صادق لاریجانی آیت‌الله یزدی را به دروغگویی و شایعه‌پراکنی متهم کرد

18/08/2019 05:28:00 ب.ظ

صادق لاریجانی آیت‌الله یزدی را به دروغگویی و شایعه‌پراکنی متهم کرد

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی, آیت‌الله یزدی

صادق لاریجانی آیت‌الله یزدی را به دروغگویی و شایعه‌پراکنی متهم کرد

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در واکنش به اظهارات آیت‌الله محمد یزدی، او را به بی ادبی، دروغگویی، شایعه‌پراکنی و افترا متهم کرد. - خبرگزاری آناتولی

Narges Rezai   |Istanbulاستانبول/ خبرگزاری آناتولیآیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس سابق قوه قضاییه ایران در اقدامی کم‌سابقه به اظهارات آیت‌الله محمد یزدی، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم واکنش نشان داد و او را به بی ادبی، دروغگویی، شایعه‌پراکنی، افترا و اظهارات"غیر دقیق، غیرمستدل و نامربوط" متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری"ایسنا"، آیت‌الله آملی لاریجانی طی نامه‌ای به آیت الله محمد یزدی نوشت:"جناب آقای یزدی، چرا به این وضعیت افتاده اید؟ در یک پاراگراف که از شما نقل کرده اند ، خوبست که چند تا خلاف واقع گفته باشید و چند تا توهین؟ !گفته اید:"فلانی می گوید اگر این کار را نکنید نجف می روم! خوب بروید. آیا با رفتن شما قم به هم می خورد؟ شما در قم بودنتان هم خیلی موّثر نبود ، چه رسد که نجف بروید. رئیس دفتری که 10 سال ، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می شود، بعد اعتراض می‌کنید که چرا گرفتید ؟! به اسم مدرسه علمیه ، کاخ ساختید! آیا ارث پدرت بود، از کجا آوردی ساختی ؟"

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

حمله شدید آیت‌الله محمد یزدی به آملی لاریجانی و حسن روحانی | DW | 17.08.2019آیت‌الله محمد یزدی، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به نامه رئیس پیشین قوه قضائیه به خامنه‌ای و تهدید او مبنی بر ترک ایران، ضمن انتقاد شدید از عملکرد لاریجانی گفته 'شما در قم هم خیلی موثر نبودید چه برسد در نجف'.

پاسخ آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدیپاسخ صریح آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به برخی ادعاه مطرح شده اخیر پاسخ داد.

لاریجانی تشکیل وزارت میراث فرهنگی را به روحانی ابلاغ کرد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«لاریجانی تشکیل وزارت_میراث_فرهنگی را به روحانی ابلاغ کرد» رئیس مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را ابلاغ کرد

فاضل میبدی: علما به آیت‌الله یزدی تذکر دهند«روز گذشته شاهد انتشار مطالبی به نقل از آقای یزدی بودیم. این نخستین‌بار نیست که او به عنوان دبیر یا رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطالبی برخلاف سنت حوزه‌ها ایراد می‌کنند؛ در گذشته هم مطالبی راجع به آیت‌الله العظمی شبیری‌زنجانی ذکر کردند که غالب علمای حوزه آن را محکوم کردند.»

سه زبان جدید به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای اضافه می‌شودزبان‌های روسی، فرانسوی واسپانیایی همزمان با رونمایی از نسخه جدید سایت اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب به آن اضافه خواهند شد.

صادق زیباکلام به یک سال حبس محکوم شدصادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح طلب ایران به دلیل انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی به یک سال حبس محکوم شد. - خبرگزاری آناتولی

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در واکنش به اظهارات آیت‌الله محمد یزدی، او را به بی ادبی، دروغگویی، شایعه‌پراکنی و افترا متهم کرد.ایران حمله شدید آیت‌الله محمد یزدی به آملی لاریجانی و حسن روحانی آیت‌الله محمد یزدی، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به نامه رئیس پیشین قوه قضائیه به خامنه‌ای و تهدید او مبنی بر ترک ایران، ضمن انتقاد شدید از عملکرد لاریجانی گفته"شما در قم هم خیلی موثر نبودید چه برسد در نجف".به گزارش ایلنا متن بیانیه آملی لاریجانی به شرح ذیل است: بسم ا.خبرگزاری تسنیم ، اسدالله‌ عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز(شنبه، 26 مرداد) در جمع خبرنگاران، گفت: براساس  اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و طرح یک فوریتی نمایندگان مجلس درباره تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که به تصویب پارلمان و تأیید شورای نگهبان رسیده است، امروز آقای لاریجانی این مصوبه را به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد.

