صحبت از قطع عضو و مرگ کارگران است/ وزارتخانه‌های کار و بهداشت متوجه مسئولیت‌های خود باشند

21/08/1399 02:07:00 ب.ظ

محجوب: صحبت از قطع عضو و مرگ کارگران است/ وزارتخانه‌های کار و بهداشت متوجه مسئولیت‌های خود باشند

دبیرکل خانه کارگر، در برنامه تلویزیونی به وقت ایران، بر لزوم ارائه آموزش‌های ایمنی و حفاظت فنی به کارگران تاکید کرد و خواستار توجه وزارتخانه‌های کار و بهداشت به مسئولیت‌های قانونی‌شان در این حوزه شد. دبیرکل خانه کارگر افزود: «این مسئولیت‌ها شامل بازرسی، نظارت و آموزش به کارگران می‌شود. در تبصره ۱ این ماده هم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مسئول برنامه‌ریزی، کنترل، ارزشیابی و بازرسی در زمینه بهداشت کار و درمان کارگری معرفی شده است.

»

وی افزود: «متاسفانه در این زمینه اقدامات حمایتی و آموزشی به درستی انجام نشده‌اند و کارفرمایان هم در آموزش کارگران کوتاهی می‌کنند. برای نمونه کارگران ساختمانی از آموزش‌های ایمنی بی‌بهره هستند.» محجوب با تاکید بر لزوم استفاده از پژوهش‌های روز در حوزه حفاظت فنی، گفت: «انتظار داریم که بررسی و تحقیق همه‌جانبه‌ای صورت گیرد و پژوهش‌های جدید با استانداردهای حفاظت فنی منطبق شوند.»

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه در موضوع ایمنی تنها جان کارگران مطرح نیست، گفت: «بسیاری از آنها انگشت‌ها و قسمت‌های دیگر بدنشان را از دست داده‌اند. مسئولیت‌های ترسیم شده برای دستگاه‌های نامبرده، از این جهت اهمیت دارد که صحبت از مرگ، قتل و قطع عضو کارگر است.» headtopics.com

وی افزود: «ممکن است که با قطع انگشت یک نفر؛ بدن او بی‌نقص به نظر رسد؛ اما نداشتن انگشت به راحتی انسان را از حیز انتفاع ساقط می‌کند. حال نمی‌توان گفت که چون وزارت کار به تعداد کافی بازرس ندارد، پس این حوادث اتفاق می‌افتد. در جایی که صحبت از مخاطرات جانی مطرح است و با مرگ انسان سر و کار دارد، این صحبت‌ها قابل درک نیست.»

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>