صدراعظم آلمان: بزرگ‌ترین تحول قرن را پیش رو داریم | DW | 15.12.2021

24/09/1400 05:17:00 ب.ظ

اولاف شولتس در نخستین بیانیه دولت جدید آلمان وعده داد از همه اهرم‌های لازم برای چیرگی بر پاندمی کرونا استفاده شود. او اطمینان داد با برنامه‌های دولت بزرگ‌ترین تحول یک قرن اخیر پیش روی صنعت و اقتصاد آلمان خواهد بود.

اولاف شولتس در نخستین بیانیه دولت جدید آلمان وعده داد از همه اهرم‌های لازم برای چیرگی بر پاندمی کرونا استفاده شود. او اطمینان داد با برنامه‌های دولت بزرگ‌ترین تحول یک قرن اخیر پیش روی صنعت و اقتصاد آلمان خواهد بود. دولت ائتلافی به رهبری شولتس متشکل از حزب‌های سوسیال دموکرات، سبزها و دموکرات‌های آزاد است که به...

دولت ائتلافی به رهبری شولتس متشکل از حزب‌های سوسیال دموکرات، سبزها و دموکرات‌های آزاد است که به خاطر رنگ‌های نماد این تشکل‌ها"ائتلاف آمپل" (چراغ راهنمایی) نام گرفته است. به گزارش منابع خبری آلمان، شولتس تاکید کرد دولت برای مهار پاندمی هر اقدام لازم را انجام می‌دهد و برای این کار خط قرمزی نمی‌شناسد. او افزود دولت ائتلافی از همه اهرم‌های ممکن استفاده خواهد کرد تا"همه به زندگی گذشته و تمام آزادی‌های خود بازگردند".

اشاره به خط قرمز نداشتن برای تدبیرهای ضدکرونایی ظاهرا به تصمیم‌های مورد مناقشه‌ای نظیر اجباری کردن واکسیناسیون مربوط می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کرونا در آلمان؛ شمار مبتلایان سیر نزولی دارد | DW | 13.12.2021بر اساس آمار انستیتوی روبرت کوخ شاخص ابتلا به بیماری کرونا طی چند روز گذشته سیر نزولی طی می‌کند. در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱هزار و ۷۴۳ مورد مبتلای جدید و ۱۱۶ نفر فوتی به ثبت رسیده‌اند.

واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۲ ساله آلمان آغاز شد | DW | 13.12.2021واکسن ویژه برای کودکان ۵ تا ۱۲ ساله آلمان به مراکز واکسیناسیون ارسال شده است. این واکسن شرکت بیون‌تک ویژه کودکان تولید شده است. در مناطق مختلف مراکز دریافت واکسن برقرار شده و از طریق شهرداری‌ها می‌توان از آن مطلع شد. واقعا لازمه بچه ها هم واکسینه بشن!

ستاره فوتبال آلمان پس از ابتلا به کرونا: واکسن می‌زنم | DW | 13.12.2021یوزوآ کیمیش، ملی‌پوش فوتبال آلمان و بازیکن بایرن‌مونیخ پس از ابراز تردید در مورد واکسیناسیون کرونا و نیز ابتلا به بیماری کووید-۱۹، تصمیم گرفته است که واکسن بزند. خبر مهمیه؟

پیام امیر عبداللهیان به وزیر امور خارجه جدید آلمانحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی به خانم «آنالنا بربوکـ»، انتصاب وی به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری فدرال آلمان را تبریک گفت. لازم به یاداوریه در زمان شاه خائن عوارض_خروج_از_کشور وجود نداشته و مردم بدون پرداخت وجهی مسافرت میکردند تا اینکه اسلام اومد .... تخم سگ اصلا گوش نمیده و سرهم درنمیاره فقط منبری حرف میزنه دیوث گوش کن ببین چی میگه بیسواد 👇

دیپلمات‌های آلمان، بریتانیا و فرانسه: مواضع ایران مغایر با توافق برجام است | DW | 14.12.2021دیپلمات‌های اروپایی مذاکره‌کننده در برجام گفتند به مذاکرات واقعی با ایران دست نیافتند و مواضع ایران را مغایر با برجام دانستند. ایران اعلام کرد بعضی بازیگران به جای دیپلماسی واقعی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می‌کنند. دویچه وله شدی شبیه کسایی که نشادور کردن اونجاشون😂😂😂 ملاها گفتگو بلد نیستند، یک عمر یکطرفه از بالای منبر گفتند بدون اینکه صدای مردم را بشنوند. مگر در جمهوری اسلامی دیپلمات هم هست؟ یک مشت دزد و تروریست به سر کردگی یک دیوانه به اسم علی خامنه ای.

دستگیری یازده نفر در ارتباط با حمله به مسجدی در آلماننیروهای امنیتی آلمان یازده نفر را در ارتباط با حمله به مسجد «ایوب سلطان» در شهر لایپزیگ دستگیر کردند. - خبرگزاری آناتولی