Narges Rezai   | Istanbul استانبول/ خبرگزاری آناتولی آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس سابق قوه قضاییه ایران در اقدامی کم‌سابقه به اظهارات آیت‌الله محمد یزدی، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم واکنش نشان داد و او را به بی ادبی، دروغگویی، شایعه‌پراکنی، افترا و اظهارات"غیر دقیق، غیرمستدل و نامربوط" متهم کرد. به گزارش خبرگزاری"ایسنا"، آیت‌الله آملی لاریجانی طی نامه‌ای به آیت الله محمد یزدی نوشت: "جناب آقای یزدی، چرا به این وضعیت افتاده اید؟ در یک پاراگراف که از شما نقل کرده اند ، خوبست که چند تا خلاف واقع گفته باشید و چند تا توهین؟ ! گفته اید:"فلانی می گوید اگر این کار را نکنید نجف می روم! خوب بروید.  سایت عصر ایران روز شنبه ۲۶ مرداد (۱۷ اوت) به نقل از کانال شخصی فرید مدرسی، روزنامه نگار گزارشی از ارگان اساتید و نخبگان بسیجی حوزه از دیدار روز یکشنبه گذشته آیت الله محمد یزدی با مسئولان مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم را بازتاب داد. آیا با رفتن شما قم به هم می خورد؟ شما در قم بودنتان هم خیلی موّثر نبود ، چه رسد که نجف بروید. الرحمن الرحیم حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمد یزدی سلام علیکم چندی است که نمایشی در کشور بر اساس سناریوهای از پیش طراحی شده، علیه اینجانب براه افتاده است. رئیس دفتری که 10 سال ، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می شود، بعد اعتراض می‌کنید که چرا گرفتید ؟! به اسم مدرسه علمیه ، کاخ ساختید! آیا ارث پدرت بود، از کجا آوردی ساختی ؟" - با لحنی بی ادبانه گفته اید"آیا ارث پدرت بود"، می گویم نخیر ارث پدرم نبود! مگر این همه مدارس دیگر در قم و سطح کشور ساخته می شود ارث پدرشان است؟ مگر همین ساختمان هایی که حضرتعالی از آنها استفاده می‌کنید ، از ارث پدرتان ساخته شده است ؟ آخر این چه فهمی است و چه استدلالی ؟! -آیا جز با صدای بلند و داد و قال ، به مسئولین و بزرگان توهین کردن و افترا زدن و تحقیر کردن ، کار دیگری هم کرده‌اید؟ شما با آیت الله شبیری حفظه الله، چه کرده اید: با مرجعی که آیتی است در علم و تقوی و اخلاق و متانت و مروت و انصاف و بزرگواری.. آخر چرا به خودتان اجازه می دهید به همه توهین کنید .  به گزارش خبرنگار پارلمانی ، ابلاغ تشکیل سازمان میراث فرهنگی از سوی رئیس مجلس به رئیس‌جمهور در شرایطی صورت گرفته که دولت با تشکیل این وزارتخانه مخالف بوده است.

هیچ بررسی کرده اید که علماء و فضلاء در قم ، به آثار شما و به گفته های شما چگونه نگاه می کنند؟ ! چقدر آنها را جدی می گیرند؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل"کتاب القضاء"مرحوم سید صاحب عروه ، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شودو معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام. اگر نمی‌توانی مملکت را اداره کنی، برو کنار. متاسفانه اخیراً جنابعالی مطالبی مطرح کرده اید که علاوه بر خلاف واقع بودن و موهن بودن ، ریشه در همان امور دارد. متاسفانه ظاهراً حتی توجه نکرده اید که"کتاب القضاء"سید (برخلاف جلد اول عروه) کتاب استدلالی است ، چقدر آن را تخریب کرده اید . ای کاش شما صرفاً آنرا ترجمه می کردید که اقلاً خواننده بداند با سخنان چه کسی روبروست. بعد از نظر قانونی باید دیوان عالی قضایی بگوید." گفتنی است آیت‌الله محمد یزدی، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به نامه رئیس پیشین قوه قضائیه به آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران و تهدید او مبنی بر ترک ایران، ضمن انتقاد شدید از عملکرد لاریجانی گفته بود"شما در قم هم خیلی موثر نبودید چه برسد در نجف". مطالبی از جلسه روز یکشنبه شما با مسئولان مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه ، پخش شده است که در وهله اول باور نمی کردم شما چنین سخنانی گفته باشید و لذا از طرق مختلف پی گیری کردم تا صحت انتساب مطالب برایم محرز گردد. . رییس دفتری که ۱۰ سال، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می‌شود، بعد اعتراض می‌کند که چرا گرفتید؟! به اسم مدرسه علمیه، کاخ ساختند! آیا ارث پدرت بود؛ از کجا آوردی ساختی؟» نامه‌ای که تکذیب شد، ولی همچنان مورد بحث است خبر نامه صادق آملی لاریجانی به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و تهدید او به ترک ایران و رفتن به نجف در هفته پیش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.