صالح: شورای کویته طالبان چیزی به جز یک اسم برای تطبیق تصامیم اردوی پاکستان نیست

24/12/1399 12:16 ب.ظ

صالح: شورای کویته طالبان چیزی به جز یک اسم برای تطبیق تصامیم اردوی پاکستان نیست العربية

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری افغانستان یکشنبه 14 مارس در صفحه فیسبوکش نوشت که شورای کویته او گفته که تمامی دریافت‌های خود را بخاطر تقویت موقف مشروع و برحق افغانستان با نهادهای جهانی شریک کرده‌است.

قبل از این نیز امرالله صالح پاکستان را به حمایت از طالبان متهم کرده و گفته بود، بدون حمایت‌های پاکستان، گروه طالبان توان زنده بودن به عنوان جریان مسلح را برای شش ماه نخواهد داشت.

صالح در صفحۀ فیسبوکش نوشته بود: «مکالمه تیلفونی رییس جمهور افغانستان با رییس کل ناتو فرصت مهمی بود تا بتوانیم دیدگاه و نظریات خویش را شریک سازیم.» وی گفته: «پاکستان به عنوان مهم‌ترین حامی تسلیحاتی و استراتیژیک طالبان تلاش دارد دو کار را موازی انجام دهد. اول بخاطر تحریف اذهان سخن از صلح می‌گویند و روایت صلح را پر رنگ جلوه می‌دهند. اما در بعد دیگر هیچ قرینه‌ای از کم شدن حمایت تسلیحاتی - تدارکاتی - صحی - تعلیماتی و نظامی پاکستان از طالبان دیده نمی‌شود.»

وی تاکید کرد: «به تکرار باید گفت که بدون حمایت‌های پاکستان، طالب توان زنده بودن به عنوان جریان مسلح را برای شش ماه نخواهد داشت.»

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

🤣🤣تصامیم تصامیم چه کُسیه!!دهنت سرویس ریدم از خنده😂😂😂😂😂😂 تصامیم ؟!! شما برو فارسی یاد بگیر، سپس خبر بنویس

انتخاب فهرست شورای شهر تا خرداد زمان می‌برد/ لیست شورای ائتلاف را مردم انتخاب می‌کنندسخنگوی شورای ائتلاف در رابطه با روند انتخاب لیست این شورا در شهر تهران، گفت: ما اکنون در حال بررسی داوطلبان هستیم و در مرحله پایانی تعدادی از داوطلبان را که چند برابر ظرفیت فهرست خواهند بود را باید به مجمع تهران معرفی کنیم که یک جمع حدودا ۳۰-۴۰ هزار نفره است که باید رای بدهند و لیست را انتخاب کنند.

امرالله صالح: نباید زندانیان طالبان را پیش از موعد آزاد می‌کردیمامرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان گفت که «افغانستان «طالب شدنی نیست، اما طالب می‌تواند درآغوش این کشور بحیث یک جز زندگی صلح آمیز کند.» العربیه_فارسی پنځه کال درباندی حکومت کړي بیا رلتلونکی دی

ملاحظات حقوقی در باب شرایط اعلامی شورای نگهبان برای داوطلبان ریاست جمهوریebtekarm_ir هموطنان حال که رئیس جمهور هم اخطارقانونی داده ولی پاسخگویی وجودنداردپس از حق رای استصوابی ملی میزان رای ملت استفاده کنیم وبا رای حداکثری به اصلاحات معقول باب گفتمان بارهبری راگشوده و عملکردها را قانونمندکنیم تحریم ورای ندادن بدون برنامه وبی اثرو انفعالی را تبدیل به حضور کارا کنیم FNasim3 پیشنهاد می‌کنم : خانم جنیدی هم برای ریاست جمهوری ثبت نام کنند . فارغ از این‌که برخورد اقای جنتی و دوستان، چه باشد .

مصوبه شورای نگهبان طبق قانون است/۸ سال سابقه جایگاه سرلشکری دارمسعید محمد: *مصوبه شورای نگهبان طبق قانون است *۸ سال سابقه جایگاه سرلشکری دارم *حقوقم در کل ۱۲ میلیون تومان است *خودروسازی سخت‌تر از ساخت موشک و تاسیسات اتمی نیست *از راه‌اندازی جنبش زنان بی‌حجاب در حمایتم خیلی مطلع نیستم

آغاز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری ایران با اقدامات بی‌سابقه شورای نگهباننام‌نویسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران در حالی آغاز شد که در روزهای اخیر بحث‌های زیادی پیرامون اقدامات عجیب شورای نگهبان در خصوص ابلاغ مصوبه بدون تصویب مجلس به وزارت کشور و همچنین اظهارنظرهای اعضای این شورا در خصوص رد صلاحیت نامزدها حتی در زمان مناظره‌ها، شکل گرفته است.