صدراعظم آلمان به همراه سران فرانسه و ایتالیا وارد کی‌یف شد | DW | 16.06.2022

26/03/1401 11:50 ق.ظ

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان به همراه امانوئل مکرون و ماریو دراگی راهی کی‌یف شده است. آنان در جریان سفر خود به اوکراین با ولودیمیر زلسنکی، رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

مکرون، شولتس و دراگی (از راست)، سران فرانسه، آلمان و ایتالیا

این سه سیاستمدار در جریان سفر خود با ولودیمیر زلسنکی، رئیس جمهوری اوکراین دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد. او تصریح کرد: «این مهم است که سران سه کشور بزرگ اروپا که از بنیانگذاران اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند، به کی‌یف سفر می‌کنند و در این در این موقعیت حساس جنگی حمایت خود از اوکراین و شهروندان این کشور نشان می‌دهند.»

شولتس بار دیگر تأکید کرد، این کمک‌ها تا زمانی که"مبارزه استقلال‌‌خواهانه اوکراین" به آن‌ها نیاز داشته باشد، ادامه می‌یابند.امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز در هنگام ورود به ایستگاه راه‌آهن کی‌یف تأکید کرد آلمان، فرانسه و ایتالیا از طریق این دیدار می‌خواهند پیام همبستگی اروپا را به مردم اوکراین ابراز کنند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

لینک فیلم استقبالشون رو هم بذارید

رهبران آلمان، فرانسه و ایتالیا برای نمایش همبستگی با اوکراین به کی‌یف می‌روندرهبران آلمان، فرانسه و ایتالیا، بزرگ‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا، روز پنج‌شنبه به منظور نشان دادن حمایت خود از اوکراین در برابر تهاجم نظامی روسیه از کی‌یف بازدید خواهند کرد.

ورود سران آلمان، فرانسه و ایتالیا به کی‌یفامانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان و ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا، پنجشنبه 26 خرداد به منظور نشان دادن حمایت خود از اوکراین در روز مهمیست.

پاسخ زلنسکی به انتقاد بایدن از عدم توجه به هشدارهای آمریکارئیس‌جمهور اوکراین درباره اظهارات جو بایدن مبنی بر اینکه نخواسته است هشدارها درباره تدارک روسیه برای جنگ را بشنود، گفت مطالبات کی‌یف برآورده نشد. - خبرگزاری آناتولی

هشدار اسرائیل به شهروندانش درباره سفر به ترکیه؛ رسانه‌های ترکیه چه می‌گویند؟رسانه‌های ترکیه درباره هشدار اسرائیل به شهروندانش برای سفر به ترکیه چه نوشته‌اند؟ جزییات را در گزارش «ابراهیم رمضانی» بخوانید👇 اطلاع_رسانی

نویسندۀ «چگونه شوهرتان را بکشید» به جرم قتل شوهرش به حبس ابد محکوم شدیک نویسنده داستان‌های عاشقانه در آمریکا که یکی از مقالاتش با عنوان «چگونه شوهرتان را بکشید» را به‌صورت آنلاین منتشر کرده بود، روز ۲۳ خرداد به جرم قتل شوهرش به حبس ابد محکوم شد.

یک ایرانی آمریکایی در کالیفرنیا به اتهام تیراندازی به پلیس بزرگراه بازداشت شدیک ایرانی آمریکایی در ایالت کالیفرنیا صبح سه‌شنبه، ۲۴ خردادماه، به اتهام تیراندازی به یک پلیس بزرگراه بازداشت شد.

مکرون، شولتس و دراگی (از راست)، سران فرانسه، آلمان و ایتالیا

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان پس از تعلل و بحث‌های فراوان سرانجام راهی اوکراین شده است. او امروز پنجشنبه ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) به همراه امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و ماریو دراگی، نخست‌وزیر ایتالیا وارد کی‌یف شد.

این سه سیاستمدار در جریان سفر خود با ولودیمیر زلسنکی، رئیس جمهوری اوکراین دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

شولتس که به همراه سران فرانسه و ایتالیا با قطار راهی اوکراین شده، در حین سفر خود به این کشور بار دیگر بر پشتیبانی کامل خود از کی‌یف تأکید ورزید.

او تصریح کرد: «این مهم است که سران سه کشور بزرگ اروپا که از بنیانگذاران اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند، به کی‌یف سفر می‌کنند و در این در این موقعیت حساس جنگی حمایت خود از اوکراین و شهروندان این کشور نشان می‌دهند.»

صدراعظم آلمان افزود،"هدف دیدار این است که به اوکراین اطمینان بخشیده شود، کمک‌های مالی و بشردوستانه و همچنین تسلیحاتی ادامه خواهند یافت".

شولتس بار دیگر تأکید کرد، این کمک‌ها تا زمانی که"مبارزه استقلال‌‌خواهانه اوکراین" به آن‌ها نیاز داشته باشد، ادامه می‌یابند.امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز در هنگام ورود به ایستگاه راه‌آهن کی‌یف تأکید کرد آلمان، فرانسه و ایتالیا از طریق این دیدار می‌خواهند پیام همبستگی اروپا را به مردم اوکراین ابراز کنند.

برنامه‌های سفر سران سه کشور در اوایل هفته جاری خبرساز شده، اما به طور رسمی تأیید نشده بود. گفته می‌شود که این سه سیاستمدار پیشتر رایزنی‌های طولانی در باره انجام چنین دیداری داشته‌اند.

ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف امروز پنجشنبه ۱۶ ژوئن از دیدار صدراعظم آلمان ابراز خرسندی و افتخار کرد.

او به نشریه آلمانی بیلد گفت: «این نشانه بزرگ پشتیبانی در زمانی است که دیدار از کی‌یف خطرناک است و هر لحظه ممکن است موشک در این شهر فرود آید.»

به گفته کلیچکو اروپا تنها زمانی به ثبات دست خواهد یافت که"پوتین به این جنگ بی‌رحمانه علیه اوکراین پایان دهد".صدراعظم آلمان برخلاف بسیاری دیگر از سیاستمداران ارشد اروپایی، از زمان آغاز جنگ از سفر به کی‌یف به دلیل عدم دعوت از فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهور آلمان توسط دولت اوکراین امتناع کرده بود. تعلل شولتس انتقادهای بین‌المللی فراوانی را برانگیخته بود.

شولتس در آن‌زمان در بیانی انتقاد‌آمیز، رفتار و تصمیم اوکراین در مخالفت با سفر اشتاین مایر را مانعی برای سفر خود توصیف کرده و گفته بود،"با توجه به این وضعیت دلیلی نمی‌بیند که راهی اوکراین شود".اشتاین مایر قرار بود نیمه ماه آوریل به همراه روسای جمهوری لهستان، لتونی، استونی و لیتوانی به کی‌یف سفر کند. این سفر اما کوتاه‌ زمانی پیش از انجام از سوی کی‌یف لغو شد.

مقامات اوکراین دلیل این اقدام خود را سیاست اشتاین مایر در"مماشات با روسیه در زمانی که او وزیر امور خارجه آلمان بود عنوان کردند".

اوکراین امیدوار است که اتحادیه اروپا در اجلاس دو روزه سران این اتحادیه در ۲۳ و ۲۴ ژوئن سال جاری این کشور را به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا اعلام کند. قرار است این اجلاس پیش از نشست سران کشورهای گروه هفت در ۲۶ و ۲۷ ژوئن برگزار شود.