صالحی: برای افزایش غنی‌سازی آماده‌ایم و فقط فرمانده باید دستور بدهد | DW | 02.01.2021

13/10/1399 04:02 ب.ظ

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که ایران برای غنی‌سازی ۲۰درصدی اورانیوم آماده است و تنها منتظر 'دستور فرمانده' است تا 'ماشه' را بکشد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهان بازگشت ایران به تعهداتش در چارچوب برجام است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که ایران برای غنی‌سازی ۲۰درصدی اورانیوم آماده است و تنها منتظر 'دستور فرمانده' است تا 'ماشه' را بکشد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهان بازگشت ایران به تعهداتش در چارچوب برجام است. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که ایران برای غنی‌سازی ۲۰درصدی اورانیوم آماده است و تنها منتظر"دستور فرمانده" است تا"ماشه" را بکشد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهان بازگشت ایران به تعهداتش در چارچوب برجام است.

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در یک برنامه تلویزیونی از آمادگی برای شروع غنی‌سازی اورانیوم تا سطح ۲۰ درصد سخن گفت.

صالحی با حضور در برنامه"قرار قاسم" در شبکه ۵ سیما، تصریح کرد: «ما سرباز نظام هستیم و دستمان روی ماشه است؛ فرمانده باید دستور بدهد. ما خیلی سریع می توانیم کار را شروع کنیم». صالحی درباره شروع تولید اورانیوم با غلظت ۲۰درصدی توضیح داد: «نامه‌ای به نماینده جمهوری اسلامی در وین داده‌ایم که تسلیم آژانس بشود. بازرسان بیایند فک پلمپ کنند. تحت نظارت آژانس در آینده نزدیک باید کپسول گاز اورانیوم را تعویض کنیم».این در شرایطی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران خواسته است که از برنامه خود برای"غنی‌سازی اورانیوم با خلوص ۲۰ درصد" دست بردارد و به تعهدات خود در چارچوب اجرای برجام برگردد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اینورایناتهدیدمیکنن غنی سازی بالامیره اونورنتانیاهوبدوبدومیره آمریکاناله میکنه که ایران میخوادغنی سازیشوزیادکنه.توآمریکاهم مقامات میمونن باجنگ یامذاکره جواب بدن که منطقشون میگه مذاکره کنیم چون هزینش کمتره.بعدشم پولامیرسه وترقه بازی شروع میشه.البته ترامپ معمولامتفاوت تصمیم میگیره. فرمانده پشماش ریخته فرمانده بیکار نیست،دنبال کبریت برای اتش زدن برجام میگرده؟

باید زودتر از این اقدام میکردن....

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: عزم ایران برای شروع غنی‌سازی 20 درصد«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش در پیامی در توییتر خبر داد که دیگر وقت خوشی شما مزدورهای حاین به سر آمده و انقلاب_اسلامی با خون امثال سردار_سلیمانی جان تازه ای به خود گرفته است برای_سرباز HERO

صالحی: به آژانس نامه زدیم که کارشناسانش را برای فک پلمپ به ایران بفرستندرئيس سازمان انرژی اتمی ایران تایید کرد که در نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم ایران در خصوص افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم را به اطلاع آنها رسانده است. این یعنی زدن میخ های آخر بر تابوت بی جان برجام. امیدی به گشایش و برداشتن تحریم ها نیست!

منع غنی‌سازی ایران و خروج از سوریه پیش‌شرط‌ اسرائیل برای توافق واشنگتن با تهرانرسانه‌های اسرائیلی روز یکشنبه 31 ژانویه از آمادگی تل‌آویو برای محاصره کامل ایران و منع تهران از هر اسرائیل بیاد کیر منو بخوره خر کی باشه هر جفتشو رژیم حقیر انجام میده. در سوریه ضعیف شده و در حال فروپاشی. غنی سازی هم متوقف میکنه اما همه اینا گذرا هست و تنفس مصنوعی ب رژیم میده. منع همیشگی غنی سازی و جمع آوری موشک سازی و انحلاا حلال شیعی اگر انجام نشه بی فایده هست 🤚👎🇮🇷 عمرن اینا از سوریه بیان بیرون عمرن اینا غنی سازی رو کنار بزارن !!!

