صادق ملک شهمیرزادی درگذشت

21/07/1399 11:28 ق.ظ

صادق ملک شهمیرزادی (باستان‌شناس پیشکسوت) صبح امروز درگذشت.

صادق ملک شهمیرزادی (باستان‌شناس پیشکسوت) صبح امروز درگذشت. جبرئیل نوکنده (رئیس کل موزه ملی ایران) نیز با اعلام این خبر افزود: متاسفانه با خبر شدیم که ایشان امروز صبح دار فانی را وداع گفتند و جامعه باستان شناسی و دانشگاهی کشور بار دیگر عزا دار شد.

جبرئیل نوکنده (رئیس کل موزه ملی ایران) نیز با اعلام این خبر افزود: متاسفانه با خبر شدیم که ایشان امروز صبح دار فانی را وداع گفتند و جامعه باستان شناسی و دانشگاهی کشور بار دیگر عزا دار شد.

ادامه مطلب:
ilnanews »

غصه اینم بخوریم؟

معصومه مهرعلی از تأثیری می‌گوید که شجریان از قمر گرفت و اثری که بر آواز زنان گذاشت - BBC News فارسیدر‌گذشت محمدرضا شجریان: گفت‌و‌گو با معصومه مهر علی خواننده و از شاگردان محمدرضا شجریان Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

گفت‌و‌گو با علی جهاندار، از قدیمی‌ترین شاگردان محمد‌رضا شجریان - BBC News فارسیدر‌گذشت محمدرضا شجریان: گفت‌و‌گو با علی جهاندار از شاگردان قدیمی محمدرضا شجریان

اینفوگرافی| تلگرام مهم‌ترین منبع خبری مردم در زمان درگذشت استاد شجریاندر روزهای تعطیل آخر هفته خبر درگذشت محمدرضا شجریان اعلام شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد تلگرام، بیشترین کار رسانه‌ای و خبری را در مورد این خبر داشته است. اخبار روز ایران 👇👇

خامنه‌ای و پیام‌های تسلیت او؛ کینه‌توزی با مخالفان در حیات و مماتبه خامنه ای بگین خر خودتی

هنر و فرهنگ؛ هفته‌ای به نام او که در مهر آمد و در مهر رفت - BBC News فارسیپاییز با نام شجریان آغاز شد، که زادروش بود و مهرماه به نامش از نیمه گذشت، وقتی که رفت. چنین بود که وقتی هفته تمام شد، به جز کیهان که همیشه نغمه ناساز می‌زند، تمامی روزنامه‌های کشور با تصویر سلطان آواز ایران، از درگذشت او خبر دادند.

کرونا جان یک پزشک را در اهواز گرفتخدا رحمتش کنه

به گزارش خبرنگار ایلنا، فریدون بیگلری (باستان‌شناس و محقق ایرانی، یکی از بنیانگذاران بخش پارینه‌سنگی در موزهٔ ملی ایران) با تایید خبر درگذشت صادق ملک شهمیرزادی (باستان‌شناس پیشکسوت) گفت: این باستان‌شناس صبح امروز درگذشت.

جبرئیل نوکنده (رئیس کل موزه ملی ایران) نیز با اعلام این خبر افزود: متاسفانه با خبر شدیم که ایشان امروز صبح دار فانی را وداع گفتند و جامعه باستان شناسی و دانشگاهی کشور بار دیگر عزا دار شد.

جبرییل نوکنده ضمن تسلیت این ضایعه اسفناک به خانواده ایشان و جامعه باستان‌شناسی و دانشگاهی کشور، برای روح بلند ایشان از خداوند منان طلب آمرزش کردند. بی‌گمان میراث گران‌بهای ایشان در تربیت شاگردان و انتشار مطالب علمی تا همیشه یاد این استاد ارجمند را در حافظه ایران‌زمین جاودانه خواهد کرد.صادق ملک شهمیرزادی در سال ۱۳۲۲ شمسی در شهمیرزاد به دنیا آمد و یکی از باستان‌شناسان و کاوشگران به‌نام است که در کاوش‌های تپه سیئلک نقش مهمی را ایفا کرد و مدیریت آن را برعهده داشت. او در مدت سی سال خدمت آموزشی در گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران، تدریس دروس کاوش در محل، طبقه‌بندی سفال و اشیا، طراحی فنی و نقشه‌برداری و عکاسی، بررسی آثار باستانی، سمینار و ترتیب نمایشگاه، تهیه گزارش مشروح، باستان‌شناسی و هنر مصر باستان، آشنایی با باستان شناسی، مبانی باستان‌شناسی فرهنگی، باستان‌شناسی پیش از تاریخ بین النهرین، باستان‌شناسی پیش از تاریخ ایران، باستان‌شناسی آسیای غربی و مصر(این واحد درسی را در دانشگاه‌های خارج از کشور ارائه کردند)، باستان و فرهنگ ایران باستان (این عنوان درسی رادر دانشگاه هلسینکی ارائه کردند.