دلیل سیاست‌ها، اهداف و عملکرد ایدئولوژیک و غیرمسئولانه حاکمیت و دولت‌های چند دهه اخیر، داغدار عزیز ِ به ناحق ازدست‌رفته‌ای نباشد.»

در این بیانیه تاکید شده: «همان طور که حاکمیت خیابان‌ها را در اختیار اعوان خویش می‌گذارد تا در مراسم مختلف از آن سود جویند، این حق انکارنشدنی برای سوگواری، دادخواهی، اعتراض‌ها و مطالبات همه مردم ایران در عرصه‌های عمومی محفوظ است.»

امضاکنندگان این بیانیه در ادامه خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط بازداشت‌شدگان وقایع اخیر و همه زندانیان سیاسی شده و به «صادرکنندگان و مجریان فرمان‌های سرکوبگرانه» هشدار داده‌اند:‌ «ابزارهای کشتار و خشونت را به دور افکنند.»

این بیانیه را فعالانی چون تقی رحمانی، شیرین عبادی، اسماعیل نوری علا، گیتی پورفاضل، شهناز اکملی، شهین مهین‌فر، فاطمه سپهری، محمد نوری‌زاد، ناهید شیرپیشه، حشمت‌الله طبرزدی و آرش صادقی امضا کرده‌اند.

«فشار شدید» نهادهای امنیتی بر سینماگران امضاءکننده بیانیه «تفنگت را زمین بگذار»

این بیانیه پس از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی و پلیس با اعتراضات مردمی به فساد و زدوبند منتهی به ریزش برج متروپل در آبادان منتشر می‌شود که ده‌ها کشته بر جا گذاشت.

برخورد خشونت‌آمیز با مردم داغدار در آبادان با محکومیت بی‌سابقه‌ای در ایران مواجه شد و حتی نماینده خوزستان در مجلس خبرگان نیز به آن اعتراض کرد.

پس از اعتراضات خوزستان و حضور خیابانی شهروندان در دیگر شهرهای ایران در همراهی با مردم آبادان، نزدیک به