آغاز مقدمات اجرایی غنی‌سازی ۶۰ درصد از امشب/ اورانیوم‌های تولیدی برای ساخت رادیوداروها استفاده می‌شودسخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به نامه ایران به آژانس برای آغاز غنی سازی ۶۰ درصد، اعلام کرد که مقدمات اجرایی این کار امشب در مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن آغاز می‌شود.

سه کشور اروپایی امضاکننده برجام:‌ غنی‌سازی ۶۰ درصدی گامی برای ساخت سلاح هسته‌ای استآلمان، بریتانیا و فرانسه در بیانیه ای مشترک غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم از سوی ایران را خطرناک ارزیابی کرده و اعلام کردند با روح مذاکرات کمیسیون برجامی وین مغایرت دارد. Indeed غربیها هم فهمیدند شکر شیرین است. شما اروپایی ها در برداشتتان آزادید؛ ما هم در غنی‌سازی‌مان.

صالحی: برای افزایش غنی‌سازی آماده‌ایم و فقط فرمانده باید دستور بدهد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که ایران برای غنی‌سازی ۲۰درصدی اورانیوم آماده است و تنها منتظر"دستور فرمانده" است تا"ماشه" را بکشد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهان بازگشت ایران به تعهداتش در چارچوب برجام است.علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در یک برنامه تلویزیونی از آمادگی برای شروع غنی‌سازی اورانیوم تا سطح ۲۰ درصد سخن گفت.

صالحی با حضور در برنامه"قرار قاسم" در شبکه ۵ سیما، تصریح کرد: «ما سرباز نظام هستیم و دستمان روی ماشه است؛ فرمانده باید دستور بدهد. ما خیلی سریع می توانیم کار را شروع کنیم».

صالحی درباره شروع تولید اورانیوم با غلظت ۲۰درصدی توضیح داد: «نامه‌ای به نماینده جمهوری اسلامی در وین داده‌ایم که تسلیم آژانس بشود. بازرسان بیایند فک پلمپ کنند. تحت نظارت آژانس در آینده نزدیک باید کپسول گاز اورانیوم را تعویض کنیم».این در شرایطی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران خواسته است که از برنامه خود برای"غنی‌سازی اورانیوم با خلوص ۲۰ درصد" دست بردارد و به تعهدات خود در چارچوب اجرای برجام برگردد.

خبرگزاری رویترز روز جمعه اول ژانویه ۲۰۲۱ با استناد به متن اطلاعیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش داد: «ایران به آژانس اطلاع داده که بر اساس مصوبه قانونی اخیر مجلس کشور سازمان انرژی اتمی ایران قصد دارد در سایت غنی‌سازی فردو اورانیوم با خلوص ۲۰ درصد تولید کند».

مجلس شورای اسلامی یک ماه پیش و بعد از کشته‌شدن محسن فخری‌زاده،"دانشمند هسته‌ای"، کلیات طرح"اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران" را به تصویب رساند که بر اساس آن، برخی تعهدات هسته‌ای ایران کاهش و روند غنی‌سازی افزایش می‌یابد.

در این طرح از دولت حسن روحانی خواسته شده است که برنامه تولید اورانیوم غنی‌شده با خلوص ۲۰ درصد فعال شود.در برنامه تلویزیونی یادشده، که برای بزرگداشت قاسم سلیمانی برگزار شده بود، صالحی در ستایش از فعالیت‌های برون‌مرزی سلیمانی او را"اسوه مبارزه" خواند و از فعالیت‌های او"در کشورهای عربی از جمله مصر و لیبی و تونس و بویژه سوریه" ستایش کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در همین راستا تصریح کرد: «رهبر سوریه، بشار اسد هم رهبری مقاوم و معتقد بود، اما اگر کمک جمهوری اسلامی نبود، در شرایط سخت و دشواری قرار می گرفت».