صبح روز بعد از مشاجره بولتون و ترامپ بر سر ایران، وی از کاخ سفید اخراج شد

24/06/1398 10:19 ق.ظ

رویترز: صبح روز بعد از مشاجره بولتون و ترامپ بر سر ایران، وی از کاخ سفید اخراج شد

رویترز در گزارشی به علت اخراج جان بولتون پرداخت و نوشت: صبح روز بعد از مشاجره بولتون و ترامپ بر سر ایران، بولتون از کاخ سفید اخراج شد، اگرچه او و ترامپ درباره اینکه چه کسی این تصمیم را گرفته است اختلاف نظر دارند. رئیس‌جمهور گفته که وی را اخراج کرده است، درحالیکه بولتون گفته استعفا داده است. صبح روز بعد از این مشاجره بولتون از کاخ سفید اخراج شد، اگرچه او و ترامپ درباره اینکه چه کسی این تصمیم را گرفته است اختلاف نظر دارند. رئیس‌جمهور گفته که وی را اخراج کرده است، درحالیکه بولتون گفته استعفا داده است.

بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی، حامی برجسته کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ بود که برای تحت فشار قرار دادن اقتصاد ایران طراحی شده بود تا از این طریق ایران مجبور به انجام خواسته‌های دولت آمریکا شود. این منبع آگاه در پایان بار دیگر تاکید کرد که تمایل کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران از سوی ترامپ عامل اصلی برکناری بولتون بوده است. ترامپ در مورد کاهش تحریم‌ها بعد از خروج بولتون از کاخ سفید نیز گفت: باید ببینیم چه می‌شود.

ادامه مطلب:
ilnanews »

پرزیدنت ترامپ: رویکرد من در برابر ونزوئلا و کوبا قاطعانه‌تر از رویکرد بولتون بوده استدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه ۲۱ شهریور گفت رویکرد او در برابر ونزوئلا، و به ویژه در برابر کوبا، از مواضع جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید قاطعانه‌تر بوده است.\r\n پرزیدنت ترامپ

بحث بولتون و ترامپ بر سر برداشتن شماری از تحریم‌ها علیه ایرانمشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در حالی از کاخ سفید کنار گذاشته شد که رئیس‌جمهوری این کشور، پیشنهاد کرده بود که ممکن است برخی تحریم‌ها علیه ایران را بردارد

ترامپ: پومپئو جانشین بولتون نمی‌شوددونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت مایک پومپئو، وزیر خارجه، جانشین جان بولتون نمی‌شود. جان بولتون سه روز پیش از تیم مشاوران امنیت ملی آقای ترامپ جدا شد. آقای ترامپ گفت پانزده نفر را برای جایگزینی او در نظر دارد.

علم‌الهدی: بولتون را مثل سگ از کاخ سفید بیرون انداختندهر هفته کلی از اراجیفش میخندیم مردک الدنگ

با اخراج جان بولتون احتمال جنگ کم شده است/ دوران نتانیاهو و ترامپ رو به پایان است/ بعد از انتخابات آمریکا تحولات زیادی رخ خواهد داداستاد روابط بین الملل دانشگاه ام سی مستر اخراج جان بولتون را عامل کاهش احتمال جنگ دانست و گفت:‌ روابط در آینده بهبود می‌یابد امکان مذاکره بیشتر می‌شود. ترامپ شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد. دوران نتانیاهو هم رو به پایان است. بنابراین بعد از انتخابات آمریکا تحولات زیادی رخ خواهد داد.

بعد از خرید تسلیحاتی آنکارا از مسکو، آمریکا کماکان تحریم ترکیه را بررسی می‌کندبعد از خرید تسلیحاتی آنکارا از مسکو، آمریکا کماکان تحریم ترکیه را بررسی می‌کند کلارک کوپر، مدیرکل امور سیاسی و نظامی وزارت خارجه آمریکا پنج شنبه به خبرنگاران در واشنگتن گفت: آنها هنوز ممکن است هدف تحریم قرار بگیرند. تمام گزینه ها هم چنان بر روی میز است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، به گفته شخصی نزدیک به بولتون، اخراج ناگهانی مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا، پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ پیشنهاد کرد که برخی از تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران را به عنوان انگیزه‌ای برای ورود تهران به میز مذاکره لغو کند. اما بولتون برای رئیس‌جمهور روشن کرد که به شدت با این ایده مخالف است. حتی این مخالفت به مشاجره میان ترامپ و بولتون منجر شد.

صبح روز بعد از این مشاجره بولتون از کاخ سفید اخراج شد، اگرچه او و ترامپ درباره اینکه چه کسی این تصمیم را گرفته است اختلاف نظر دارند. رئیس‌جمهور گفته که وی را اخراج کرده است، درحالیکه بولتون گفته استعفا داده است.

بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی، حامی برجسته کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ بود که برای تحت فشار قرار دادن اقتصاد ایران طراحی شده بود تا از این طریق ایران مجبور به انجام خواسته‌های دولت آمریکا شود.

این منبع آگاه در پایان بار دیگر تاکید کرد که تمایل کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران از سوی ترامپ عامل اصلی برکناری بولتون بوده است. ترامپ در مورد کاهش تحریم‌ها بعد از خروج بولتون از کاخ سفید نیز گفت: باید ببینیم چه می‌شود.

پیش از این هم رسانه‌ها از احتمال کاهش تحریم‌ها از سوی ترامپ برای فراهم کردن مقدمات دیدار میان ترامپ و روحانی صحبت کرده بودند.