صدراعظم آلمان: موشک‌های ضدهوایی به اوکراین ارسال می‌کنیم

11/03/1401 07:21 ب.ظ

صدراعظم آلمان: موشک‌های ضدهوایی به اوکراین ارسال می‌کنیم العربيه_فارسى

«اولاف شولتز» صدراعظم آلمان وعده داده بود که موشک‌های ضد‌هوایی مدرن و سیستم‌های راداری پیشرفته‌ای را در اختیار نیروهای اوکراینی قرار دهد.

او در پاسخ به منتقدان سیاست کشورش نسبت به مسأله اوکراین، تأکید کرد:«دولت آلمان با تغییر اساسی در سیاست خود و همچنین ارسال سلاح‌های سنگین به کییف، به تهاجم روسیه علیه اوکراین پاسخ می‌دهد». از سویی اظهارات صدراعظم آلمان در شرایطی بیان شده که نیروهای اوکراینی در حال نبرد شدید در منطقه صنعتی دونباس در شرق این کشور هستند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

آلمان به اوکراین سامانه پدافند هوایی پیشرفته می‌دهد | DW | 01.06.2022صدراعظم آلمان به خاطر عدم قاطعیت در ارسال تسلیحات به اوکراین مورد انتقاد اپوزیسیون در پارلمان این کشور است. او در سخنرانی خود در برابر نمایندگان وعده تحویل مدرن‌ترین سیستم دفاع هوایی آلمان به اوکراین را داد. کشورهای‌ مدعی پیشرفت و جهان اول بجای مذاکره اتش جنگ را شعله ورتر می کنند. نکنید اقا خود سامانه را هم ندهد هزینه آن را از محل مالیات شهروندان آلمانی با «قاطعیت کامل» به مجتمع اسلحهسازی مربوطه تحویل خواهد داد. خود سامانه هم امکان دارد سر از کوزوو در آورد!

نفربرهای زرهی آلمان در راه یونان برای تحویل به اوکراین | DW | 31.05.2022صدراعظم آلمان اعلام کرد، این کشور به یونان نفربر زرهی می‌فرستد تا آتن نیز سلاح و تجهیزات جنگی ساخت شوروی سابق را در اختیار اوکراین قرار دهد. اتحادیه اروپا میلیاردها یوروی دیگر در اختیار اوکراین می‌گذارد. خوب آلمان بی خاصیت خودت چرا مستقیم به اوکراین کمک نمی کنی از پوتین می ترسید؟

اعتراض ایرانٰ به آلمان و فرانسه به دلیل محکومیت توقیف کشتی‌های یونانی | DW | 01.06.2022وزارت خارجه ایران به بیانیه‌‌هایی اعتراض کرد که از سوی آلمان و فرانسه در واکنش به توقیف کشتی‌های یونانی توسط سپاه صادر شده است. سپاه پاسداران۶ خرداد دو فروند نفتکش یونان را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرد. وقاحت ‼️ بعد شما جانی ها دزد ها اموال ایرانو میدزدین میشین ادم خوبه

ادامه درگیری‌های شدید در شرق اوکراین؛ ورود نیروهای روسیه به حومه شهر سیورودونتسکولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، در پیام روزانه خود تصرف سیورودونتسک را «هدف مهم نیروهای اشغالگر» توصیف کرد و گفت ارتش اوکراین با تمام قوا در برابر این تهاجم مقاومت می‌کند. 🍆 ای کاش، مسئولین و مقامات کشور ما هم از میان دلقکها انتخاب میشدند و نه از میان بوزینه ها 🙏🏾🥸

