صالح: شبه‌نظامیان نیابتی در افغانستان می‌جنگند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون رئيس‌جمهور افغانستان اظهار داشت شبه‌نظامیان طالبان از طریق معاملات و تفاهمات درون‌‌گروهی، بر سرنوشت مردم این کشور تسلط یافته‌اند.

امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهور افغانستان صبح امروز پنجشنبه طی سخنانی در مراسم تشییع جنازه اعضای نیروهای مسلح افغانستان که اخیرا در ولایت هلمند کشته شده‌اند، اظهارداشت:"در‌ دوره بسیار بدی قرار داریم، اما این دوره آینده و سرنوشت ما را به عنوان یک ملت، سرزمین و دولت تعیین می‌کند. شبه‌نظامیان نیابتی در کشور ما می‌جنگند".

صالح تاکید کرد:"ما با موفقیت از این وضعیت عبور کردیم و امروز مردم در مناطق مختلف کشور با تمام توان در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی ما ایستاده‌اند". وی در ادامه ا ضافه کرد:"برای هموطنان مظلوم ما که بر اثر خشونت، ظلم و وحشت طالبان خانه‌های خود را ترک کرده و به لشکرگاه پناه آورده‌اند کمک خواهد شد. مقدمات و آمادگی کمک‌رسانی از همان لحظات اول آغاز شده است".

در همین حال دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان «یوناما» اعلام کرد که"حدود 35 هزار نفر طی سه روز جنگ در هلمند، از مناطق درگیری آواره و به شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند پناه آورده‌اند".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بن‌بست در مذاکرات هیئت‌های دولت افغانستان و طالبان در قطر
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئيس جمهور افغانستان: هزاران نفر بر اثر تداوم نبرد با طالبان در هلمند آواره شده‌اندرئيس جمهور افغانستان با اشاره به درگیری‌های اخیر نیروهای امنیتی این کشور با شبه‌نظامیان طالبان در ولایت هلمند گفت که هزاران نفر به شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت پناه آورده‌اند. - خبرگزاری آناتولی جمهوريت اسلامی افغانستان ببخشید شما بازی را رسمی و جهانی باختن در خاطر که قانون اسلام تان همه اش دروغ است. جمع کو دیگه خليفه جان وقت تان خلاص شد من خدا استم در جهان آزادی میخواهم برای زن و مرد در افغانستان و در جهان ببخشید ما راست کار های بریده شودیم در جهان.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمال مبتلایان به کرونا در افغانستان از 40 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گرامی‌داشت یاد محمدرضا شجریان در افغانستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سقوط هلی‌کوپترهای نظامی در هلمند، دست‌کم ۹ نفر کشته شدند - BBC News فارسیوزارت دفاع افغانستان می‌گوید شب گذشته دو هلی‌کوپتر نیروهای هوایی در ولسوالی ناوه به دلیل مشکل تکنیکی سقوط کردند که در نتیجه ۹ نفر کشته شدند. سخنگوی والی هلمند این رویداد را تایید کرده و می‌گوید در این رویداد سه هلی‌کوپتر با هم تصادف کردند. این رویداد در حالی رخ داده که در چهار روز گذشته جنگ شدیدی در هلمند جریان دارد. طالبان با موشک دوش پرتاب استینگر این دو هلیکوپتر را هدف قراردادند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

چرا بلیت هواپیما گران شد؟ویروس کرونا، صنعت حمل‌ونقل هوایی را در تمام جهان در هم کوبید | زیر و بم ماجرا را که مهدی نوروز درباره غائله بلیت_هواپیما تهیه کرده، ببینید.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »