صالحی: آژانس اتمی باید تاسیسات کلیدی ایران را پنهان نگاه دارد | DW | 28.02.2021

10/12/1399 08:16 ب.ظ

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تأکید کرد پیوست بیانیه توافق این سازمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 'محرمانه' است. او می‌گوید چنانچه شورای حکام آژانس قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند، 'واکنشی مناسب' دریافت خواهد کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تأکید کرد پیوست بیانیه توافق این سازمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 'محرمانه' است. او می‌گوید چنانچه شورای حکام آژانس قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند، 'واکنشی مناسب' دریافت خواهد کرد. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تأکید کرد پیوست بیانیه توافق این سازمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی"محرمانه" است. او می‌گوید چنانچه شورای حکام آژانس قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند،"واکنشی مناسب" دریافت خواهد کرد.

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تهدید کرد چنانچه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به توقف اجرای پروتکل الحاقی علیه ایران قطعنامه صادر کند، جمهوری اسلامی به آن"واکنشی مناسب" نشان خواهد داد.

به گزارش تارنمای"انتخاب"، صالحی در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: «در صورتی که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به اقدام ایران مبنی بر توقف پروتکل الحاقی، قطعنامه‌ای را علیه کشورمان صادر کنند، ایران واکنش مناسبی را خواهد داشت و در این راستا نامه‌ای هم ارسال شده است».صالحی همچنین تأکید کرد که مفاد"پیوست بیانیه توافق" سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید پنهان بماند. headtopics.com

محرمانه است یعنی برای چه کسانی؟ چه غلط زیادی کردید دیگر چی باج دادید ؟ امروز مجلس هم نامحرم شده خدا این دولت را بدرک واصل کند .

در کشوری که بخشی از مردم آب آشامیدنی و شناسنامه ندارن حرف زدن از انرژی هسته ای احمقانه ست

ادامه مطلب:
dw_persian »

نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با محوریت پرونده اتمی ایران برگزار می‌شودنشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه 1مارس آغاز می‌شود. به نظر می‌رسد موضوع اصلی به جهنم

وال‌استریت ژورنال: هیاتی از آژانس اتمی طی روزهای آتی عازم ایران می‌شودخبرنگار وال استریت ژورنال اعلام کرد که در طی روزهای آتی تیم ارشدی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عازم تهران خواهد شد.

نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد🔺نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی دیدار کرد مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در وین انجام شد. این گفت‌وگوها قرار است روز جمعه این هفته ادامه پیدا کند دموکرات ها حامیان ج ا. مدافع آدمکشان این مذاکرات بپایان نخواهد رسید این رابرت مالی همه جوره واسه جمهوری اسلامی دم تکون میده. حیف که به بمب های هسته ای آمریکا دسترسی نداره وگرنه چند تاشو کادو میکرد، واسه خودشیرینی تحویل نمایندگان خامنه‌ای می‌داد.

آژانس اتمی: ایران غنی‌سازی با سانتریفیوژهای IR-2M را آغاز کرد | DW | 08.03.2021آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی از غنی‌سازی با سومین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M در نطنز گزارش داده است. این اقدام ایران نقض توافقنامه هسته‌ای برجام تلقی می‌شود که ایران در سال ۲۰۱۵ با پنج قدرت جهانی منعقد کرده است. بابا دیگه خفه شید ..مگر اروپا به کدام تعهد از توافق نامه عمل کرده که ایران و متحم به نقض برجام کردن ...چشم در برابر چشم ..دست در برابر دست Woooow هوش ايراني وتعصب شيعه گري ! خامنه اي يك لات است ومي خواهد انتقام هزاران سال حكومت اهل تسنن را بگيرد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: آینده توافق هسته‌ای ایران در معرض خطر استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز چهارشنبه 24 مارس2021، به ایران هشدار داد که آینده توافق هسته‌ای این بر اثر حماقت ترامپ توافق هسته ای مرد و ایران در راهی قدم گذاشت که با قاقالیلی از راه خورد بر نمی گردد و امتیاز درست و حسابی میخواهد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: در ارتباط با سانحه نطنز، با مقامات ایران در تماسیمسخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی در گفت‌وگویی به سانحه رخ داده در تاسیسات غنی سازی نطنز اشاره کرده و گفت که آژانس از آن مطلع است. ۴۴ دقیقه حتی یک لایک خون جوانان وطن میچکد از چنگ تو..... . .. ... .... نه_به_جمهوري_اسلامي نه_به_قرارداد_۲۵_ساله ولو_بلغ_ما_بلغ خطاب به عرازشه احمق قضیه نطنز دیگه مرغ و روغن و گرونی نیستا بذارید پای روحانی و بگین انتخاب غلط مردم باعثه!!! دیگه این قضیه مستقیم به خامنه ای مربوطه و منتظریم جرعات اقتدار شجاعتشو ببینیم و ببینیم چقدر میتونه از سرمایه مملکت حراست کنه!!! یا مثل موش تو سوراخی خواهد خزید؟