بایدن می‌گوید آمریکا سامانه‌های موشکی میان‌برد به اوکراین می‌دهددولت بایدن اعلام کرد که سامانه‌های موشکی پیشرفته‌ میان‌برد در اختیار اوکراین خواهد گذاشت، سلاحی حیاتی که رهبران اوکراین از آغاز حمله نظامی روسیه به این کشور خواستار آن بوده‌اند. بایدن_غلط_کرد جون بکنید، اکراین را وارد جنگ کردید ، اینهمه کشته برای جنگی که غرب جرات انرا نداشت، جنگیست تمام عیار، سلاح هایی بدهید تا کرملین را بلرزه دراورند و پوتین و روسیه در اینده جرات تجاوز نداشته باشند این خط این نشون همه دارن خودشون رو به کوچه علی چپ میزنن که ایران صاحب بمب اتمی بشه ایران صاحب بمب میشه بایدن یه کم سرزنش میشه و تمام ایرانم میشه کره شمالی دوم

بحران اوکراین؛ افزایش کمک‌های نظامی واشینگتن به کی‌یفجو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در سخنان اخیر خود نام سامانه‌های موشکی را که کشورش در اختیار اوکراین قرار خواهد داد، مشخص نکرد ولی بر پیشرفته بودن و

«اولاف شولتز» صدراعظم آلمان وعده داده بود که موشک‌های ضد‌هوایی مدرن و سیستم‌های راداری پیشرفته‌ای را در اختیار نیروهای اوکراینی قرار دهد.

اکنون اولاف شولتز بامداد چهارشنبه 11 خرداد در سخنرانی برای نمایندگان مجلس آلمان گفت، دولت او تصمیم گرفته که موشک‌های«آیریس-تی» که این کشور با سایر کشورهای ناتو در تولید و توسعه آن نقش داشته است، را در اختیار ارتش اوکراین قرار دهد.به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، صدراعظم آلمان گفت: «آلمان همچنین سیستم‌های راداری که قادر به تشخیص مکان استقرار توپخانه دشمن است، را به ارتش اوکراین تحویل می‌دهد».

او در پاسخ به منتقدان سیاست کشورش نسبت به مسأله اوکراین، تأکید کرد:«دولت آلمان با تغییر اساسی در سیاست خود و همچنین ارسال سلاح‌های سنگین به کییف، به تهاجم روسیه علیه اوکراین پاسخ می‌دهد».

در همین راستا آلمان در روزهای گذشته بودجه‌ای به ارزش بیش از 100 میلیارد یورو را برای توسعه توانمندی‌های نظامی و دفاعی خود اختصاص داد.

از سویی اظهارات صدراعظم آلمان در شرایطی بیان شده که نیروهای اوکراینی در حال نبرد شدید در منطقه صنعتی دونباس در شرق این کشور هستند.

نیروهای روسی پس ناکامی‌های فراوان در هفته‌های اول عملیات نظامی در سرزمین‌ همسایه غربی خود اکنون عملیات نظامی خود را بر مناطق دونباس متمرکز کرده و قصد دارند بخش‌هایی از این منطقه را تصرف کنند.

پیشروی نیروهای روسیه در مناطق شرق اوکراین باعث شد که ایالات متحده با هدف جلوگیری از پیشروی روس‌ها سیستم‌های موشکی پیشرفته و دقیق به نیروهای اوکراین ارسال کند.

این اقدام ایالات متحده باعث خشم و انتقاد شدید مسکو از کاخ سفید شد.

در ادامه این انتقادات چهارشنبه سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سفر به سعودی طی یک کنفرانس خبری گفت احتمال دارد یک کشور ثالثی به‌خاطر ارسال تسلیحات به کییف در جنگ اوکراین درگیر شود.

روسیه گفته است که این اقدام آمریکا ممکن است احتمال رویارویی مستقیم مسکو با واشینگتن را افزایش دهد.

گفتنی است که تاخیر آلمان در تهیه سلاح مورد نیاز اوکراین با انتقادات داخلی و خارجی علیه دولت این کشور مواجه شده است.

دولت آلمان اما همواره با رد این نوع اتهامات، بر نیت خود برای ارسال تانک و موشک به نیروهای اوکراین تاکید کرده است.