صالحی: آژانس اتمی باید تاسیسات کلیدی ایران را پنهان نگاه دارد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تأکید کرد پیوست بیانیه توافق این سازمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی"محرمانه" است. او می‌گوید چنانچه شورای حکام آژانس قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند،"واکنشی مناسب" دریافت خواهد کرد.

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تهدید کرد چنانچه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به توقف اجرای پروتکل الحاقی علیه ایران قطعنامه صادر کند، جمهوری اسلامی به آن"واکنشی مناسب" نشان خواهد داد.

به گزارش تارنمای"انتخاب"، صالحی در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: «در صورتی که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به اقدام ایران مبنی بر توقف پروتکل الحاقی، قطعنامه‌ای را علیه کشورمان صادر کنند، ایران واکنش مناسبی را خواهد داشت و در این راستا نامه‌ای هم ارسال شده است».صالحی همچنین تأکید کرد که مفاد"پیوست بیانیه توافق" سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید پنهان بماند.

به گفته صالحی، در بیانیه توافق به خاطر"اطلاعات دقیقی که درباره فهرست تاسیسات و دوربین‌های نظارتی در این پیوست ذکر شده و به دلیل ملاحظات حفاظتی و ضرورت پنهان ماندن مکان تاسیسات کلیدی ایران، این پیوست محرمانه خواهد ماند".

آژانس و ایران به توافق سه ماهه برای بازرسی‌های ضرور دست یافتند

جمهوری اسلامی ایران از ۵ اسفندماه (۲۳ فوریه) خود را از تعهد به الزامات پروتکل الحاقی توافق هسته‌ای (برجام) آزاد دانست.

به دنبال آن کشورهای مخالف برجام، مانند اسرائیل، از شورای حکام آژانس خواستند قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند.در پی سفر رافائل گروسی به تهران، سازمان انرژی اتمی ایران در روز یکشنبه ۲۱ فوریه بیانیه‌ای انتشار داد و اعلام کرد: «ایران و آژانس تفاهم کردند اجرای پروتکل الحاقی و دسترسی‌های برجامی به طور کامل متوقف شود و صرفا تعهدات پادمانی ایران اجرا می‌شود. بر این اساس، طبق قانون مجلس هیچ دسترسی فراپادمانی به آژانس اعطا نخواهد شد و هیچ‌گونه بازرسی فراپادمانی نیز انجام نمی‌گردد.»

این بیانیه می‌افزاید: «مقصود از تداوم راستی‌آزمایی و نظارت ضروری که در بند ۲ بیانیه آمده، همانطور که در پیوست توافق شرح داده شده، این است که ایران به مدت ۳ ماه اطلاعات برخی فعالیت‌ها و تجهیزات نظارتی را که در پیوست مشخص شده ضبط کرده و نزد خود نگه خواهد داشت. در این مدت، آژانس به این اطلاعات هیچ دسترسی نخواهد داشت و اطلاعات منحصرا نزد ایران باقی می‌ماند. چنانچه ظرف ۳ ماه تحریم‌ها به طور کامل لغو شد، ایران این اطلاعات را در اختیار آژانس می‌گذارد، در غیر این صورت اطلاعات برای همیشه پاک خواهد شد.»

این توافق شامل پیوستی است که محرمانه اعلام شده و دو طرف را ملزم می‌کند مفاد آن را پنهان نگاه دارند.